У Слов’янську зібралися найкращі керамісти
У рамках «Тижня кераміки в Україні» проходить III Всеукраїнський симпозіум художньої кераміки «Україна Соборна», що зібрав 25 художників-керамістів і скульпторів — від визнаних майстрів до студентів художніх вишів. Учасники на очах у публіки створять свої твори, які оцінить журі. Роботи будуть представлені на аукціоні, що пройде останнього дня Симпозіуму — 17 червня. Його організаторами стали: ЗАТ «А/Т «Глини Донбасу», ЗАТ «Керамічні маси Донбасу», ЗАТ «Зевс — Кераміка» (м. Слов’янськ); співорганізатори: Міністерство культури й туризму України, Національна спілка художників України, Національний музей українського народного декоративного мистецтва. Серед учасників акції: художники-керамісти, які вже зробили свій внесок у сучасне українське мистецтво. Зокрема, творець зооморфної пластики з Ужгороду В’ячеслав Віньковський, майстри сюжетної кераміки Лариса Антонова (Харків), переможець Міжнародного фестивалю скульптури, кераміки та пластики у Франції Марк Галенко (Київ). Неодноразово представляли Україну на престижних міжнародних виставках Тетяна Зайцева (Київ), Михайло Мурафа (Івано-Франківськ), Володимир Онищенко (Київ), Ганна Семенко (Київ). Також свою творчість продемонструють Людмила Шалімова (Черкаси) і Андрій Ільїнський (Київ), Григорій Нестеренко (Донецьк), Леонід Пінчуков (Маріуполь), Андрій Собянін (Полтава), відомі майстри кераміки з Донецька Георгій Беро і Геннадій Васильєв та інші. Особливістю нинішнього форуму стане підсумкова виставка художників-стажистів симпозіуму «Україна Соборна — 2005»: Яніни Миронової, Валентини Беро, Вероніки Нікитюк.
Люк Бессон очолить журі ММКФ
З 17 по 26 червня в Росії пройде 32-й Московський міжнародний кінофестиваль. Його головою стане відомий кінорежисер Люк Бессон, повідомив президент кінофоруму Микита Міхалков, повідомляють РІА «Новости». На розгляд відбіркової комісії ММКФ, повідомили представники прес-служби кінофестивалю, подано понад 500 ігрових і документальних стрічок. В рамках фестивалю, крім основного конкурсу, пройде ретроспектива «Покоління «Нуль» вибирає», що складається з фільмів, які вплинули на формування нового покоління режисерів. Фільми для ретроспективи відібрали Олексій Попогребський, Борис Хлєбніков, Микола Хомерікі, Олексій Мізгірєв, Андрій Прошкін, Кирило Серєбрянніков, Катя Шагалова, Василь Сигарьов. До програми ММКФ також включений показ відреставрованих копій фільмів італійського кінорежисера Серджо Леоне.
Коктейль романтики та смутку
Свою персональну виставку, що відкрилася в галереї «Грифон», грузинський художник Георгій Гагієв назвав «Ноктюрн». Світ його живопису — білі міста поблизу теплого моря, сповнені світла, тиші й особливого настрою, складені за найточнішим (хоча й суто інтуїтивним) рецептом коктейлю зі смутку, романтики та іронії («Одеський мотив», «Осінь», «Спляче місто»). Тут мешкають задумливі, з великими очима створіння, зворушливі, кумедні й мудрі — філософи та закохані, музиканти й циркові борці. Всі вони прекрасно знайомі між собою, і в кімнаті мудрого Нестора висить на стіні циркова афіша про переможця чергового змагання («Нестор»). Життя в просторі та часі картин Георгія Гагієва тече без поспіху, часто довго обертаючись довкола того або іншого особливо цікавого сюжету, й тоді художник створює, наприклад, кілька абсолютно різних «Прощань». Сюжет може бути добре знайомим, але це не зменшить його цікавості ні для автора, ні для його героїв («Викрадення»). Тут навіть «Вигнання» виглядає майже як від’їзд театру на гастролі, а полювання, швидше, із легенд та переказів про ті дуже далекі часи, коли люди були жорстокими, а звірі — підступними («Засідка»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.