Український «С.К.А.Й.» на російському «Нашествии»
Цьогоріч на найпотужнішому і найвідомішому рок-фестивалі СНД «Нашествие», що вже триває, від України виступає «С.К.А.Й.». До речі, здебільшого на російських фестах українські гурти — хедлайнери. (Експерти давно говорять про експансію нашої музики на Схід.) Так, на «Нашествии» вже побували «Океан Ельзи», «Воплі Відоплясова», «Бумбокс»... Між іншим, торік концерт «Океанів» зібрав більше, ніж 170 000 глядачів та 280 000 он-лайн переглядів. А щодо «С.К.А.Й.», то нещодавно рокери повернулися з фінального гала-концерту, що проходив у Жешуві в рамках польсько-українського проекту «Європейський Стадіон Культури». Окрім власних композицій, на концерті вони грали світові суперхіти. Зокрема, «Pretty Women» Roy Orbison та «Hard days night» The Beatles. Українську ж музику представила пісня «Тут і тепер», яку гурт написав разом із польською командою «Budka Suflera» спеціально до Євро-2012, — повідомляє Юлія ЯРУЧИК, Літня школа журналістики «Дня»
Львів відкриває сезон культурних ночей
Зокрема, у понеділок стрічкою про Патріарха Йосифа Сліпого відкрився Другий фестиваль патріотичного та документального кіно «Тиждень вуличного кіно». До 13 липня глядачі переглядатимуть короткі та довгі метри документального кіно — проходитимуть безкоштовні відео-сеанси щовечора о 21:00 просто неба на Площі Ринок. Відтак глядачі зможуть зануритися у «Львів. Хроніки древнього міста», де на них чекає зустріч із Мар’яном Панчишином, Олексою Новаківським, Дмитром Вітовським, а також переглянуть стрічки про Ярослава Стецька, Євгена Гребінку, Леся Курбаса, Миколу Лисенка, «Пласт», Соломію Крушельницьку, Пилипа Орлика, Олену Степанівну та В’ячеслава Чорновола. А ось 27 липня на музеєфілів очікує незабутня «Ніч у Львові» — це майже сотня екскурсій від музеїв та екскурсоводів міста, а також атракції від місцевих театралів та перформерів. Така акція відбувається у місті Лева двічі на рік — у листопаді та грудні. Відтепер у триденній програмі з’явилося декілька нових пунктів, зокрема, нічний огляд панорами міста із Ратуші, а також три екскурсійні маршрути — «Львів за бабці Австрії», «Львів — місто кохання» і новий туристичний маршрут «Чудо-бусом». Христина БОНДАРЄВА, Львів
Театр Леся Курбаса таки домігся свого
Київська міськдержадміністрація пропонує депутатам Київської міськради передати Національному центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса приміщення на вулиці Володимирській 23/27 у Києві (загальна площа — 1257,5 м2). За повідомленнями прес-служби КМДА, відповідний проект рішення Київради вже підготовлено та надано на розгляд міських депутатів. Заступник голови КМДА Олександр Пузанов наголосив, що дане приміщення передається на баланс театру, проте залишається в комунальній власності. (Тобто, театр може використовувати його, не маючи при цьому права продавати або надавати в оренду). Раніше йшлося про те, що до Театру ім. Л. Курбаса надійшла позовна заява ДКП «Київжитлоспецексплуатація» до Господарського суду м. Києва про виселення його з приміщення на вулиці Володимирській, 23В. («День» про це писав). Як результат, театральний колектив звернувся з відкритим листом до Олександра Попова, — повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».