Про красу навколишнього світу
У київському Будинку художника проходить персональна виставка живописця Миколи Чеботару. Майстер звертається до всіх жанрів. Проте його портрети (в експозиції їх три) — це завжди зображення дуже близьких і нескінченно дорогих людей («Портрет батька», «Віта») — або ж «Автопортрет». Небагаточисельні й натюрморти («Осінні квіти»), багатоколірна соковитість і щедрість яких безпосередньо пов’язані з головним для Миколи Чеботару жанром — пейзажем. А пейзажі митця — захоплена, чудова, навіть піднесена розповідь про красу довкілля в різні пори року, в усіх проявах, хоча, здається, найпрекраснішими все ж таки є гори, море, квітучі сади — і весна («Весняна феєрія», «Бузковий рай», «Блакитний берег», «Будинок біля води»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Юність рок-кумира Леннона
У кінотеатрі «Київ» пройшла всеукраїнська прем’єра фільму «Стати Джоном Ленноном». Це оповідь про знаменитого музиканта від культової британської художниці Сем Тейлор Вуд. Фільм розповідає про юність Леннона, його дорослішання в будинку родичів, про музичні пошуки та першу групу Quarryme, завдяки якій, Джон Леннон познайомився з Полом Маккартні й народилася рок-н-рольна команда «Біттлз». «Робота над темою такого культового персонажу, як Леннон, часом жахала мене, — признається Сем Тейлор Вуд. — Бували моменти, коли я відчувала себе пригніченою, і мені потрібно було сісти де-небудь в далекому кутку і концентруватися на диханні, аби не запанікувати й не вибігти геть. Але, з іншого боку, цей виклик, який я прийняла на себе, доставив багато радості та збудження»... На презентації стрічки прозвучали кращі композиції Леннона у виконанні рок-бенду. А сам проект представлено спільно з Київською радою міжнародного клубу «Біттлз», повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
«Родинний нарис» Твена
Рукопис твору Марка Твена, що раніше не публікувався, проданий на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку за 242,5 тисячі доларів, що є ціновим рекордом для манускриптів знаменитого американського письменника, повідомляє lenta.ru, посилаючись на агентство Ассошіейтед Прес. За 64-сторінковий «Родинний нарис», попередньо оцінений в 120 тисяч доларів, на торгах боролися чотири покупці. Ці замітки, написані 1896 року, — спогади про дочку Олівію, яка у 24 роки померла від менінгіту. Також Марк Твен включив у «Родинний нарис» опис деяких епізодів свого дитинства. «Будь-який архів або приватний колекціонер, що збирає папери Марка Твена, охоче прожив би упроголодь декілька років, аби тільки купити це», — так перед початком торгів про цінність рукопису відгукнувся Роберт Херст, головний редактор фонду-видавництва Mark Twain Papers & Projects (MTPP) при Каліфорнійському університеті. Навесні цього року відзначили сторіччя з дня смерті Марка Твена, і до ювілею МТРР проводить низку заходів, зокрема, масштабний проект, покликаний розкрити останні «білі плями» у творчості великого оповідача. Наприкінці життя Марк Твен працював над автобіографією, але, закінчивши її, заборонив публікувати рукопис раніше, ніж через сто років після своєї смерті. МТРР планує випустити перший із трьох томів автобіографії Марка Твена. Роберт Херст уточнив, що «Родинний нарис» не є частиною цих мемуарів.
Iндійський фільм про Гітлера залишився без головного актора
Актор Анупам Кхер відмовився грати роль Адольфа Гітлера в картині «Дорогий друже, Гітлере», який розробляється в даний час. Про це індійський актор заявив у своєму мікроблозі. Lenta.ru нагадує, спочатку Кхер дав згоду на участь у новому проекті, проте після протестів із боку низки єврейських організацій та істориків, змінив своє рішення. У мікроблозі актор подякував читачам за реакцію на його рішення і заявив, що «після 400 фільмів і 26 років у кіно він має право помилятися». В основу сюжету картини «Дорогий друже, Гітлере» покладені факти останніх днів життя фюрера. Бюджет фільму складає близько трьох мільйонів доларів, а зйомки почнуться в серпні. Режисер Ракеш Кумар зізнався, що фільм нагадує «Бункер», що вийшов 2004 року, але разом із тим це «абсолютно оригінальний проект». Єву Браун буде грати Неха Джупія. Самі творці заявляють, що не збираються романтизувати німецького диктатора — назва картини запозичена з листів Махатми Ганді, адресованих Гітлеру, які починалися саме цими словами. Але багато міжнародних єврейських організацій, а також історики виступили проти зйомок цього фільму. Це пов’язано з тим, що в Індії ставлення до нацистської Німеччини відрізняється від, наприклад, прийнятого на Заході. Для порівняння: наше законодавство забороняє використовувати фашистську символіку, тоді як в Індії вона вільно продається і навіть застосовується для оформлення кафе.