Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

25 лютого, 2010 - 00:00

Не будь байдужим

25 і 26 лютого у київському кінотеатрі «Жовтень» проходитиме фестиваль українського короткометражного кіно та анімації NewCitizenMovieContest. Організатори підкреслюють, що сучасна людина заплуталася в трикутнику влада—я—суспільство. Її життєвий простір заповнений інформаційною брехнею, нав’язаними ідеологіями, уявними стереотипами і цінностями. Їй важко ідентифікувати себе, знайти орієнтир. Вона не відчуває себе активним творцем свого життя, вона втомилася від власного безсилля. А фестиваль українського короткометражного кіно та анімації пропонує молодим українським режисерам віднайти відповіді на запитання, що значить бути небайдужим, чому треба бути активним, як можна впливати, показати своє бачення місця людини у трикутнику влада—людина—суспільство, власну інтерпретацію суспільного життя і людини в ньому. NewCitizenMovieContest відходить від традиційного і формального оцінювання робіт. Найкраще журі — глядачі, а робота, що набере найбільшу кількість голосів, отримає приз глядацьких симпатій та грошову винагороду.

«Гайдамаки» виступили в музеї

Благодійний проект «Арт-Клас» з гуртом «Гайдамаки» став вечором теплого спілкування, камерним акустичним концертом гурту та внеском кожного, хто його відвідав, у розвиток Музею Івана Гончара, повідомляє прес-служба гурту. «Культура безмежна, багата, різнобарвна, розмаїта, високомистецька, волелюбна... Усе, що ви перед собою бачите, хай збудить у вас почуття палкої, найщирішої любові до поетичної душі Матері-України», — писав Іван Гончар про зібрану в музеї колекцію. Саме вона у 1960-тi роки стала альтернативою офiцiйнiй iдеологiї та вогнищем українського національного відродження. Принципи діяльності та ідеї «Гайдамаків» тісно поєднані зі світоглядом цього розкішного музею. Творчий вечір гурту у рамках «Арт-Класу» склався з несподіваних, серйозних та кумедних діалогів, народжених з відповідей та запитань; з пісень програми unplugged, що набуває популярності; з виступу-сюрпризу для гурту та глядачів дитячого ансамблю «Зернятко» — дітлахи з відомого колективу, що за 20 років свого існування об’їздив півсвіту, здобуваючи там нагороди та визнання, станцювали та заспівали пісню «Гайдамаків» «Нехай-нехай» з першого альбому, а музиканти їм підіграли. Наостанок 15 вдячних глядачів, які виграли за результатами жеребкування «Арт-Класу», заспівали разом з «Гайдамаками». У спільному виконанні залунав «Сумний святий вечір» — українська різдвяна колядка часів УПА, котру співають в усій Карпатській Україні від Буковини й Гуцульщини до Лемківщини. Вона нараховує стільки куплетів, що для заспіву їх усіх потребує цілу ніч...

ГОГОЛЬFEST поїде до Росії, а потім — до Франції

Днями продюсер фестивалю Владислав Троїцький повідомив, що ГОГОЛЬFEST представить для російської публіки музичну й театральну програми українського проекту. У травні пройдуть акції у Пермі. Зокрема, у театральній частині Троїцький збирається представити вистави центру сучасного мистецтва «ДАХ»: проект «Король Лір», третя частина проекту «Україна містична» за участі «ДахаБраха» — етно-хаос-гурту, постановку «Майже вистава майже за Піранделло. Танець смерті. Реанімація» за новелами Луїджі Піранделло та виставу «Театр сміху і гріху. Любовний вертеп, або Український Декамерон» за п’єсою КЛІМа. Цікавинкою програми ГОГОЛЬFESTу стане «синтетичне шоу» — концерт-перформанс, лазерна анімація «Dreams of the lost road» за участю етно-гурту «ДахаБраха». Пан Троїцький також повідомив про свої плани щодо промоції фестивалю в Європі. Так, згідно домовленостей з радником з культури посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле, ГОГОЛЬFEST побачить французька публіка в травні—липні 2011 р.

Газета: 
Рубрика: