Диво в кожній миті
«Щастя» — так назвала свою виставку, яка відкрилася в Будинку вчених, художниця, письменниця і педагог Софія Книш. Її картини життєрадісні та простодушні, забавні й добрі, повні мудрості та чаклунства. Місце їхньої дії — Київ («Весна в Києві. Ботанічний сад») і одночасно — дитинство. Діти панують у картинах художниці, поглинені великими відкриттями («Метеликове літо», «Метелик прокинувся») і великими звершеннями («Перша сцена», «Дуже зайнята», «За дверима»). Втім, дорослі, які зберегли уміння дивуватися і здатність радіти, допускаються сюди без всяких складнощів («Дочки-матусі», «На веселці через море»). Навіть буденні або, краще сказати, звичні предмети, потрапляючи в простір картин Софії Книш, перетворюються на диво («Волошки і три яблука»), особливо, якщо для такого перетворення є всі підстави («Котик і черешні»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.
Місток від корифеїв до сучасників
З 21 по 23 травня у Донецьку відбуватиметься Шостий театральний фестиваль-лабораторія «Арт-Альтернатива». Цього року в центрі уваги форуму — імена основоположників театру ХХ століття та імена нових режисерів і виконавців, які визначають театр XXI століття. Протягом трьох днів на театральних майданчиках Донецька і в Музеї-садибі Володимира Немировича-Данченка (с. Нескучне, Донецька область) буде представлено легендарні імена Альфреда Жаррі, Антона Чехова, Фернандо Аррабаля, Федеріко Гарсії Лорки, Гарольда Пінтера, Мікаела Таривердієва. Їхні твори виконають такі відомі колективи, як Театральна лабораторія В. Максимова (Санкт-Петербург), Асоціація актуального танцю «Танц-Лабораторіум» (Київ), камерний театр-студія «Жуки» (Донецьк), а також нові для нас: театр-студії «Джан-Ас» (Азербайджан), Театр музично-динамічного світложивопису (Харків), солістка Національного Одеського театру опери та балету І. Красиліна й театр-студія «Оксюморон» (Київ). Також у рамках «Арт-Альтернативи» пройде майстер-клас Вадима Максимова (в основі Театральної лабораторії акторського тренінгу лежать принципи видатного теоретика світового театру Антона Арто). Організатори фестивалю: Управління культури та туризму Донецької облдержадміністрації та Донецький молодіжний клуб «Метрополітен». Форум проходить за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Більш детальна інформація про програму та учасників на сайті фестивалю: art-alternativa.org.ua.
Агент 007 затримується
Продюсери «бондіани» Майкл Вілсон і Барбара Брокколі випустили спільну заяву, в якій оголосили, що зйомки 23-го епізоду серіалу відкладаються на невизначений термін, повідомляє lenta.ru, посилаючись на ресурс SlashFilm. «Через невизначеність майбутнього компанії MGM, яка поки що не може знайти покупця для своїх активів, ми припиняємо всі роботи з виробництва наступної серії «бондіани». Ми не знаємо напевно, коли фільм буде знову запущено у виробництво, і не можемо наразі прогнозувати дату його виходу в прокат», — говориться в заяві. Раніше передбачалося, що зйомки фільму під керівництвом режисера Сема Мендеса почнуться вже влітку, а прем’єра відбудеться 2011 року. За контрактом, укладеним із продюсерами серіалу, головну роль ще у двох фільмах про Бонда повинен був зіграти Деніел Крейг. Про те, що керівництво MGM розглядає можливість продажу кіностудії, стало відомо наприкінці 2009 року, після того, як стало ясно, що компанія не може реструктурувати свій борг, який перевищив 3,5 мільярда доларів.
Названо лауреатів «Золотої маски»
У Москві пройшла церемонія вручення престижної театральної премії Россі «Золота маска». Найкращою виставою у великій драматичній формі визнано «Оповідання Шукшина» московського Театру Націй, який нещодавно з великим успіхом гастролював у Києві. Зайнятий у цій виставі Євген Миронов отримав винагороду за кращу чоловічу роль, а акторка «Майстерні Петра Форменка» Поліна Кутепова, яка зіграла Моллі Блум у виставі «Улісс», нагороджена «Маскою» за найкращу жіночу роль. Найкращою виставою в малій драматичній формі стала робота «Студії театрального мистецтва» «Ріка Потудань». Головний режисер московського театру «Около дома Станіславського» Юрій Погребничко нагороджений за режисерську роботу у виставі «Ля Естрада». Кращим мюзиклом визнані «Продюсери» театру «Et Cetera». Ця постановка також принесла нагороди режисерові Дмитрові Бєлову та виконавцям головних ролей Наталії Благих та Єгорові Дружиніну, повідомляє lenta.ru. «Російські сезони» Большого театру отримали «Маску» за найкращу балетну виставу. У номінації «Краща оперна постановка» виграла «Лючія ді Ламмермур» Музичного театру імені Станіславського та Немировича-Данченка. Найвдалішою ляльковою виставою сезону визнано «Епос про Лілікане» московського театру «Тень». «Ліпсинк» канадського режисера Робера Лепажа з театру «Ex Machina» переміг у номінації «Найкраща зарубіжна вистава». А премію «За честь і гідність» отримали Віра Васильєва, Володимир Зельдін і соліст Новосибірського театру музичної комедії Іван Ромашко.