Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

9 червня, 2010 - 00:00

Образи, почерпнуті з різних культур

«Злиття у вічності» — так називається нова експозиція робіт Валентини Чайковської. Це її 14 персональна виставка, яка відкриється 10 червня в Будинку художника. Твори Чайковської, які автор вважає «здобутком кількох років самоти й осягнення, глибокої внутрішньої роботи й образами, які готова була прийняти душа», — це живописні картини, скульптури-ляльки (інсталяції, в яких вони беруть участь), декоративно-прикладне мистецтво, а також вірші, що стали рівноправною частиною творчості художниці. Назва нової експозиції в присвяченому їй есе пояснюється так: «Як найвища гора, здіймаючись увись, завершується сніговою вершиною, як древо, що завжди тягнеться до сонця, так душа жадає злиття з Небесним Отцем! І ніхто й ніщо її не може так утішити, як злиття у Вічності!». Образи творів Валентини Чайковської почерпнуті з різних культур, філософських і релігійних традицій («Учитель», «Небесна річка Гангу», «1001 пелюстка», «Будинок, що літає», «4 Гори, 4 Птахи, 4 Імені», «Завжди відкрите Небо», «Срібна відстань»). Деякі ж з них — підсумок духовного досвіду самої художниці, яка здійснила нещодавно подорож до Індії й Тибету, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Сплеск емоцій від «Океану Ельзи»

У Палаці спорту в Києві пройшов концерт популярного гурту «Океан Ельзи» в рамках «Dolce Vita-тура», маршрут якого охоплює більше 70 міст в Україні, Росії, Європі і США. Гастролі організовані на підтримку нового альбому гурту «Dolce Vita», який вийшов в березні. За словами фронт-мена «Океану Ельзи» Святослава Вакарчука, тур — емоційний фінал того, що гурт робив останні п’ять років. Нагадаємо, музиканти випустили два альбоми «Gloria» й «Мiра», а також допомогли своєму лідерові реалізувати камерний проект «Вночi». У роботі над диском «Dolce Vita» музиканти повністю відмовилися від традиційного для останніх альбомів залучення великої кількості різних додаткових музичних інструментів. Перший сингл платівки — пісня «Я так хочу...», крутиться на FM-станціях з листопада минулого року, і вже в перші тижні ротацій, композиція посіла найвищі рядки хіт-парадів в Україні, Росії й Білорусі.

Як виграти 7 000 євро?

Стартує IX міжнародний мистецький конкурс, який цього року проходитиме в 31-й країні Центральної та Східної Європи, в тому числі в Україні, а також в Середній Азії. До участі в ньому запрошуються митці, яким необхідно надіслати заявку до 10 червня та репродукції своїх робіт до оргкомітету (більш детальні умови участі в конкурсі можна узнати на сайті: www.henkel.ua в розділі «Зв’язки з пресою та ЗМІ»). Переможець отримає премію розміром 7 000 євро, а також допомогу в проведенні персональної виставки в музеї MUMOK у Відні. Премія Henkel Art.Award присуджується митцям за неординарність та інноваційність їхніх робіт. До участі у конкурсі приймаються роботи з п’яти сфер сучасного мистецтва: живопис, графіка, фотографія, відео та інсталяція. Вибір переможців проходитиме у два етапи: спочатку національне журі вибере трьох переможців, які згодом зможуть представити свої роботи на суд міжнародного журі у Відні, що складатиметься з провідних спеціалістів у галузі сучасного мистецтва. Переможці національного конкурсу отримають також можливість провести виставку своїх робіт в Україні, повідомляє Юлія ЛИТВИН.

Втеча з Чорнобиля, яка не відбулася

В Україні розпочалися зйомки нового фільму Олександра Міндадзе «В суботу», присвяченого аварії на ЧАЕС. Головну роль у стрічці виконає Антон Шагін, відомий за роллю Мелса в «Стилягах» Валерія Тодоровського. Бюджет фільму складає 3,2 мільйона доларів.

— Я не досліджую в картині, у прямому розумінні, катастрофу, я досліджую людину, яка опинилася на межі, прагну зрозуміти внутрішній стан її душі, — сказав Міндадзе РІА «Новости». — Фільм розповість про несподівану силу дрібниць, життєву повсякденність, що зачаровує, яскраві фарби життя, що виявляються в хвилини смертельної небезпеки.

Сценарій стрічки «В суботу» написаний самим Міндадзе і заснований на реальній історії мешканця міста Прип’ять Валерія Кабиша, який безуспішно намагається втекти з міста (після аварії на прилеглій ЧАЕС, у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року). Олександр Міндадзе здобув популярність як сценарист фільмів Вадима Абдрашитова «Слуга», «Час танцюриста» і «Магнітні бурі», а також картини «Космос як передчуття» Олексія Учителя. Як режисер Міндадзе дебютував 2007 року, знявши за власним сценарієм фільм «Відрив» про людину, яка розслідує авіакатастрофу, в якій загинула його дружина.

Газета: 
Рубрика: