Софія Київська в творчості Юрія Хіміча
Так називається виставка, що проходить нині в приміщенні Хлебні (на території Національного заповідника «Софія Київська»). Експозиція — важливий, мабуть, найважливіший аспект творчості відомого художника. Акварельна серія інтер'єрів Софії створена Юрієм Хімічем (1928—2003 рр.), якому ледве виповнилося 30 років. Вона дуже лірична, сповнена світла й тиші, але разом із тим — досконально-точна (і призначалася для суто наукового видання — «Історії українського мистецтва»). У 1960 — 1970-х рр. Софія — постійна тема гуаші Юрія Хіміча. Це роботи зрілого майстра — характерні й виразні, лаконічні, монументальні, декоративні, вишукано-небагатослівні щодо колірного рішення, несподівані за композицією. Але в наполегливості, з якою художник вдивляється в старовинний собор, то в снігу, то в тумані, то крізь весняні вітки, відчувається щось дуже відверте, дуже особисте, якесь уперте, наполегливе запитання, відповіддю на яке стають то грандіозні куполи, то полум'яне небо, то барочна в'язь узорів Софійської дзвіниці, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Папа Римський став дитячим письменником
Папа Римський Бенедикт XVI став автором книги для дітей, повідомляє NEWSru.com із посиланням на The Guardian. Книга «Друзі Ісуса» (Gli amici di Gesu) розповідає дітям про 12 апостолів і святого Павла. У ній зібрані разом пасажі з проповідей понтифіка, які він читає по середах. Книгу видало видавництво Piccola Casa, в ній 48 сторінок. Автор ілюстрацій — італійський художник Франко Віньяціа (Franco Vignazia). Передмову до «Друзів Ісуса» написав іспанський священнослужитель Юліан Каррон (Julian Carron). За його словами, Бенедикт XVI «бере нас за руку і супроводжує нас, поки ми дізнаємося, хто був першими товаришами Ісуса, як вони познайомилися з Ним, і як Він полонив їх настільки, що вони вже ніколи не залишали Його». Очікується, що 2011 року «Друзів Ісуса» перекладуть із італійської на іспанську та англійську мови.
В угорському барі влаштували бібліотеку
У барі в невеликому селі під Будапештом організували публічну бібліотеку, повідомляє Lenta.ru із посиланням на Reuters. За словами власників гібрида бару й бібліотеки під назвою Gyopar, клієнти із задоволенням випивають і читають одночасно. Менеджер бару, колишній бібліотекар Петер Маурер, розповів, що ідея організувати бібліотеку в такому закладі виникла в нього близько трьох років тому. «У нас було багато непотрібної літератури, але ми з барменом не хотіли, аби книги пропали, і подумали, що непогано було б влаштувати щось подібне до бібліотеки», — цитує агентство слова Маурера. У результаті керівники бару роздобули книжкові полиці, поставили їх поряд зі столиками в Gyopar і за одні вихідні заповнили їх більш ніж тисячею різних книг — від збірок старогрецьких міфів до сучасних спортивних енциклопедій. За словами Маурера, Gyopar особливо хороший тим, що почитати й випити до бару приходять і ті, хто не пішов би до звичайної публічної бібліотеки. «У нас у селі є бібліотека, і її співробітники дуже боялися, що в нашому закладі людям буде набагато цікавіше. У результаті так воно й вийшло», — резюмував менеджер бару.
У ПАР зняли чорну комедію «Вбивство восьминога Пауля»
У ПАР у короткі терміни завершилися зйомки фільму «Вбивство восьминога Пауля», знятого в жанрі «чорної комедії». Картину знімали дві китайські компанії, China Film Group Corporation і Beijing Filmblog Media Company. Фільм, присвячений надприродним здібностям восьминога Пауля, має вийти на екрани в серпні, повідомляє NEWSru Israel із посиланням на британський телеканал Sky News. Восьминіг прославився на весь світ тим, що зміг правильно вгадати результат усіх восьми матчів, про які його запитували, — семи ігор за участю збірної Німеччини та фінального поєдинку між збірними Іспанії та Нідерландів. При цьому восьминіг Пауль неодноразово виявлявся прозорливішим букмекерів, вгадуючи перемогу слабкішої команди. Деякі, особливо несамовиті уболівальники, оскаженілі через поразки улюблених команд, погрожували розправитися з восьминогом. Тому в океанаріумі Sea life в німецькому Оберхаузені біля акваріума, в якому живе Пауль, нещодавно з'явився охоронець.