Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

2 лютого, 2011 - 00:00

Монументу Iвасюку — бути!

На пам’ятник Володимиру Івасюку, який планують встановити вже цього року у Львові, музикант і лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук витратить близько 200 тис. грн. Натомість на благоустрій території в бюджеті розвитку міста планують закласти 400 тис. грн. Про це zaxid.net повідомив заступник міського голови Львова Василь Косів. «Є домовленості, що Святослав Вакарчук профінансує пам’ятник із бронзи, а місто — благоустрій прилеглої території. Минулого року розроблялася проектно-кошторисна документація території. Кошторис пам’ятника складуть його автори», — зазначив Василь Косів. Пам’ятник планують встановити на проспекті Шевченка, 7-9 на площі перед будинком, де є «Макдональдс». Зараз на цій території встановлені два кіоски, які, за словами В.Косіва, перенесуть в інше місце. Авторами пам’ятника Володимиру Івасюку є скульптор Сергій Олешко (автор пам’ятників художнику Іванові Трушу, літературному персонажу Швейку, лемківському художнику Никифорові Дровняку) та архітектор Михайло Ягольник. Планується, що монумент буде заввишки 2,6 метра та стоятиме на невеликому постаменті.

Гергієв — найбільш запитаний диригент

Інтернет-портал Bachtrack, що публікує анонси концертів класичної музики, підрахував, що за минулий рік Валерій Гергієв — худрук і головний диригент Маріїнського театру — взяв участь у 88 концертах. На другому місці за кількістю концертів виявився диригент Майкл Тілсон Томас, пише lenta.ru. У десятку найзайнятіших диригентів світу потрапили Саймон Реттл, Густаво Дудамель, Герберт Бломстедт, Пааво Ярві та Маріс Янсонс. А найпопулярнішим класичним твором на світовій сцені 2010-го визнана ораторія «Месія» Генделя: її зіграли 125 разів протягом року. З десяти найпопулярніших творів п’ять — шедеври Бетховена (5, 6 і 7 симфонії, 4 і 5 фортепіанні концерти), також у списку обидва фортепіанні концерти Шопена. У десятку популярних композиторів перше місце посідає Бетховен: його твори 2010 року зіграли 1576 разів. На другому місці — Моцарт (1260 разів), на третьому — Шуман (953 рази). Далі в списку (в порядку убування) йдуть Бах, Брамс, Гайдн, Шуберт, Чайковський, Шопен і Малер. При цьому композитором, чиїх творів 2010 року було зіграно найбільше, виявився Бах (347 різних п’єс). За ним ідуть Шуберт (281) і Моцарт (271). Найбільш популярним оперним композитором торік став Верді — його опери ставили і грали 824 рази. При цьому, найпопулярнішою оперою року стала «Богема» Пуччіні (243 виконання). У десятку найпопулярніших оркестрів перші три місця займають музичні колективи із США — це оркестри Сан-Франциско, Чикаго та Нью-Йорка. Також у цей список потрапили Віденський філармонічний, Берлінський філармонічний і Королівський оркестр Консертгебау. При складанні списку було враховано 11 724 концерти та 5858 опер, зіграні 2010 року.

Чудеса Марини Соченко

В Українському фонді культури відкрилася персональна виставка Марини Соченко. Вона вийшла широкою та багатою. І справа тут не лише і не стільки в кількості робіт, а в насиченості, щедрості й багатослівності кожної з них. Тому що це завжди захоплююча і щира розповідь, притому про тишу і таємницю. Марина Соченко звертається до різних традицій українського мистецтва, використовує, поєднує, інколи цитує — словом, вчиняє так, як підказують їй смак і задум. У справу йдуть чи не всі існуючі жанри. Сумна, але все-таки світла життєва історія («Внуки не їдуть») сусідить з декоративно трактованим пейзажем («Калина в Потоках»), «Натюрморт з ірисами» (і котом) — з «Автопортретом з сином» або «Портретом сина Любомира», або матері художниці, або Ліни Костенко. Проте найдивовижніше — казкові картини, чи, вірніше, історії цілком реальні, які тільки-но наповнилися раптом найпрекраснішими чудесами, що ллються до того ж невичерпним потоком («Зірка для Миросика», «Різдвяний чай», «Зимовий сон»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Газета: 
Рубрика: