У Вінниці вшанували пам’ять Василя Стуса
Традиційно на початку вересня національно свідомі подоляни вшановують пам’ять свого земляка, правозахисника, видатного поета сучасності, Героя України Василя Стуса. Ось і цього року людно було біля пам’ятника страждальцю на майдані його імені в м. Вінниця. Про життєвий і творчий шлях митця, котрий загинув у ніч із 3 на 4 вересня 1985 року в концтаборі біля села Кучино Пермської області Росії, присутнім розповів голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини, письменник Василь Кобець. Про подвижницьку працю митця повідали професор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Анатолій Подолинний, викладач цього ж вишу, поет Віталій Борецький, заступник начальника Головного управління культури та туризму облдержадміністрації Сергій Гарбулінський, вінничанка, яка особисто знала Василя Стуса, Ніна Гарматюк та ін. Порадували загал своїми творами вихованці обласного літературного об’єднання імені Василя Стуса Марина Прис, Руслан Мельничук, Наталя Гомель, Катерина Копичинська, Руслан Пастушина та Тетяна Загродська. Також 2010 року започатковано Міжнародну премію імені Василя Стуса в галузі літератури, за здобуття котрої надалі змагатимуться майстри пера з усіх куточків світу. До підніжжя пам’ятника поету-страднику від імені громадськості та влади лягли живі квіти. Федір БЕЖНАР, Вінниця.
Скільки коштує Джоні Депп?
Журнал Forbes склав щорічний список найбільш високооплачуваних акторів Голівуда. Перше місце в ньому посів Джоні Депп, чиї статки збільшилися завдяки гонорару за роль у фільмі Тіма Бертона «Аліса в країні чудес» на 75 млн.дол. На сьогоднішній день прибуток актора оцінюється в мільярд доларів, повідомляє www.NEWSru.com. На другій сходинці в списку найбільш високооплачуваних зірок Голівуда опинився комік Бен Стіллер. За рік він заробив 53 млн.дол. У цьому йому допоміг великий аванс за участь у третій частині «Знайомства з батьками». Трійку лідерів замикає Том Хенкс, який за рік став багатшим на 45 млн.дол. Слідом ідуть Адам Сендлер — 40 млн., Леонардо ДіКапріо — 28 млн., Деніел Редкліфф — 25 млн., Роберт Дауні-молодший — 22 млн., Том Круз — 22 млн., Бред Пітт — 20 млн., Джордж Клуні — 19 млн.
Македонський культурний центр буде створено в Україні
Рік тому на українсько-македонському бізнес-форумі, в Торговельно-економічній палаті України українські ділові кола довідалися про серйозні економічні успіхи Македонії, навіть в умовах економічної кризи. Під час роботи форуму віце-прем’єр Республіки Македонія Зоран Ставрескі та президент Київського славістичного університету Юрій Алексєєв підписали меморандум про співробітництво, з метою створення в Україні Македонського культурного та інформаційного бізнес-центру. Багато років спільно з посольством Республіки Македонія в Україні університет проводить Всеукраїнську олімпіаду з македоністики. Її переможців нагороджує посольство подорожами до цієї країни. З нового навчального року, завдяки активній допомозі Посольства Македонії, у КСУ відкривають факультатив македонської мови. Найближчим часом за сприяння провідних македонських університетів «Македонську мову та літературу» в Україні вивчатимуть як окрему спеціальність. Оволодіти нею необхідно буде і філологам, і міжнародникам, журналістам, особливо менеджерам туристичної індустрії. Адже останні два роки стали в нашій державі туристичним відкриттям Македонії, батьківщини не тільки Олександра Македонського, а й Аристотеля, Юстиніана, першопросвітителів святих Кирила та Мефодія, першого у світі слов’янського університету, www.Litakcent.com за матеріалами ГПУ.
Австрійські вечори у Львові
До кінця року у культурно-мистецькому центрі «Дзига» відбудеться серія безкоштовних лекцій на різноманітні теми культури, що розвивалася на теренах австро-угорської імперії. Як пояснив відомий український літератор та ініціатор й куратор проекту «Австрійські вечори у Львові» Тимофій Гаврилів, у вересні-грудні всі зацікавлені зможуть відвідати лекції Юрія Бірюльова «Львівська сецесія» — 23 вересня, Юрія Рочняка «Архітектура засніжених схилів» — 28 жовтня, Юрія Винничука «Субкультура львівських батярів» — 18 листопада та Петра Рихла «Німецька література Буковини як складова австрійського літературного процесу» — 9 грудня.
«Лицедії» приїдуть до Києва
3 жовтня у МЦКМ «Жовтневий палац» знаменитий колектив представить виставу «Сїм’янюки». Це абсурдна та одночасно достовірна історія з життя звичайної сім’ї, яка складається з тата, мами, чотирьох дітей та п’ятого на підході, — народилася зі студентських замальовок при студії «Лицедіїв» у Пітері, повідомляє УНІАН. «Лицедії» не люблять, коли їхнє ім’я порівнюють зі Славою Полуніним, хоча й називають його своїм батьком. Нове покоління акторів не має точок дотику з найвідомішим у світі російським клоуном. Проте, вистава «Сїм’янюки» — чи не перший, рівний за настроєм гумору конкурент «Ніжному шоу».