Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

20 січня, 2011 - 00:00

Новинки французького кіно

20 січня в київських кінотеатрах «Жовтень» та «Кінопанорама» стартує мелодрама «35 чарок рому» режисера Клер Дені, створена спільно кінематографістами Франції та Німеччини. Ця стрічка — восьмий фільм фестивальної програми «Французьке кіно сьогодні», що нині проходить в Україні, повідомляє прес-служба «Артхаус Трафік». Усього до програми форуму ввійшли десять фільмів французького виробництва, що представлять повну картину сьогоднішнього кінематографа країни. Герой «35 чарок рому» Ліонель сам виховує дочку Жозефіну. Роки минають, і поступово дівчинка перетворюється в красиву молоду жінку. Батько й дочка живуть душа в душу, але одного дня Ліонель закохується, і Жозефіна розуміє, що віднині їхні долі мають розійтися... До речі, стрічки фестивалю також демонструються в кінотеатрах Харкова, Одеси, Львова, Дніпропетровська й Донецька, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Змінилася тактика випуску синглів

Два найбільші у світі звукозаписні лейбли — Sony Music і Universal — спільно розробили нову схему випуску синглів у Великій Британії. Віднині нові пісні артистів компаній надходитимуть у продаж у вигляді синглів того ж дня, як їх уперше презентуватимуть слухачам на радіостанціях. Як повідомляє ВВС News, спільна акція, що отримала назву «On Air, On Sale» («В ефірі, у продажі»), стартує 1 лютого. Раніше у Великій Британії була поширена практика, коли пісня до шести тижнів звучала виключно на радіо, перш ніж надходила у продаж і потрапляла в чарти. На думку представників лейблів, нова схема допоможе боротися з піратством і збільшити легальні продажі музики артистів.

«Будинок з башточкою»

В Одесі Єва Нейман (учениця Кіри Муратової) розпочала зйомки нового фільму. Сценарій «Будинок з башточкою» Нейман написала за однойменною повістю Фрідріха Горенштайна. Фільм буде знятий у чорно-білій гамі, повідомляє прес-служба телеканалу «1+1», який виступив продюсером проекту. Головну роль у стрічці грає дев’ятирічний Дмитро Кобецький, вихованець одного з одеських інтернатів. У кінострічці також зіграють актори: Альберт Філозов, Катерина Голубєва, Михайло Векслер, Віталій Лінецький, Марія Поліцеймако. Дія фільму розгортається під час Другої світової війни. Мати з сином намагаються побачитися із заарештованим батьком. Їм це не вдається... Потяг попрямував у евакуацію. В дорозі мати намагалася пояснити маленькому хлопчику, що йому треба робити, якщо з нею щось трапиться (багато разів повторює, що він має потрапити на вулицю, на якій вони завжди жили, і знайти там будинок із вежею). Нагадаємо, «Будинок з башточкою» — другий повнометражний художній фільм Єви Нейман. Вона випускниця Берлінської академії кіно і телебачення. Її перша режисерська робота — арт-хаусна стрічка «Біля річки». Фільм брав участь у Каннському, Роттердамському й Московському кінофестивалях; отримав срібну нагороду 37-го Міжнародного кінофестивалю в Лагові (Польща), приз за найкращу жіночу роль (Марина Поліцеймако) на «Кіношоці», а також приз журі на Фестивалі фільмів Центральної й Східної Європи goEast у німецькому Вісбадені.

Стартував Рік Прокоф’єва

Святковим концертом у залі Донецької обласної філармонії розпочався в регіоні «Рік Сергія Прокоф’єва». Великий композитор народився 120 років тому в селі Красне на Донеччині, де його батько, агроном за фахом, працював управляючим в сільськогосподарській економії. Любов до музики талановитому хлопчику прищепила мати, вона ж наполягла, щоб син залишив південну провінцію Російської імперії заради навчання в столичному Петербурзі. Як повідомив «Дню» художній керівник Донецької філармонії Олег Бахтіозін, в програмі ювілейного року — квітневий фестиваль класичної музики «Донецька весна», міжнародне свято в Красному, яке призначене на травень, а також численні концерти в обласному центрі та інших населених пунктах, складені з безсмертних прокоф’євських творів, повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.

Простір гіркоти й гармонії

У галереї «Мистець» проходить персональна виставка Георгія Шевцова. Експозиція вийшла контрастною. Плакати — гостро публіцистичні, пронизливі, сповнені гіркоти й болю — знаходяться поруч із натюрмортами й пейзажами, що оспівують гармонію й красу світу. Це простір тиші та спокою, неквапливих прогулянок, мудрих роздумів, самоти й повного безлюддя («Осінній дуб», «Зима в Гідропарку», «Грушка»). Герої пейзажів Георгія Шевцова — самотня сосна, старі мости, рожева хмара або біла птаха («Вечірнє сонце», «Після грози», «Чаєчка»). А для натюрмортів художника швидше підійде голландська назва цього жанру — «тихе життя» («Конвалії», «Іриси», «Кошик із цитрусовими», «Часник»). Полуниці, апельсини, лимони, конвалії, іриси, фарфорова статуетка, скляна ваза або дерев’яна сільниця виписані детально, у всьому своєму повсякденному й затишному фактурному баченні, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Газета: 
Рубрика: