«Шоколадний будиночок» у фотографіях
5 вересня киян запросять на відкриття виставки художніх фото «Так. Чи інакше». На ній буде представлено 15 кадрів з альтернативної історії життя знаменитого будинку на Шовковичній, 17. Проект «Так. Чи інакше» ілюструє фантазії на тему: «А якби життя в «Шоколадці» продовжувалось і далі, паралельно з тим, що відбувалось за його стінами?». Це вигадані історії про можливих жителів та гостей «Шоколадки», відтворені на фото. Проект присвячений ще донедавна забутій та занедбаній пам’ятці архітектури старого Києва та направлений на збір коштів для завершення реставрації будівлі «Шоколадного будинку».
Музей російського мистецтва став національним
Президент України Віктор Янукович підписав указ про надання Київському музею російського мистецтва статусу національного. Як повідомляє прес-служба глави держави, указ підписано, враховуючи вагомий внесок Київського музею російського мистецтва у розвиток музейної справи, вивчення, збереження та популяризацію мистецтва, а також активну міжнародну діяльність музею. Віднині музей, згідно з указом, іменуватиметься — Національний музей російського мистецтва.
Смерть Моцарта: 118 гіпотез
Доктор Вільям Доусон — хірург-ортопед на пенсії, проаналізував наукову літературу, присвячену смерті Моцарта, й налічив 118 гіпотез про причини смерті композитора. Результати дослідження Доусона, який працює бібліографом Медичної асоціації виконавських видів мистецтва, переказує The New York Times. Доусон, який сам грає на фаготі, розділив усі версії на п’ять типів: отруєння, інфекція, хвороба серцево-судинної системи, захворювання нирок і всі інші діагнози. Пускання крові як метод лікування також міг прискорити смерть композитора. Версії про отруєння були здебільшого знехтувані як такі, що базуються на чутках; за деякими даними, Моцарт сам спочатку вважав, що був отруєний, проте потім змінив думку. Серед найбільш імовірних діагнозів — уремія, ревматизм, туберкульоз, септичний ендокардит. Сам Доусон заявив, що якби йому довелося поставити два центи на одну з гіпотез, він би вибрав ниркову недостатність. Проаналізувавши всі версії, Доусон дійшов висновку, що серед них немає однієї найбільш переконливої, а отже, дискусії із цього приводу триватимуть. Про перебіг хвороби Моцарта не залишилося письмових свідоцтв, розтину не було, а тіло поховали в загальній могилі. Історики змушені покладатися лише на свідоцтва сина композитора, його вдови та її сестри, зроблені набагато пізніше смерті композитора. Також залишилися записи лікаря, який розмовляв із медиками, які лікували Моцарта. Дослідники вивчали також хвороби родичів Моцарта. lenta.ru нагадує, композитор зліг 20 листопада 1791 року після періоду напруженої роботи, коли були створені «Чарівна флейта», «Милосердя Тіта», концерт для кларнета з оркестром, «Маленька масонська кантата» й частини «Реквієму». У нього були жар, нудота й загальна апатія. Лікаря до 35-річного композитора викликали лише увечері 4 грудня; вночі 5 грудня Моцарт помер. Лікар назвав хворобу міліарною лихоманкою, проте сучасні медики вважають, що це швидше опис, ніж точний діагноз.
Дастін Хоффман зіграє Факера
Відомий голівудський актор візьме участь у третьому фільмі про Факерів, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Deadline. Спочатку планувалося, що Дастін Хоффман зіграє в «Маленьких Факерах» (саме таку назву отримала стрічка), як і раніше, батька головного героя Гейлорда Факера, проте кіностудія Universal не змогла домовитися з актором вчасно, й сценарій був переписаний так, що старший Факер «зник» зі стрічки. Коли попередня версія фільму була вже готова (фільм спочатку мав вийти 30 липня), компанія вирішила перезняти стрічку за участю Хоффмана. Повідомлення про те, що актора кличуть повернутися в третю частину Факерів, з’явилися на початку серпня. Тепер, за даними Deadline, актор дав свою згоду на участь у проекті. За словами продюсерів фільму Джона Гамбурга і Джея Роуча, які наводить ресурс, Хоффман зіграє ту саму роль, що й була для нього запланована спочатку. Головні ролі у фільмі «Маленькі Факери», бюджет якого становить близько 100 мільйонів доларів, виконують Бен Стіллер, Роберт де Ніро, Барбара Стрейзанд, Харві Кейтель, Джесіка Альба, Лора Дерн та інші. Режисером фільму виступає Пол Вейтс, який зняв, зокрема, другу частину «Американського пирога» й «Золотий компас». Наразі третю частину Факерів планується випустити в грудні.