Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

29 квітня, 2010 - 00:00

Час у монастирських фотографіях

Майже століття зберігаються в колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника старі монастирські фотографії: видові та салонні, зроблені у «Фотографії К.-П. лаври» (такий напис на паспарту лаврських знімків), а також музейні фотографії 1920—1930-х років. Їх бачили дослідники та колекціонери. Але ніколи — відвідувачі. Вперше в Музеї книги і друкарства України (будинок колишньої друкарні Києво-Печерської лаври, XVIII ст.) демонструється унікальна колекція фотографій, що відтворює для нас таємничий і мінливий, складний і трагічний світ Києво-Печерської лаври на зламі століть. Виставка «Час у фотографіях. Києво-Печерська лавра кінця XIX — початку XX ст.» пройде з 1 травня по 30 червня. Організаторами проекту виступають Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Музей книги і друкарства України, музей «Православна Україна» Київської митрополії УПЦ. Серед гостей музею 5 травня запрошено на презентацію діячів культури, церкви, політики, бізнесу тощо, повідомляє Лариса ГУСАК.

Вперше ансамбль Chamber Soloists International виступить у Києві

4 травня у Національної філармонії України відбудеться концерт солістів оркестру Королівського оперного театру (Лондон, Велика Британія). Лідери оркестру «Ковент Гарден» — Сергій Лєвітін (перша скрипка), Мелісса Болл (друга скрипка), Андрій Війтович (альт), Крістофер Вандеспар (віолончель), Тоні Хофам (контрабас) — об’єдналися в ансамбль Chamber Soloists International для співтворчості з провідними музикантами та оркестрами різних країн світу. Музиканти виступають у різних аудиторіях — від філармонійного залу й молодіжних клубів до королівських палаців. Їхніми слухачами є члени королівської родини — та школярі, широкі кола меломанів — і президенти. Здійснення різноманітних концептуальних програм, художня та технічна досконалість, розмаїття камерних жанрів — такі головні творчі завдання ставить перед собою колектив. Тому для кожної нової програми музиканти запрошують кращих солістів, які розширюють і збагачують репертуарні та творчі можливості. В Україні ансамбль Chamber Soloists International виступатиме вперше. Для свого концерту музиканти з Великої Британії запросили відомого українського піаніста Мирослава Драгана (м. Львів). Прозвучить музика Джоакіно Россіні, Франца Шуберта, Альфреда Шнітке, а також українського композитора Євгена Станковича, повідомляє Ольга САВИЦЬКА.

«Гайдамаки» отримали польську премію

«День» уже повідомляв, що відомий український гурт номінувався на престижну музичну премію, і от добра новина: «Wirtualne Gesle» визнала спільний альбом «ГАЙДАМАКІВ» та польської легендарного гурту Voo Voo кращим альбомом world-musіc, виданим у Польщі у 2009 році. Урочисте вручення нагороди відбулось у Варшаві у концертному залі Польського Радіо ім. Вітольда Лютославського під час фольклорного фестивалю «Nowa Tradycja», повідомляє прес-служба гурту «ГАЙДАМАКИ». Два символи премії, що нагадують gesle — старовинний польський струнний інструмент, — отримали лідер «ГАЙДАМАКІВ» Олександр Ярмола та представник гурту Voo Voo Maciek Proliсski. Нагадаємо, премія «Wirtualne Gesle» відзначає кращих уже сьомий рік поспіль. Особливо цінним для музикантів є те, що переможців обирають самі слухачі на сайті премії, протягом місяця віддаючи голоси за улюблений альбом. Як сказали засновник «Wirtualne Gesle», власник галереї «Zoya» Dariusz Zukowski та організатор Piotr Piegat, — цього року конкуренція була дуже високою.

Газета: 
Рубрика: