Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

19 січня, 2011 - 00:00

Дебют «Рівне-Прем’єр»

Під час Різдвяних свят у Рівному відбувся перший концерт новоствореного симфонічного оркестру, який отримав назву «Рівне-Прем’єр». У програмі взяли участь: українсько-нідерландська співачка Ольга Талько (сопрано) і київський піаніст Андрій Васін, переможець Конкурсу ім. В. Горовиця. Музиканти виконали твори Моцарта, Сен-Санса, Гріга, Пуччіні та Чайковського. Основою нового колективу став Камерний оркестр обласної філармонії, до якого приєдналися музиканти з оркестру Рівненського музично-драматичного театру та кілька львівських і тернопільських музикантів і студентів. «Гра симфонічного оркестру — як повів свіжого повітря — не лише для мешканців міста, які люблять музику, а й для самих музикантів, — каже музичний директор і диригент «Рівне-Прем’єр» Павло БАГІНСЬКИЙ. — Ми хочемо, щоб це був суто академічний оркестр. Готуватимемо великі музичні програми, і нам було б дуже втішно, якби їх почули якомога більше людей. Тому сподіваємося на гастрольні виступи, особливо в тих містах, де також немає великих оркестрових колективів», — повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.

Багатобарвний світ Ганушкевича

У столичному Будинку актора проходить персональна виставка відомого київського художника Цезарія Ганушкевича. Майстер представив свої нові натюрморти і пейзажі. Його соковитий, багатобарвний живопис — про красу світу, знайомого і в той же час — вражаючого своєю щедрою різноманітністю. Натюрморти деколи дивовижно несхожі між собою, хоча їх головні герої — майже завжди квіти. Проте художник трактує їх то підкреслено декоративно, у традиціях народного мистецтва, то емоційно, великими і напруженими колірними плямами, майже в дусі фовізму, то лірично і ніжно, немов уважно придивляючись до кожної пелюстки на тлі танучого блакитного серпанку, за яким — ранок і стара сільська хата, потопаюча в зелені. Пейзажі Цезарія Ганушкевича невеликі за розміром і зберігають свіжість і безпосередність ескізу. Водночас точність колірного рішення і настрою додають їм завершеності й навіть монументальності, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

«60 років по тому: пробираючись крізь жито»

Спадкоємці Джерома Девіда Селінджера дали дозвіл на публікацію продовження його знаменитого роману «Над прірвою в житі» у всіх країнах світу, окрім США та Канади, пише lenta.ru, посилаючись на The Guardian. У США й Канаді роман заборонили до публікації до закінчення терміну охорони авторських прав. Продовження під назвою «60 років по тому: пробираючись крізь жито» було написане шведським автором Фредріком Колтінгом (під псевдонімом Джон Девід Каліфорнія). За сюжетом постарілий Холден Колфілд втікає з будинку для людей похилого віку й вирушає до Нью-Йорка. Одним із персонажів роману виступає сам Селінджер. Про існування цієї книги стало відомо в травні 2009 року. Невдовзі після цього вона була опублікована у Великій Британії та Швеції, проте вже в червні Селінджер подав до суду з наміром заборонити публікацію сіквела, який він назвав «банальним і поверховим плагіатом». Суд призупинив публікацію книги, але після смерті письменника в січні 2010 року шведи продовжили переговори з його спадкоємцями. У результаті їм вдалося підписати угоду, подробиці якої не розголошуються. Відомо лише, що шведському видавцеві заборонили згадувати в книзі Холдена Колфілда, роман «Над прірвою в житі», а також присвячувати книгу Селінджеру. За словами Колтінга, публікацією його роману вже зацікавилися видавці в шести країнах. Як повідомляє The Guardian, британські критики у своїх рецензіях на роман зійшлися в думці, що ця книга є «фан-фікшн» і «безвинною нісенітницею».

Маккартні підспівав... Мартіну

Пол Маккартні взяв участь у записі альбому коміка Стіва Мартіна «Rare Bird Alert», повідомляється на сайті Undercover. Платівка, до якої увійдуть 13 написаних Мартіном пісень, вийде в березні. Маккартні взяв участь у записі як вокаліст. «У це важко повірити. Слухаючи записи Пола Маккартні в дитинстві, я й уявити не міг, що коли-небудь він заспіває під мої мелодії», — зауважив Стів Мартін. У записі матеріалу для альбому також взяли участь американський кантрі-гурт Dixie Chicks і проект Steep Canyon Rangers, з яким Мартін раніше вже співробітничав. Стів Мартін відомий перш за все як кіноактор. Він знімався в таких фільмах як «Лавка жахів», «Пропащі шахраї», «Батько нареченої» і «Рожева пантера». З середини 1970-х Мартін також випускає гумористичні альбоми. Пісня «King Tut», записана коміком 1978 року, зуміла піднятися до 17-го місця в чарті Billboard Hot 100.

Кам’янець-Подільський запрошує на пленер

Відкрився новий творчий проект. Організатори назвали його «Пленером абстракціоністів». За два тижні учасники повинні написати низку робіт. Пленер розпочався зі створення реалістичних пейзажів, що їх малювали з краєвидів старого історичного й відомого туристичного центру нашої країни — Кам’янця-Подільського. Як зазначає автор проекту, мистецтвознавець Олена Самойлова, в процесі роботи художники демонструють своє творче бачення поетапного абстрагування об’єкта, і на останньому етапі має з’явитися їхня безпредметна абстракція міського пейзажу. У творчому експерименті беруть участь відомі кримські та київські майстри, молоді художники із Севастополя. До команди пленеристів увійшли живописці: Петро Лебединець, Володимир Бойченко, Віктор Щупак, Алла Алексєєва, Леонід Бернат, Тетяна Ларіонова, Дмитро Дементьєв, Юрій Панін, Тетяна Никольська, Володимир Кожаєв, Едуард Куліш, Олена Вільчукова, графік Володимир Новіков і фотохудожник Юрій Манько. Після закінчення пленера пройдуть дві виставки — в Кам’янці-Подільському й у Києві, а завершиться акція аукціоном. Куратором творчого проекту виступає Олег Сергєєв, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Газета: 
Рубрика: