Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

22 грудня, 2010 - 00:00

«Повернення блудного батька»

Так називається нова вистава Київського театру драми та комедії на лівому березі Дніпра, прем’єра якої відбулася 18 і 19 грудня. П’єсу «Повернення блудного батька. А де ж був чоловік?» написав і сам поставив колишній телеведучий Ілля Ноябрьов. До речі, торік комедію «Повернення...» Ноябрьов зняв у кіно, задіявши популярних акторів, а нині закінчує репетиції з лівобережцями. Сценічну версію створили: сценограф Олег Лунєв, художник костюмів Марія Дьяченко, автор музичного супроводу Олександр Курій. Дія вистави відбувається в 70-ті роки. Головна героїня святкує ювілей. Вона сама виростила двох дітей, і раптом — сюрприз іменинниці — через 17 років з’являється блудний чоловік. Він запеклий аферист, а його поява в будинку призводить до хаосу в налагодженому побуті сім’ї. У виставі грають: Михайло Кукуюк (Микола Миколайович), Оксана Архангельська та Ірина Мельник (Тетяна Григорівна), Анастасія Баша і Анастасія Трітенко (Сестра), Святослав Пазенко (Батько), Петро Миронов (Чоловік сестри), Юлія Волчкова і Тетяна Комарова (Подруга), Михайло Пшеничний та Олексій Трітенко (Сусід) та інші, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Мелодія... крон

У галереї «Майстерня» (Будинок художника) відкрилася виставка «Дерева», на якій представлена графіка відомої київської художниці Любові Раппопорт та її батька Бориса Раппопорта. В експозиції можна побачити всього одну роботу Бориса Раппопорта — це величезні стволи, що занурюються в сирий холодний туман, сповнені смутку і таємниці. А «Дерева» Любові Раппопорт, що склали досить обширний цикл, — свого роду графічні медитації, що примушують пригадати мистецтво Китаю та Японії, до того ж, не лише малюнок, а й каліграфію. Це завжди дерева, позбавлені листя, лише голі вітки, прокреслені на тлі світлого неба. Крона може бути прозоро-ажурна, а може майже не пропускати сонця — і уподібнитися тоді чомусь колючому й ворожому, не стільки агресивному, а недовірливому. Ось цією своєрідною мелодією крон, її примхливим і непередбачуваним ритмом і зачарована художниця. Лише одного разу її дерево стає ніби частиною пейзажу — вгадується ріг будинку, огорожа, вуличка, що простягається вдалечінь. Але зазвичай все набагато лаконічніше — голі вітки і небо, що відкривається в безкінечність, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Французькі кінорозваги для малечі

З 23 грудня до 23 січня в десяти містах України пройде Фестиваль французького дитячого кіно. Ця акція проводиться за ініціативи Посольства Франції, Французького культурного центру та «Альянс Франсез» в Україні. До програми фестивалю входять вісім дитячих стрічок (шість анімаційних та два ігрові фільми), знятих французькими кінематографістами у різні роки. Стрічки, які увійшли до програми, організатори форуму відбиралися за принципом «доброго кіно». У фільмах закладені ідеї вічних цінностей — доброти, дружби, любові, взаємодопомоги. І головне — кінопокази створять для дітей незабутню атмосферу свята. Зокрема, до програми фестивалю увійшли фільми «Азюр та Азмар» (Мішель Осло, 2006), «Кіріку та Чаклунка» (Мішель Осло, 1998), «Король і птах» (Поль Грімо, 1980), «У» (Серж Елісальд та Грегуар Золотарьоф, 2006), «Щасливчик Люк. Мандрівка на захід» (Олів’є Жан Марі, 2007), «Керіті, оселя казок» (Домінік Монфері, 2009), «Гадюка в руці» (Філіпп де Брока, 2004) та «Бешкетники з Тімпельбаха» (Ніколя Барі, 2008). Через кумедні ситуації, веселі пригоди та героїчні випробування, показані у цих фільмах, діти вчаться разом з героями робити добрі справи, допомагати іншим і самі стають маленькими героями.

Потанцюємо?

17 грудня в Будинку офіцерів пройшов концерт «Танцююча нація» від Співдружності танцюристів України. Як розповіли організатори вечора, це програма танцювальних експериментів, в якій виступили колективи з Києва та Харкова. Вони представили постановки, створені у різноманітних стилях: від етніки (схід, трайбл, балкани, циганський танець, фламенко, андалузія, суфійські кружляння) до сучасних танців (ламбада, хіп-хоп, свінг, чарльстон, джаз-фанк, вог). У програмі концерту — 35 танцювальних номерів: сольні виступи, дуети й колективні композиції. Нагадаємо, «Танцююча нація» — друге масштабне шоу в рамках однойменного соціального проекту, спрямованого на просування ідеї розвитку людини через танець. Планується, що концерти також побачать у Харкові, Одесі, Донецьку та інших містах України. Головною подією проекту стане танцювальна хода Хрещатиком восени наступного року. До речі, в програмах може взяти участь будь-який танцювальний колектив, що подасть заявку і пройде попередній відбір», — повідомила Наталія Моголівець, ініціатор проекту «Танцююча нація» і президент Української федерації танців. Нагадаємо, в жовтні відбувся Перший відкритий фестиваль «Танцююча нація» у Львові, що зібрав аудиторію в тисячу осіб і складався з 40 номерів від танцювальних колективів Львова, Львівської області, Чернівців та Києва. Також цієї осені в рамках соціального проекту «Танцююча нація» пройшли вуличні міні-фестивалі Dance Air Party в центрі Києва та Львова.

Газета: 
Рубрика: