Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

12 жовтня, 2011 - 00:00

Тадж-Махал завалиться?

Одне з нових семи чудес світу — мавзолей Тадж-Махал завалиться за п’ять років, якщо не буде здійснено заходи для порятунку пам’ятки. Про це заявила ініціативна група індійських учених, які досліджують об’єкт, пише lenta.ru, посилаючись на The Daily Mail. Мавзолей, який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, може завалитися через гнилі дерев’яні підвалини. Дослідники вказують на те, що підвалини Тадж-Махала вже розпадаються на маленькі шматочки. До речі, Тадж-Махал, побудований в 1630 — 1652 рр., розташовується на березі ріки Джамна, яка за останні роки сильно обміліла, що також призводить до просідання підвалин. Торік у мавзолеї було виявлено тріщини, які з’явилися поряд із гробівцем і під куполами. До ініціативної групи ввійшли історики, фахівці з проблем довкілля, а також політики, які закликають вчинити термінові заходи, аби уникнути загибелі найвідомішої пам’ятки Індії. Учені вважають, що спершу потрібно відновлювати рівень води в Джамні й побудувати в річці гать. Ці будівельні роботи можуть обійтися в 71 мільйон фунтів стерлінгів (109 мільйонів доларів). Нагадаємо, Тадж-Махал було побудовано за вказівкою імператора Великих Моголів Шах-Джахана на згадку про свою дружину Мумтаз-Махал, яка померла при пологах. У будівництві мавзолею, який щороку відвідує близько 4 мільйонів туристів, брало участь близько 20 тисяч майстрів.

Жити без квітів — неможливо!

В Українському фонді культури проходить персональна виставка Ольги Сокуренко. Головна й улюблена тема мисткині — квіти: мальви («Рожеві мальви»), маки («Галявина з маками»), фіялки («Кошик з фіялками»), «Чорнобривці», «Польові квіти»... Їм присвячено всі роботи Ольги Сокуренко, а створює вона їх у трьох техніках — малярство, батик і гаптування гладдю. Часом кожна з цих технік самостійна і самодостатня, часом виникають комбінації, наприклад, батика з гаптуванням. Вишивка, своєю чергою, може бути гладкою, а може доповнюватися різноманітними декоративними деталями або ставати об’ємною, майже прориваючись до третього виміру. Всім працям мисткині притаманні вишуканість і певна тепла рукотворність — ознаки справжньої майстерності та щирої любові, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Стінг відзначив ювілей концертом

У Нью-Йорку пройшов шоу-концерт, присвячений 60-м роковинам із дня народження Стінга і 25-річчю початку його сольної сценічної діяльності, повідомляє Rolling Stone. Захід мав добродійний характер — усі кошти, отримані від продажу квитків, буде спрямовано на боротьбу зі злиднями. У ювілейному шоу Стінга взяло участь приблизно двадцять акторів. Серед тих, хто вийшов на сцену, щоб привітати музику, були: Біллі Джоел, Брюс Спрінѓстін, Леді Ѓаѓа, Стіві Вандер, Руфус Вейнрайт, Мері Джей Блайдж, will.i.am., Гербі Генкок та багато інших. Запрошені на свято музики виконали кавер-версії композицій Стінга та The Police. Ювіляр був бадьорий і веселий і, здається, був задоволений тим, що відбувається. За словами співця, та обставина, що йому виповнилося 60 років, ніяк його не бентежить. «Я почуваюся цілком комфортно. Я завжди відчував себе начебто старим», — зазначив Стінг. Нагадаємо, перший сольний альбом Стінга вийшов 1985 року. Платівка «The Dream of the Blue Turtles» посіла третє місце в британському чарті та стала двічі «платиновою» на батьківщині музиканта. Остання студійна самостійна праця Стінга — «Symphonicities» — датована 2010 роком, з якою цього літа познайомилися й кияни (співець із великим успіхом виступив у супроводі Національного симфонічного оркестру України в Палаці спорту).

«Нове німецьке кіно-2011»

В Україні стартував фестиваль «Нове німецьке кіно», який уже 17-го разу проводить культурний центр «Гете Інститут». У семи містах — Києві, Одесі, Львові, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську та Чернівцях демонструють п’ять новинок німецького кінематографа. Зокрема, в програмі глядачі побачать пікантну мелодраму «Кохання втрьох» — фільм знаменитого Тома Тіквера, який після довгих років роботи в Голлівуді вперше зняв кіно в Німеччині. Молоде покоління німецьких режисерів представить Дітріх Брюггеманн з романтичною історією «Біжи, якщо зможеш». Фільм «Альманія, або Ласкаво просимо до Німеччини» про життя турецьких іммігрантів у Берліні — ця картина здобула Приз глядацьких симпатій на Одеському міжнародному кінофестивалі. Драма «Щоденники з Полла» оповідає історію першого кохання на тлі національних конфліктів. А відкривав форум «Нове німецьке кіно» фільм «Гете!», який розповідає про захоплюючу і повну пристрастей молодість великого поета-класика. Почесною гостею фестивалю в Києві стала Демет Гюль — виконавиця однієї з провідних ролей у фільмі «Альманія, або Ласкаво просимо до Німеччини», яка представила глядачам картину в кінотеатрі «Київ». У стрічці йдеться про те, що 10 вересня 1994 року Німеччина відчинила двері сотням тисяч робітників-іммігрантів. За 45 років родина Хусейна, який прибув із Туреччини, значно розрослася, кожен у ній живе своїм життям зі своїми проблемами. Одержавши вже в похилому віці німецьке громадянство, Хусейн вирішує востаннє з’їздити додому, до Туреччини. Фестиваль «Нове німецьке кіно» триватиме до 20 листопада, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Газета: 
Рубрика: