Третє пришестя де Ніро
Журі наступного кінофестивалю в Каннах очолить Роберт де Ніро, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Agence France-Presse. Нагадаємо, 64-й Каннський кінофестиваль проходитиме з 11 до 22 травня. Де Ніро заявив, що радий можливості взяти участь у заході, оскільки фестиваль є «одним із найстаріших і найкращих у світі». Раніше два фільми з участю де Ніро удостоювалися головної нагороди Каннського кінофестивалю — «Золотої пальмової гілки». Цими картинами стали «Таксист» Мартина Скорсезе (1976) і «Місія» Роланда Жоффе (1986). До речі, торік «Золоту пальмову гілку» на Каннському форумі отримав режисер із Таїланду Апічатпонг Вірасетакун за фільм «Дядечка Бунмі, який міг згадати свої минулі життя».
Лувр знову найкращий музей!
Лідером за відвідуваністю серед світових музеїв залишається паризький Лувр, через його зали 2010 року пройшли 8,5 мільйона осіб, повідомляє агенція Ассошіейтед Прес. До речі, рекордна відвідуваність у 8,5 мільйона осіб триває три роки поспіль! 2009-го такі тимчасові виставки й експозиції, як російське малярство, а також археологія та історія Саудівської Аравії, приваблювали натовпи шанувальників мистецтва. Лише в період тимчасових виставок Лувр відвідали 7,8 мільйона осіб. Лувр, розташований у центрі Парижа, вважається одним із старих музеїв. У ньому зібрано багатющу колекцію художніх та історичних творів, включаючи такі відомі шедеври, як давньогрецька скульптура Нікі Самофракійської (II сторіччя до нашої ери) та портрет пензля Леонардо да Вінчі «Мона Ліза».
Чорнобиль і Ходорковський на Берлінале-2011
Фільм про опального російського олігарха Михайла Ходорковського буде показано в документальній секції програми «Панорами» Берлінале. Ця стрічка, знята німецьким режисером російського походження Кирилом (Сирилом) Туші, включає єдине «очне» відеоінтерв’ю з Ходорковським, зроблене за час його ув’язнення. Поговорити з бізнесменом режисерові вдалося в жовтні 2009 року в залі суду. Також у рамках «Панорами» буде показано фільм Олександра Зельдовича «Мішень» за сценарієм, написаним ним разом із письменником Володимиром Сорокіним. А до основної конкурсної програми Берлінського фестивалю теж увійшов фільм «У суботу» (це другий режисерський проект Олександра Міндадзе). Сюжет фільму зав’язаний на Чорнобильській катастрофі. Прем’єра фільму відбудеться, за словами продюсера картини Олександра Роднянського, за місяць до 25-річчя чорнобильської трагедії.
Скарби Латвії у Києві
14 січня відкриється виставка з фондів Єлгавського історико-художнього музею ім. Г.Еліаса (м.Єлгава, Латвія). Вона пройде у рамках проекту «Скарби музеїв світу на святій землі Софії Київської». Вперше у Національному заповіднику «Софія Київська» будуть представлені роботи з колекції Єлгавського музею. Це один із найвідоміших музеїв Латвії, духовний спадкоємець Курляндського провінційного музею, заснованого у 1818 році. На сьогоднішній день музей пропонує для огляду експозицію про Курземське і Земгальське герцогство (1561—1595 рр.), про історію міста і волості до кінця ХХ століття і виставку картин та меморіальних робіт великого латвійського художника Гедерта Еліаса (1897—1975 рр.). Цей майстер — народний художник Латвії. Художню освіту він отримав у Брюсселі та Парижі. У своїх творах, виконаних у насиченій кольором, соковитій живописній манері, звертався до тем сільського життя, писав портрети своїх сучасників, а також пейзажі та натюрморти. Спадщина майстра складає понад 1 000 картин маслом, 600 акварелей, 200 пастелей, а також кілька тисяч малюнків. Більшість його робіт знаходиться в Єлгавському музеї (усього там зберігається 774 картини, 258 пастелей, 660 акварелей і 242 малюнків, а також книги та документи художника). На виставці «Запрошуємо на зустріч» (крім робіт Гедерта Еліаса) представлені вироби сучасного мистецтва медалі та художнього текстилю Латвії. Організатори виставки нагадують, що медальєрне мистецтво Латвії налічує вже понад 100 років. Нова хвиля його відродження почалась у 1970-х роках. Сьогодні активно працює Латвійський клуб художньої медалі, який очолює Яніс Струпуліс, представник Латвії у FIDEM (Міжнародна федерація художньої медалі). Художній текстиль, як сучасна галузь декоративно-прикладного мистецтва, заявив про себе у 1930-ті. З кінця 1960-х р. формується Латвійська національна школа текстилю. Сучасні майстри цього виду мистецтва об’єднані у Латвійську асоціацію художнього текстилю, членами якої є Маріте Леймане та Єлєна Єкабсоне, роботи яких представлені на виставці. Виставку організовано за сприянням Посольства Латвії в Україні і з її експонатами можна познайомитись до 28 лютого, завітавши до заповідника «Софія Київська», повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.