Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

5 листопада, 2010 - 00:00

Уперше в Києві — «Діамантовий бал»

6 листопада в Національній філармонії України відбудеться «Діамантовий бал The Glam Classic Fair». Як розповіли організатори, подібні прийоми проходять в Монте-Карло, Ніцці, Сен-Тропе й Майямі, а тепер і в нашій столиці. Свою назву захід отримав через дрес-код — пані повинні прийти в діамантових прикрасах. Для балу була замовлена спецілюмінація, яка вигідно «підсвітить» цього вечора зал філармонії, а гості (впливові особи українського і зарубіжного істеблішменту, бізнес-еліти й арт-богеми) зможуть поспілкуватися, покуштувати делікатеси та напої. Потім у виконанні музикантів симфонічного оркестру прозвучать твори Моцарта, Верді, Бетховена, Вагнера, Берліоза, Гайдна, Шостаковича та Чайковського. За словами організаторів, «Діамантовий бал The Glam Classic Fair» стане щорічним. Його мета — «збереження істинних культурних цінностей та об’єднання нового соціального прошарку успішних, заможних людей загальною ідеєю сучасного аристократизму».

Фантазії з паперу

У галереї «Грифон» відкрилася персональна виставка Валентини Султанової. Чернігівська художниця працює в рідкісній техніці пап’є-арту, створюючи композиції з паперової маси. При цьому Валентина Султанова принципово не доповнює свої картини тканиною, намистинками, пір’їнками і т. п., які, загалом, допускаються законами пап’є-арту, але порушують його «чистоту», а головне — затьмарюють своєю дуже яскравою «красивістю» не такі помітні, але безперечні й унікальні достоїнства власне паперової маси — її особливу «теплу» фактуру, м’якість і глибину при передачі кольору, нарешті, її особливу «затишність», майже «рукомесництво». Художниця створює роботи в найрізноманітніших жанрах. Тут і потішні казкові фантазії («Польоти уві сні»), і пейзажі («Весна в місті», «Харків. Вулиця Конторська»), і навіть портрети («Юля»). Проте найбільше у Валентини Султанової натюрмортів — і, можливо, саме тому пап’є-арт здається (виявляється?) для них технікою майже ідеальною. Можливості ж натюрмортних «сюжетів» майже безмежні — від елегантної вишуканості («Білий фарфор», «Червоний чайник») до щедрої пишноти («Квіти та фрукти») і трохи меланхолійної поетичності («Літні трави», «Останні дні літа»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Ювілей «Нового Британського кіно»

11 листопада в київському кінотеатрі «Україна» стартує Х фестиваль «Нове Британське кіно». Головний гість проекту — режисер Нік Уітфілд, який представить свою містичну комедію «Скелети». Як розказали прес-служби компанії «Артхаус Трафік», нині фестиваль розширив свої кордони. Крім традиційної програми художніх фільмів останнього сезону, в нього увійде відеопроект «Люди як ми» від засновниці британського віджеїнга Вікі Беннетт, а також спеціальна програма документальних фільмів про музику Music.Doc і міжнародне радіошоу The Selector. Відкриє форум гучний відео-арт-проект «Люди як м» від VJ Вікі Беннетт, яка вперше представить у Києві свій перфоманс, вже показаний на найкращих світових майданчиках — Тейт Модерн, Оперному театрі Сіднея й інших. Ще одним гостем стане відомий британський DJ Goldierocks, яка проведе спецпроект фестивалю — відоме у всьому світі радіошоу The Selector і дасть спеціальну фестивальну вечірку в клубі «Хліб». А британський режисер Нік Уітфілд представить свою містичну комедію «Скелети», яка й відкриє основну кінопрограму (12 листопада). Цю картину визнано найкращим дебютом Великої Британії 2010 року. За сюжетом, головні герої Девіс і Беннетт за допомогою новітніх технологій проникають у свідомість своїх клієнтів і видаляють із неї інформацію, яку вони хотіли б приховати...

У основну програму фестивалю також увійдуть ще чотири художні фільми: «Чарівна Тамара» — фільм легендарного Стівена Фрірза; «Бугі-Вугі» Дункана Уорда, еротична комедія за участю цілої низки «зірок» — Джиліан Андерсон, Крістофера Лі, Хезер Грем; «Ілюзіоніст» Сільвена Шоме, автобіографічна анімація від великого Жака Таті, створена у Франції та Великій Британії; «П’ять моїх колишніх» Джуліан Кемп, історія про пошуки кохання — розказана з британським гумором.

У програму «Music.Doc» увійшли найкращі документальні фільми про музику: «Joy Division» Гранта Джі, фільм розповідає історію легендарної пост-панк групи; «Страммер: Майбутнє невідоме» Джулієн Темпл, біографія Джо Страммера, засновника групи Клеш — бога панк-руху; «Гластонбері» Джулієн Темпл, історія заснування легендарного фестивалю; «Скот Уокер: Людина ХХХ століття» Стівена Кіжака, фільм про британський бойз-бенд The Walker Brothers.

Нагадаємо організаторами фестивалю «Нове Британське кіно» виступають: Британська рада в Україні, інвестиційно-фінансова група «ТАС» і компанія «Артхаус Трафік».

Газета: 
Рубрика: