Кактуси і... музи
У Будинку архітектора проходить виставка Осипа Кривоглаза. Цього року відомому київському митцеві виповнилося 92 роки! Попри поважний вік, нині майстер працює активно і дуже захоплено. Професійний архітектор, він захопився малярством уже після 40 років — і захоплення це переросло на справжню пристрасть. Цікаві абстрактні композиції, вишукані стилізації, які нагадують про улюблених майстрів минулого (серед яких — Матісс і Гоген), лірика, гротеск, пафос — все це виникає в різних роботах Осипа Кривоглаза («На Гаїті добре», «Переполох»). Проте найчастіше митець звертається до двох жанрів — натюрморту та портрета. Натюрморт — поле для експерименту, а кожен із них — розв’язання певного завдання: малярської, композиційної, колористичної — чи навіть декількох завдань одночасно («Кактуси»). Портрети ж — не лише і не так конкретні моделі (до речі, майже виключно жіночі), як образи, породжені настроєм і фантазією художника. Героїні Осипа Кривоглаза — скромниці та кокетки, розумниці та мрійниці, але обов’язково — красуні («У цирку», «Весна», «Ранок», «Дівчина з люстерком»). Серед них — і «Муза» художника, яка повеліває йому беззастережно: «Доки можеш — малюй!», повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
«Новачки» від де Ніро
Відомий американський кіноактор Роберт де Ніро спродюсує для каналу CBS серіал «Новачки», повідомляє The Hollywood Reporter. У центрі сюжету шістка молодих поліцаїв, яких відправляють на роботу в кримінально найнебезпечніші райони. Сценарій для серіалу пише Ричард Прайс, відомий за роботою над серіалом «Прослуховування». Він також виступить співпродюсером проекту. Повідомляється, що де Ніро, ймовірно, зіграє в серіалі епізодичну роль. У цей час на CBS є вже декілька кримінальних серіалів «Мислити як злочинець» і «Металіст». Безпосереднім виробництвом «Новачків» займеться компанія де Ніро Tribeca Productions. Останньою роботою де Ніро є картина «Стоун», повідомляє lenta.ru. Сюжет картини будується довкола офіцера з питань дотермінового звільнення Джека, який зраджує власній дружині з Люсетою, — дружиною палія на ім’я Стоун. Дуже скоро з’ясовується, що в Люсети була мета — домогтися дотермінового звільнення власного чоловіка, тому вона починає шантажувати Джека. Окрім де Ніро в картині знімаються Міла Йовович та Едвард Нортон.
Ювілей короля верхнього «до»
Виповнилося 75 років із дня народження відомого тенора Лучано Паваротті. Його рідкісний чистий голос і високий артистизм перетворював на вірних шанувальників співця навіть людей, які раніше були байдужими до опери. 1961 року Паваротті переміг на конкурсі молодих співців і тоді ж дебютував на сцені з партією Родольфо в «Богемі» Джакомо Пуччіні. А 1966 року Паваротті став солістом «Ла Скали». 1968 року Паваротті дебютував у Америці і з цього часу вважався одним із кращих тенорів світу, хоча за його власним визнанням, не знав нотної грамоти. Паваротті виступав на сцені лондонського «Ковент-гарден», нью-йоркської «Метрополітен-опера» та інших провідних театрів світу. З 70—80-х років Паваротті, покинувши оперну сцену, брав участь лише в концертах. На початку 90-х років однією з найяскравіших подій у класичній музиці став проект «Три тенори» — спільний виступ трьох знаменитих тенорів — Пласідо Домінго, Хосе Каррераса та Лучано Паваротті. У 70 років співець вирішив завершити свою творчу кар’єру. У рамках прощального турне, яке пройшло 40 містами світу, великий тенор побував і в нашій країні (у квітні 2005 р. він виступив у Палаці «Україна», йому акомпанували музиканти Національного симфонічного оркестру України). Під час гастролей у Паваротті було виявлено злоякісну пухлину. 2006 року співець переніс операцію, але його стан покращився ненадовго. Лучано Паваротті помер 6 вересня 2007 року від раку підшлункової залози в своєму будинку в Модені.
Українські книжки з’явилися в Саратові
Днями з Бібліотеки української літератури (Москва) була відправлена велика партія книжок (близько 400 томів) для створюваного в Саратові при Центральній міській бібліотеці сектора української літератури. Нові надходження призначені для української діаспори. Між БУЛ і Центральною міською бібліотекою м. Саратова укладено угоду про співпрацю, а спільні акції покликані розширювати коло бібліотек-партнерів у регіонах, зацікавлених у підтримці й забезпеченні культурно-інформаційних потреб читачів-українців і всіх, хто небайдужий до культури та історії України, повідомляє Віталій КРИКУНЕНКО, Москва.