Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

10 лютого, 2010 - 00:00

У Києві 82 піаністи змагатимуться за перемогу

Пройшов відбірковий тур VIII Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (середня та старша групи). Нагадаємо, перенесення цього престижного змагання 2009 року стало майже скандальною справою не лише в Україні, а й на світовій музичній арені. І ось минув рік — усі заявки, подані до перенесеного конкурсу, залишилися дійсними, до речі, серед більш як ста піаністів лише троє відмовилися від участі. Крім того, було продовжено термін подачі заявок, і до 15 грудня (останнього дня прийняття документів) надійшло близько двохсот заявок учасників. За отриманими відеозаписами (не менше 10 хвилин) було проведено відбірковий тур конкурсантів. До речі, найбільш виконуваними творами сталі: перший і восьмий етюди Фредеріка Шопена (ор. 10), Кампанелла та Трансцендентний етюд «Блукаючі вогні» Ференца Ліста та до-діез мінорний етюд Олександра Скрябіна. Оргкомітет відібрав до змагання 82 піаністи: у середній групі — 28 (віком від 14 до 19 років), у старшій — 54 (віком від 16 до 33 років). У Конкурсі пам’яті В. Горовиця, який пройде з 11 по 26 квітня, братимуть участь музиканти з 18 країн. Цього разу вперше до Києва приїде учасник із Мексики. На сайті конкурсу вже можна дізнатися не лише імена піаністів минулих відбіркових турів, а й ознайомитися зі складом журі — це знамениті концертуючі піаністи, професори престижних навчальних закладів світу, а також відомі музичні діячі: Хаміш Мілн (Велика Британія), Елеанор Вон (Китай), Вадим Руденко (Росія), Яків Касман (США, Росія), Микола Сук (США), Маріан Рибіцкі (Франція), Джон Рос (ПАР) і Тетяна Рощина (Україна). Суддівську команду очолить Олександр Злотник (Україна) — композитор, професор і ректор Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра, повідомляє Лідія НОВОХАТЬКО.

Образи, які вислизають

Киянка Валентина Давиденко — художник, який пише, поет, який малює. У Будинку вчених відкрилася її персональна виставка. Картини і акварелі — світ сну, мрій і спогадів. Валентина Давиденко оповідає у вишуканій, трохи меланхолійній брунатно-блакитній гамі, текучими і плавними лініями, а її героїні здаються такими, що вислизають, немовби рухаються вслід за поглядом («Рятівники вітрильників», «Озирнутися», «Пастушка», «Збір листя», «Листопад», «Сни Бунди»). При цьому митець прагне передати не так конкретність місця (Італія, Карпати, Крим) і часу (хоча часто й позначає це в назві — «Виноград у Кампомороне», «Дощ у Сполето», «Відпочинок опівдні», «Середина літа»), скільки — через зоровий образ — точність аромату, світла, настрою і, одночасно, невловимість, безперечність чогось найбільш таємничого і нескінченно важливого, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.

Нагорода до ювілею

Літературною премією ім. А. П.Чехова із врученням медалі за багаторічну роботу зі збереження та розвитку російсько-українських літературних взаємозв’язків відзначений заступник директора московської Бібліотеки української літератури, поет, перекладач, літературознавець Віталій Крикуненко. Почесна нагорода московської міської організації Спілки письменників Росії та Спілки перекладачів була вручена до Чеховського ювілею. Віталій Григорович — автор п’яти поетичних збірок: «Місячний провулок», «Молния корней», «Сонячний годинник», «Мадонны моего края», «Вічна Атлантида»; книжки про малодосліджені сторінки життя та творчості поета Валер’яна Поліщука «Філософ з головою хлопчика», написаної на основі документальних матеріалів, що збереглися в Москві. Крикуненко є також укладачем і перекладачем п’яти антологій української поезії в перекладах російською мовою — «Молодая поэзия Украины», «Ой, упало сонце...», «Галицкая брама», антологія українського поетичного гумору, «Из века в век» (українська поезія другої половини ХХ — початку ХХІ століття) — та інших творів.

Одна велика довга пісня...

12 лютого в палаці «Україна» виступить Лоліта Мілявська. Вона представить глядачам програму «Одна велика довга пісня про...», яку підготувала торік до свого 45-річчя. У цьому сольному проекті співачка на сцені з’явиться Королевою епатажу, а також режисером-постановником шоу. До концертної програми увійшли композиції з останнього альбому Лоліти «Фетиш» («Прощай, оружие!», «Никто не виноват», «Осталась надежда», «Зацепи меня так», «Не кури»...), а також хіти з попередніх альбомів, у тому числі, «Ориентация север» і новинки («Остановите Землю, я сойду» ін.). «Одна велика довга пісня про...» — назва пафосна, але при цьому вона дуже точно відображає суть програми, яка триває майже дві години. Лоліта практично без перерви співає, навіть паузи між піснями заповнюючи речитативами, вокалізами і мелодекламацією. Організатори шоу обіцяють, що естрадна клоунеса підніме настрій публіці.

Газета: 
Рубрика: