Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

8 грудня, 2010 - 00:00

«Нотр-Дам де Парі» — повернення

У рамках міжнародного турне, 8 і 9 грудня в Києві покажуть легендарний мюзикл. У виставі «Нотр-Дам де Парі» на сцену Палацу «Україна» вийдуть актори «золотого» складу, які дванадцять років тому підкорили серця мільйонів глядачів. Так, у ролі Квазімодо виступить неповторний Гару, а прекрасна Елен Сегара — в образі Есмеральди. У постановці також зайняті: Брюно Пельтьє, Патріка Фьорі, Даніеля Лавуа, Люка Мервіля та Жюлі Зенатті. Ці знамениті актори об’єдналися, щоб виконати мюзикл, який зробив феєричний хід країнами Америки, Європи та Азії. Його було внесено до Книги рекордів Гіннесса. Знову зі сцени зазвучить знаменита «Belle», а глядачі аплодуватимуть Гару, який прославився завдяки участі в цій виставі. Мюзикл «Нотр-Дам де Парі» поставив відомий режисер Жиль Майо. В ньому бере участь симфонічний оркестр під орудою Гі Сент-Онжа. Організаторам турне вдалося зібрати перший склад мюзиклу «Нотр-Дам де Парі» для відродженої постановки легендарного шоу в Києві, Санкт-Петербурзі та Москві. Французькі зірки возз’єдналися, щоб знову представити цю унікальну виставу, поставлену за сюжетом знаменитого роману Віктора Гюго, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Українське бароко в Музеї Iвана Гончара

11 грудня театр історичного танцю A l’entrada та ансамбль старовинного співу Alitea вдруге запросять глядачів на перегляд танцювальної інтермедії в стилі українського бароко «Fatalia Blazenska» («Доля жартівлива»). На цей раз вистава відбудеться в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара». «Fatalia Blazenska» є інтерпретацію ранніх європейських інтермедій — коротких музичних вистав, які виконували на балах та між актами трагедій. Саме з інтермедій народилися Comedia del’Arte та балет; інтермедії дали поштовх до розвитку живого й зрозумілого глядачеві театру. Це поєднання танця, музики та драматичної гри часів раннього українського бароко; інша сторона вітчизняної історії, що показує не село та кріпаків, а освічених та блискучих представників української еліти XVII ст. — шляхти та козацької верхівки. Дія вистави розповідає про Добро та Зло, про кохання й зраду, про вміння прощати й про Долю, яка так часто жартує з людьми. Театр історичного танцю A l’entrada є мистецькою організацією, яка займається дослідженням, реконструкцією та інтерпретацією історичного танцю, старовинного співу, театру й костюму від часів середньовіччя до епохи бароко. Інтермедії Fatalia Blazenska передувала кропітка наукова робота з дослідження європейського та власне українського мистецтва початку XVII ст., повідомляє Наталія ДОВГОПОЛ.

Тільки музика та гарний настрій!

11 та 12 грудня у Чернігові вперше пройде фестиваль CHERNIHIV JAZZ OPEN. Як повідомили організатори цього заходу — творче агентство «ЧЕ Студія», форум декларує віддаленість від політики і політиків: тільки музика і гарний настрій. Ведучою фестивалю стане директор джазового агентства Саd, ведуча «Джаз-Коктебель» Євгенія Стріжевська. «Наша мета — провести хоч і невеликий, але якісний джазовий фестиваль. Тому ми приділяємо пильну увагу і складу учасників, і якості звуку, і промоушну феста, а також створенню «правильної» атмосфери. Для нас важливо, щоб наші глядачі і учасники відчували себе комфортно та насолоджувалися тільки музикою», — зазначили організатори.

Етнографи про... скрипалів

Диски, присвячені скрипковій музиці Полісся, представили у Рівному. Матеріали, вміщені на дисках, етнографи збирали майже 25 років! «Поліська скрипкова музика — справді давня традиція, — коментує керівник етнокультурного центру «Веснянка» Рівненського палацу дітей та молоді Віктор Ковальчук. — Вона супроводжувала й обрядові дійства, й побутові. Незмінною скрипка була і на весіллі, і на вечорках, де дівчата збиралися прясти. Етнографи відшукували старожилів-скрипалів, які пам’ятали давні поліські мотиви. Однак жодного із них запросити на презентацію проекту не вдалося — усі ці музиканти пішли з життя. Натомість їхню гру можна почути в записах». На диску «Ой ти, полька Рухля» вміщено 57 аудіотреків, а також 20-хвилинний фільм «Втрачена традиція» авторства Вікторії Ярмоли. Проект вдалося реалізувати завдяки гранту голови Рівненської облдержадміністрації та голови Рівненської обласної ради за сприяння управління культури Рівненської облдержадміністрації, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Газета: 
Рубрика: