Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

14 жовтня, 2011 - 00:00

Сумський ТЮГ готується до новосілля

У Сумах завершується реконструкція будівлі Театру юного глядача, якому незабаром мине 100 років. Уперше за свою столітню історію театр переживає настільки масштабний ремонт! Кошторисна вартість робіт перевищить 12 млн. гривень. Будівельники зміцнюють перекриття та стіни, міняють комунікації. На сьогодні зовнішні роботи з ремонту фасаду будівлі виконано на 97%, внутрішні — на 80%. Удосконаленням акустики займалася кафедра акустики Київського політехнічного університету. Буде впорядковано і територію довкола театру. На новосілля сумський ТЮГ запросить публіку в середині листопада, відкриється театральним фестивалем «Золота валіза». На форумі господарі покажуть виставу «Коханий нелюб». До речі, цього сезону готується прем’єра — «Соло для годинника з боєм» (у виставі виступить увесь зоряний склад сумських тюгівців), повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.

«Ми — народ польський»

Таку назву матиме нова картина відомого польського режисера Анджея Вайди. Фільмування відклали через хворобу 85-річного майстра. Його буде поновлено вже в листопаді, повідомляє OpenSpace із посиланням на Film New Europe. Стрічку, прем’єру якої заплановано на 2012 рік, присвячено лідеру руху Solidarnosc Лехові Валенсі. Про те, що Анджей Вайда планує зняти фільм про Валенсу, стало відомо в лютому 2009 року. «Мене непокоїть і дратує нинішня ситуація, в якій герой Solidarnosci Лех Валенса, який відіграв таку важливу роль у нашій історії, піддається атакам людей, які порівняно з ним просто ніхто», — пояснив тоді режисер. Відомо, що в новому фільмі Вайди Моніка Белуччі виконає роль італійської журналістки Оріани Фаллачі, яка інтерв’ювала, зокрема, Муаммара Каддафі, Федеріко Фелліні, Ден Сяопіна та Ясіра Арафата. На початку 80-х років Фаллачі поговорила і з Валенсою. А ось виконавця головної ролі досі не визначено. До речі, окрім Моніки Белуччі Анджей Вайда хотів би зняти в своєму фільмі й інших іменитих акторів. Так, наприклад, ходять чутки, що в ролі Маргарет Тетчер режисер бачить Меріл Стріп, яка зараз знімається в ролі Тетчер у фільмі «Залізна леді». Нагадаємо, загалом Вайда зняв понад 30 стрічок, поставив десятки театральних вистав, знімав телефільми та телевистави. Анджей Вайда працював у театрах Югославії, Великобританії, Швейцарії, СРСР, США, Болгарії, Японії. Заснував і побудував у Кракові Музей японського мистецтва і техніки Японії Манггха. Анджей Вайда — автор фільму «Катинь» про долю 22 тисяч польських офіцерів і їхніх родин, які під час Другої світової війни потрапили в радянський полон. 1940 року їх розстріляли карателі НКВС у Катинському лісі Смоленської області. Серед розстріляних у Катині був і батько Вайди. 2008 року стрічку було номіновано на премію «Оскар» як найкращу іноземну картину.

Український тур SMOKIE

Легендарні рокери з Великобританії вирушають на гастролі й виступлять у п’яти містах нашої країни. Першими програму групи SMOKIE побачать одесити (27 жовтня). Потім кумири далеких 1970-х порадують київську публіку (29 жовтня вони виступлять у Національному палаці «Україна») виконанням «Don’t Play Your Rock’N’Roll To Me», «I’ll Meet You In Midnight», «Needless and Pins», «Mexican Girl», «Oh Carol», «What Can I Do» — тих композицій, які стали візитівками групи і які люблять не одне покоління меломанів. Далі маршрут SMOKIE пройде через Полтаву (30 жовтня) і Харків (31 жовтня), а завершиться їхній український тур 2 листопада в Херсоні. Це будуть концерти для всієї родини. Наприкінці 1970-х їхні шлягери звучали на кожній дискотеці! Під музику SMOKIE наші батьки освідчувалися в коханні. Понад 20 хітів групи займали перші місця в чартах радіостанцій усього світу. Що вже говорити про історичний хіт «Living Next Door To Alice», проданий понад десятимільйонним накладом. На концертах живої музики легендарної групи побувало понад 30 мільйонів шанувальників! SMOKIE до цих пір так само популярні, і, якщо подивитися на їхній гастрольний графік, то просто дивуєшся, скільки ж людей у світі хочуть їх почути, підкреслюють організатори гастролей. SMOKIE люди будь-якого віку підвладні. Глядачі на концертах групи танцюють і плачуть: молодь — через хвилювання і здивування, що такий звук і таке виконання можливі, люди старшого віку згадують своє перше кохання, коли дерева були великими, а рок повинен урятувати світ, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Очікуючи Chamber Art Music

19—22 жовтня у Києві відбудеться III Міжнародний фестиваль камерної класичної музики Chamber Art Music. Цей авторський проект струнного квартету Collegium познайомить меломанів нашої столиці з талановитим музикантами України та світу. Фестиваль проводять за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Українське виконавське мистецтво», за участю Національного камерного ансамблю «Київські солісти» під диригуванням Володимира Сіренка. Гостем фесту стане відомий музикант Денис Северин (Швейцарія). Нагадаємо, на минулому форумі завдяки Северину в нашій країні вперше виступив ансамбль старовинної музики «Солісти Швейцарії». Цього року Денис запланував спільні виступи з виконавцями квартету Collegium та ансамблю «Київські солісти» з новаторським проектом — «Камерний оркестр епохи Й. Гайдна». Відбудуться майстер-класи для студентів Національної музичної академії України. Також відвідає фестиваль Сергій Островський — перша скрипка Ізраїльського камерного оркестру, один із засновників відомого струнного квартету «Авів». У рамках Chamber Art Music відбудуться виступи «Київських солістів», а також талановитих музикантів Ігоря Завгороднього, Ірини Стародуб та інших, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Газета: 
Рубрика: