Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

7 квітня, 2010 - 00:00

Класика і рушник

Рідкісні фоліанти творів Олександра Пушкіна та Михайла Лермонтова виявили працівники Чернівецької обласної митниці, повідомили «Дню» у відділі зв’язків із громадськістю митниці. Раритети було виявлено у громадянина України, який їхав у причіпному вагоні «Київ—Софія» швидкісного потягу сполученням «Москва—Софія». Рідкісні книги класиків він заховав під особистими речами у господарській валізі та загорнув у звичайний рушник. На екземплярах видань 1887—1912 рр. проставлено штампи бібліотеки міста Полтава. Експерти-мистецтвознавці Чернівецької області вже підтвердили цінність затриманих книг та стверджують, що дані екземпляри підлягають зберіганню та відтворенню, а їхнє вивезення за межі України без дозволу Міністерства культури та туризму заборонено. Проти «культурного» контрабандиста порушили кримінальну справу, а раритети вилучили, повідомляє Ганна ГАРГАЛЯ, Чернівці.

Тривимірний балет

Маріїнський театр першим у світі проведе пряму телетрансляцію балету у форматі 3D, повідомляє ІТАР-ТАСС. Гала-концерт, який транслюватиметься в тривимірному зображенні, відбудеться 15 квітня. До програми увійдуть фрагменти балетів із «золотого фонду» театру у виконанні зірок хореографії: Уляни Лопаткіної, Ірми Ніорадзе, Вікторії Терешкіної, Аліни Сомової, Ігоря Зеленського, Леоніда Сарафанова, Володимира Шклярова, а також відомих українських танцівників Дениса й Анастасії Матвієнків. Програму відкриє примадонна Майя Плісецька. До речі, цей концерт зможе подивитися будь-який телеглядач, що має необхідне 3D-обладнання. Трансляція пройде в рамках Року Росії у Франції, а урочистості з переглядом балету відбудуться в резиденції російського посла в Парижі. Майданчик для перегляду концерту обіцяють установити й у Москві. Нагадаємо, 1999 року Маріїнський театр першим в історії організував пряму трансляцію оперної вистави в інтернеті.

Шаржі та притчі в бронзі

Свою персональну виставку в галереї «Грифон» Андрій Пінчук назвав «Усмішка навесні». Молодий київський скульптор уміє бути й майже класиком («Затишок», «Літо»). Проте більшість його робіт (бронзові рельєфи й статуетки) створені в рідкісному для скульптури жанрі карикатури, дружнього шаржу, анекдоту, притчі або фантастичної й захопливої історії («Сусідка Степанівна», «Сім’я», «Стара фотографія», «Зацікавленість», «Маленький Мамай»). Нерідко все це поєднується в скульптурній розповіді на морську тематику — від рибальської розповіді до ліричної «Кримської русалоньки». І навіть самостійні герої Андрія Пінчука — це утопічні химери («Химера», «Крик», «Реінкарнація»), а натхнення, коли їх створював, митець черпав у цілком реальній «Ігуані», повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.

Міланські зірки виступатимуть в Україні

19 квітня у Києві, а 21 квітня в Одесі пройдуть два гранд-концерти майстрів опери. Послухати «Зірок Ла Скала» зможуть глядачі, які прийдуть до столичного палаці «Україна» або в Одеський оперний театр. У концерті прийматимуть участь: Маріо Маланіні — тенор (Італія), Етері Ламоріс — сопрано (Іспанія), Анна Ріта Геммабелла — меццо-сопрано (Італія), Крістофер Робертсон — баритон (США). Вони виступлять під супровід симфонічного оркестру, а за диригентський пульт стане маестро Матс Лільжефорс (головний диригент Шведського Королівського симфонічного оркестру). Нагадаємо, «Зірки Ла Скала» — це вже другий творчий проект (перший гала-концерт майстрів світової опери пройшов у грудні минулого року), який знайомить українських шанувальників класичного мистецтва з відомими оперними вокалістами Європи. Продюсерами вечорів виступають: фестиваль «Шлягер року» (Україна) та «INCOCENTRE-Music Production Management» (Іспанія), повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

«Службовий роман»: далі буде

Творець знаменитої радянської комедії Ельдар Рязанов не має жодного стосунку до анонсованих компанією «Леополіс» зйомок сиквелу фільму «Службовий роман» і навіть не знає про існування таких планів. Як повідомляє РІА «Новости», таку заяву зробила дружина режисера. Сам Рязанов від коментарів із цього приводу відмовився. Раніше на сайті компанії «Леополіс» в офіційній заяві про її реструктуризацію, розміщеній 1 квітня, було перераховано декілька перспективних проектів, серед яких і фільм під назвою «Службовий роман: Наш час», який нібито має вийти на екрани взимку 2011 року. У прес-службі «Леополісу» lentа.ru повідомили, що інформація про зйомки сиквелк «Службового роману» відповідає дійсності та не є першоквітневим жартом. Хто буде постановником цього фільму та виконає в ньому головні ролі, поки не уточнюється. Нагадаємо, що двосерійний фільм «Службовий роман» випущено 1977 року. Стрічка була знята за мотивами п’єси Еміля Брагінського та Ельдара Рязанова «Співпрацівники». Дилогія, в якій головні ролі виконали Аліса Фрейндліх і Андрій Мягков, по праву вважається однією з найкращих радянських мелодрам. Якщо компанія «Леополіс» дійсно запустить у виробництво сиквел «Службового роману», він стане другим повнометражним проектом, що розвиває успіх рязановської «класики». Раніше режисер Тимур Бекмамбетов зняв продовження фільму «Іронія долі, або З легкою парою».

Газета: 
Рубрика: