Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

24 грудня, 2010 - 00:00

Найкращі фільми — лише для дорослих!

У кінотеатрах «Київ» та «Жовтень» стартував проект «Доросле кіно». Він відкрився фільмом «Усі інші» молодого німецького режисера Марен Аде, яка з перших же своїх робіт стала улюбленкою кінокритиків і нарівні з Фатіхом Акіном ознаменувала з’явлення нової хвилі молодих німецьких режисерів, повідомляє прес-служба «Артхаус Трафік». Кінопроект для дорослих, представлений ТМ «ALeXX», невипадково стартував цією німецькою картиною. «Усі інші» — неореалістична гендерна драма. Журі «Берлінале» відзначило стрічку одразу двома винагородами — «Срібним Ведмедем» за кращу жіночу роль і гран-прі журі Берлінського фестивалю, а крім того — номінацією на «Золотого ведмедя». У передостанній день старого року глядачі зможуть побачити картину «Буги-вуги» — британську сатиру на світ сучасного мистецтва, а напередодні Різдва — «Поцілуй мене ще раз», продовження кіно-хіта «Останній поцілунок», тоді як напередодні Старого нового року — «Тримай дистанцію», топ європейського прокату, італійська мелодрама. Нагадаємо, фестиваль «Доросле кіно» вперше було показано торік, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Новорічна репетиція від Могилевської

Учора в київському Crystal Hall популярна естрадна співачка Наталя Могилевська провела вечірку, яку можна назвати генеральною репетицією Нового року. Традицію збирати друзів і заздалегідь разом відзначати новорічну урочистість Наталія започаткувала декілька років тому, оскільки 31 грудня — справжні жнива для акторів, які беруть діяльну участь у концертах і корпоративних заходах. Тому, зібравшись на передноворічну вечірку, колеги та друзі з естрадного цеху можуть дозволити собі розслабитися, повеселитися, поспівати й потанцювати, створювати імпровізовані дуети, а ще — посміятися, розважитися, словом, провести час якомога краще й цікавіше. До речі, нині Могилевська — також продюсер та успішна бізнес-леді (займається продюсуванням молодих акторів TALANT Group), тому на вечірці були не лише друзі співачки, а й партнери компаній REAL Records і MTV-Россия. Серед гостей були учасники телепроекту «Зірка + Зірка», який нещодавно завершився на каналі «1+1», де Наталя Могилевська виступала ведучою разом із Юрієм Горбуновим, зокрема Гарік Кричевський, Анна Седокова, Олексій Панін, Сергій Зверєв, Валерій Харчишин, Інна Цимбалюк, колишній соліст групи Hi-Fi Мітя Фомін, група REAL O. Макс Барських, дует Карлос&Піндос та інші, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Пірати віддають перевагу «Аватару»

Сайт TorrentFreak підбив підсумки року, що минає: «Аватар» Джеймса Кемерона через торент-трекери скачали 16,6 млн. разів! При цьому 2010 року фільм двічі виходив у прокат, де зібрав близько 2,8 млрд. дол. й установив рекорд із продажів DVD і Blu-ray-дисків — знову ж таки двічі, у звичайній та режисерській версії, повідомляє gazeta.ru. І якщо перше місце «Аватару» цілком виправдане, то друге місце кінокоміксу «Піпець», який було скачано 11,4 мільйона разів, викликає подив. За кількістю скачувань ця картина, яка не домоглася особливих успіхів у прокаті (96 млн. дол.), випередила навіть лідера торішнього рейтингу — чергову реінкарнацію «Зоряної дороги». Те, що торішній фільм Кетрін Бігелоу «Повелитель бурі» (9-те місце, 6,9 млн. скачувань) опинився в топ-10 2010 року, сталося завдяки церемонії вручення премій «Оскар», де ця картина одержала відразу шість статуеток. У прокаті фільм проявив себе посередньо — 48 млн. дол., а ось інтерес до володаря премії за кращий фільм і кращого режисера привів до того, що продюсери «Повелителя бурі» приєдналися до позову проти кількох тисяч користувачів торентів. Утім, поки що суд не прийняв жодної ухвали, а позови проти деяких фільмів було навіть відкликано. Цікаво, що ніякої залежності між кількістю скачувань і комерційним успіхом картини не спостерігається.

«Втрачений символ» — кіноверсія

Відомий письменник Ден Браун вирішив сам зайнятися сценарієм до фільму за власною книжкою «Втрачений символ», повідомляє Empire. Хоч досвіду сценариста у Брауна немає, але письменник не задоволений кінофільмами, раніше знятими за його творами. Нагадаємо, сценарії для екранізацій двох книжок про Роберта Ленгдона написали Аківа Голдсман і Девід Кепп. Спочатку сценарій картини мав написати Стівен Найт. Примітно, що досі виконавець ролі Ленгдона в «Коді да Вінчі» та «Янголах і демонах» Том Генкс і режисер обох фільмів Рон Говард про свою згоду брати участь у новому проекті не повідомляли. Так, наприклад, Говард нині зайнятий екранізацією «Темної башти» Стівена Кінга, а Генкс бере участь у великій кількості проектів, у тому числі у фільмі Кетрін Бігелоу «Потрійний кордон». Lenta.ru нагадує, що «Код да Вінчі» та «Янголи і демони», які вийшли 2006-го і 2009 року відповідно, успішно показали себе в прокаті. Попри негативне ставлення з боку критиків, картини заробили 758 і 485 мільйонів дол. відповідно. Вихід нової картини очікується у квітні 2012 року.

«Українське Різдво»

Так називається експозиція, доповнена традиційними для різдвяних вернісажів у Музеї Тараса Шевченка дитячими іграшками, витинанками та Різдвяними хатніми іконами з колекції відомої співачки і лікаря Ольги Богомолець. На виставці, яка складається з 500 експонатів, можна побачити роботи майстрів: Наталії Лимаренко, Варвари Мацелли, Людмили Проценко, Оксани Білоус, Алли та Наталії Смаги, Олени Орєхової, Ганни Венглінської, Віри Цимбал та ін. Староукраїнські звичаї, традиції ввійшли у плоть і кров нашої нації, тісно переплівшись із християнською сакральною культурою, тож тепер не можемо собі уявити різдвяних свят без куті, без коляд, «павука» і дідуха — без усього колосального пласта фольклору, обрядів, предметних носіїв прадавніх традицій, органічно доповнених і наповнених світлом великого таїнства — Різдва. Ці свята завжди потребували талановитих рук. Які змайстрували б — щоразу інакшу, хоч і традиційну «зірку» для колядників, вив’язали Дідуха на покут, який часто був мистецьким шедевром, чи вибагливого «павука», а згодом, зі століття XVII, появилася потреба і в непростої роботи вертепах для розігрування вертепних (лялькових, на духові і світські теми) вистав. Познайомитись з експозицією можна до 28 лютого, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

«Континентальний дрейф»

В інтернет потрапив перший відеофрагмент з четвертого мультфільму «Льодовиковий період», повідомляє lenta.ru. Судячи з усього, представлений ролик є фрагментом трейлера нової картини. Попередня назва нового проекту «Льодовиковий період: Континентальний дрейф» — саме цьому процесу присвячений уривок. Фільм планується випустити в 2012 році в 3D. Деталі сюжету ще зберігаються в таємниці. Відомо лише, що режисерами проекту виступлять Стів Мартіно і Майк Трумейер. Останній працював над третім фільмом франшизи. До речі, попередня стрічка в серії «Льодовиковий період: Ера динозаврів», посідає 18 місце в рейтингу самих касових кінострічок за всю історію кінематографа. При бюджеті в 90 мільйонів доларів мультфільм зібрав в прокаті більше 880 мільйонів.

Тіна Кароль випустила четвертий альбом

Він отримав назву «9 жизней» і з’явився у продажу на цьому тижні. До альбому увійшли 13 пісень, в тому числі три україномовні композиції. Диск записувався в Лондоні, над ним працювали відомі саунд-продюсери — Браян Роуллінг и Йоадо Нево. Авторами композицій стали: Володимир Білоусов, Іван Олексеєв, Сергій «Карандаш», Карен Кавалерян і Тетяна Міронова. Над новим альбомом Тіна Кароль працювала два роки, повідомляє прес-служба співачки. «9 жизней» виходить двома тиражами: альбом і альбом разом із DVD сольного концерту у Києві. Нагадаємо, нещодавно завершився всеукраїнський тур, який охопив 44 міста України де з успіхом пройшли концерти Тіни Кароль.

Рінгтони від маестро Морріконе

Відомий італійський композитор Енніо Морріконе напише мелодії для дзвінків для нової моделі смартфона компанії LG. Про це повідомляє Reghardware. Пристрій LG Optimus 2X, рінгтони для якого створить Морріконе, з’явиться в продажу в першому кварталі 2011 року. За заявою виробника, це буде перший в світі смартфон, створений на основі двоядерного процесора. Нагадаємо, Енніо Морріконе — один з найвідоміших композиторів сучасності і, безумовно, найвідоміший в світі композитор кіно. За свою довгу і плідну кар’єру він написав музику більш ніж до 400 фільмів і телесеріалів, знятих в Італії, Іспанії, Франції, Німеччині, Росії і США. Морріконе зізнався, що сам точно не пам’ятає, скільки саундтреків він створив, але виходить, що писав в середньому по одному на місяць. Як кінокомпозитор він був п’ять разів номінований на «Оскар», а в 2007 році він отримав «Оскар» за видатний вклад у кінематограф. Крім того, в 1987 році за музику до фільму «Недоторканні» він був удостоєний премій «Золотий глобус» і «Греммі». Серед фільмів, до яких Морріконе написав музику, варто особливо відзначити такі: «За жменю доларів», «На декілька доларів більше», «Хороший, поганий, злий», «Одного дня на Дикому Заході», «Одного дня в Америці», «Місія», «Малена», «Декамерон», «Багсі», «Професіонал», «Недоторканні», «Новий кінотеатр «Парадіз», телесеріал «Спрут» і «Легенда про піаніста».

Газета: 
Рубрика: