Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

2 грудня, 2010 - 00:00

Музика й прикраси

2 грудня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «10 грамів мелодії», яка представляє ювелірне мистецтво України кінця ХХ — початку ХХІ ст. Вернісаж носить концептуальний характер і має на меті висвітлити складні шляхи творчих пошуків художників ювелірної пластики. Автор ідеї та куратор проекту — відомий художник-ювелір, член Національної спілки художників України В. Хоменко. Основна ідея виставки — утвердження цінності мистецтва ювелірного твору, єдиного і неповторного, виконаного від «а» до «я» за споконвічними, класичними принципами. Серед учасників акції відкриття — відомі художники, яскраві особистості, творчість яких здобула популярності ще у 1980—9190 рр. ХХ ст., — Міхальянц, Жданов, Федоров, Сєров, Косигін. Виставка працюватиме до 1 січня, повідомляється на сайті mundm.kiev.ua.

Відроджується Конкурс імені Сержа Лифаря

Цю приємну новину повідомив художній керівник Донецького національного академічного театру опери та балету ім. А. Солов’яненка Вадим Писарєв, який сказав, що Міжнародний конкурс артистів балету ім. Сержа Лифаря відбудеться в Донецьку з 27 березня по 2 квітня 2011 року. Нагадаємо, конкурс відновлено після шестирічної перерви: востаннє він проходив у Києві 2004 року, після чого творче змагання, яке дало путівку на велику сцену цілій плеяді талановитих танцівників, не проводилося через брак коштів. Тепер фінансування взяв на себе Благодійний фонд Вадима Писарєва «Творчий Олімп». Гран-прі становитиме 20 тисяч доларів. Це вдвічі більше, ніж на інших аналогічних міжнародних конкурсах. Перша, друга та третя премії — 10, п’ять і три тисячі доларів. Очолить журі відомий російський балетмейстер Юрій Григорович. «Він мене давно запитував: Вадиме, ну як же так, в Україні була візитна картка — конкурс імені Лифаря. Є такі конкурси в Москві, в Парижі, в Гельсінкі. Але чому в Україні він помер?» — передав слова метра балету Вадим Писарєв. — З усього світу в Київ з’їжджалися артисти та балетмейстери. Це не національний, а міжнародний проект. Якби ми конкурс не відродили, він би помер. Радий, що у нас усе виходить, що це проходитиме на нашій донецькій землі». Передбачається, що журі стане максимально представницьким: Україна, Росія, Франція, Японія, Південна Корея, Китай, Норвегія. Організатори розраховують, що кожен член суддівської команди привезе до Донецька свою хореографічну школу, тому конкуренція серед учасників буде досить високою. А ось перед молодими балетмейстерами, які приїдуть на конкурс, стоїть одне завдання — підготувати постановку на музику Сергія Прокоф’єва, уродженця Донецького краю. І це символічно: адже саме Прокоф’єву Серж Лифарь свого часу замовляв музику для балету «На Дніпрі», повідомляє Ліна КУЩ, Донецьк.

Iграшки для ялинки

З 8 грудня в «Парсуні» починається передноворічне дійство в добрій традиції Різдвяних святкувань. Усі в пошуках подарунків, а в галереї їх придумують, створюють і запрошують познайомитися. Колектив самобутніх художників і художниць підготував свої оригінальні роботи. Це — різдвяні ангели Насті Крави та Наташі Долганникової, Дід Мороз Лани Овчинникової, Снігуронька Насті Кацан, яскраво-червона графіка багатогранного Анатоля Степаненка, чарівні дерева, що світяться, Олега Педана, ялинкові прикраси Тетяни Глухової, Ірини Киршиної, м’які ведмедики Олі Венжеги, коти, зайці Вікторії Бондюхової та Лесі Король, балерини, витончені принцеси та сумні клоуни.

Кіносуміш: вампірів і секретів

Творець телесеріалу «Щоденники вампіра» Кевін Уїльямсон працюватиме над новим проектом, який він сам описує як суміш «Секретних матеріалів» і «Баффі, винищувачки вампірів». Про це повідомляється на сайті Collider.

Проект, назва якого поки не повідомляється, має стати серіалом-супутником «Щоденників вампіра». При цьому прямих посилань один на одного в телефільмах не буде. Герої нового проекту Уїльямсона — два дослідники паранормальних явищ. Як кандидат на місце сценариста розглядається Джулі Плек, який також працює над сюжетом «Щоденників». lenta.ru нагадує: серіал «Щоденники вампіра» вийшов на екрани у вересні 2009 року. В ньому йдеться про любовний трикутник, учасниками якого є 17-річна дівчина, 100-річний вампір із зовнішністю молодої людини та його старший брат. Відзначимо, що «Щоденники» — не єдиний проект Уїльямсона, що здобув широку популярність. Як сценарист і продюсер він також працював над кінофільмами серії «Крик», картинами «Я знаю, що ви зробили минулого літа» та «Факультет», серіалом «Бухта Доусона».

Чеховські герої заспівали

Світова прем’єра опери «Вишневий сад» в концертного виконання пройде в четвер і п’ятницю на сцені Большого театру, повідомила прес-служба театру.

— Це спільний проект Большого театру і Паризької національної опери. Сценічне втілення «Вишневого саду» пройде в Парижі, потім вистава повернеться до Большого театру. Ми раді співпраці з чудовим творчим колективом в особі композитора Філіпа Фенелона, диригентом Тіто Чеккеріні та автором лібрето Олексієм Паріним, — розповів генеральний директор Большого театру Анатолій Іксанов. — За право брати участь у постановці змагалося 600 конкурсантів.

— В основі опери «Вишневий сад» лише третій акт чеховської п’єси, під час якого проходить бал, — сказав Фенелон про сюжет опери. — І у виставі у нас існує оркестр не лише в «ямі», але й на сцені, який складається з 12 музикантів, роль яких виключно важлива. В опері діє 10 персонажів, у числі яких і хлопчик Гриша, син Раневської, який потонув, за п’єсою — тому що я не хотів все завершувати на трагічній ноті». За словами композитора, для нього було важливим представити свій власний погляд на п’єсу. «Кожен розглядає «Вишневий сад» під своїм кутом», — сказав він. — Для мене головним було те, що цей будинок із вишневим садом купує людина, абсолютно його негідна». Диригент Тіто Чеккеріні відзначив, що музика дозволила йому глибоко проникати в характери персонажів, серед яких не було другорядних. Цікаво, що партії Гриші та Фірса виконують жінки (мецо-сопрано), а партію Шарлоти — чоловік (бас-буф).

Газета: 
Рубрика: