Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

31 липня, 2012 - 00:00

За «Золотого Лева» змагатимуться 18 фільмів

На офіційному сайті Венеціанського кінофестивалю було опубліковано повний список стрічок, які демонструватимуться в рамках чергового заходу. У програму основного конкурсу увійшли в цілому 18 стрічок, зокрема «Pieta» Кім Кі Дука, «Пристрасть» Брайана де Пальми, «Беззаконня 2» Такеши Кітано і «До захоплення» Терренса Маліка. Раніше вже повідомлялося, що за «Золотого лева» також боротиметься одна російська стрічка — робота Кирила Серебреннікова «Зрада». 69-й Венеціанський кінофестиваль проходитиме з 29 серпня по 8 вересня. Головою журі заходу призначений американський режисер, сценарист і продюсер Майкл Манн, повідомляє newsru.ua. Фестиваль відкриється показом фільму Міри Наїр «Фундаменталіст мимоволі»

Присвята Емі Вайнхаус

Група Green Day присвятила одну з нових композицій британській співачці Емі Вайнхаус. Пісня дістала назву «Amy». Вона увійде до альбому «Dos!», реліз якого заплановано на середину листопада, повідомляє NME. Цей диск стане другою частиною трилогії, що також включає платівки «Uno!» та «Tre!». Перший і третій альбоми надійдуть у продаж у вересні й у січні 2013 року. В цілому група підготувала для трьох альбомів 38 нових пісень. lenta.ru нагадує: Емі Уайнхаус померла 23 липня 2011 року. Їй було 27 років. За життя співачки було випущено всього два її студійні альбоми: «Frank» 2003-го і «Back to Black» 2006 року. У грудні 2011-го вийшла платівка «Lioness: Hidden Treasures», на якій містилися пісні Вайнхаус, що раніше не були представлені широкій аудиторії.

Український мультсеріал «Ескімоска» продемонструють у Канаді, США, Китаї та Індії

Роботу над стрічкою закінчила столична Студія дитячих та юнацьких фільмів ім. Ханжонкова. «Зараз переговори про дистрибуцію ведемо з Англією та Францією, — говорить режисер і сценарист Олексій Шапарєв. — Чомусь в Індії мультфільм хочуть показувати в кінотеатрах. Але це 5-хвилинні короткометражки — не той формат. З гордістю можу сказати, що в Україні це перший комерційний анімаційний проект, який було продано за кордон». Українські телеканали вітчизняною анімацією не зацікавилися, пише «Газета.ua». Серіал розповідає про пригоди маленьких ескімосів Розумника, Громила і дівчинки-ескімоски. Щодня вони ходять ловити рибу, а море викидає їм один предмет, який вони ніколи не бачили. Ескімоси починають звичайну побутову річ застосовувати по-своєму. Серіал розрахований на дітей віком від 2 до 5 років. Його було знято у форматі 3D. Бюджет «Ескімоски» — понад 12 млн грн. Частково кошти надала держава. Решту зняли за рахунок студії. Отримані від продажу «Ескімоски» кошти підуть на інші анімаційні проекти. «Маємо в розробці три проекти, — продовжує Шапарєв. — Дистриб’юторові з Америки показав перші напрацювання за проектом «Юний Дедал». За основу взяли старогрецьку міфологію. У фільмі школярі Дедал, Езоп і Спартак навчаються в одному класі. Їм (американській стороні) дуже сподобався задум. Зараз ведемо перемовини, щоб адаптувати мультфільм і сценарій під американський і канадський ринки. Був намір знімати українською, але нам запропонували відразу англійською. Їх актори озвучуватимуть і надсилатимуть нам файли. Зазначимо, що зараз в Україні проходять зйомки першого вітчизняного фільму жахів у 3D — «Синевир». Режисерами фільму виступили брати Олександр та В’ячеслав Альошечкіни. «Синевир» є повністю українською стрічкою — в ньому задіяні українські актори й інвестиції, а в основу сюжету покладено національні містичні історії та повір’я.

Житомиряни отримали спадщину Бертольда Брехта

«Brecht-Zentrum» Житомирського державного університету ім. І. Франка отримав унікальну для Східної Європи бібліотеку, присвячену творчості видатного німецького письменника Бертольда Брехта. Подія є результатом угоди про співпрацю між «Brecht-Zentrum» ННІ іноземної філології ЖДУ ім. І. Франка та Архівом Бертольда Брехта Академії мистецтв Берлін (Німеччина). До Житомира прибуло величезне зібрання книжок, серед яких повні видання творів Б. Брехта, літературознавчі дослідження. Це подарунок Беати Єске, сестри «уповноваженого Бертольда Брехта на землі» Вольфганга Єске. Він 30 років займався вивченням творчості драматурга, був співробітником відомого німецького видавництва Suhrkamp, крім іншого, відіграв вирішальну роль у підготовці та виданні повного зібрання творів Б. Брехта у 30 томах. Щодо передачі бібліотеки директор берлінського Архіву Бертольда Брехта д-р Ердмут Віцисла сказав: «Нині у житомирському університеті чи не найбільша концентрація дослідників творчості Б. Брехта в цілому світі». «Brecht-Zentrum» ЖДУ ім. Франка отримав потужну базу для подальших наукових досліджень, продовжити справу видатного брехтознавця. Бібліотеку розмістять у спеціально обладнаній аудиторії і вона матиме ім’я Вольфганга Єске. Офіційне відкриття книгозбірні відбудеться під час V Брехтівських читань, повідомляє Юлія ГУЗ, Житомир.

Газета: 
Рубрика: