Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

28 січня, 2010 - 00:00

У пошуку абсолюту

У столичній «Галереї флорентійської мозаїки» експонуються роботи двох київських художників. Батики й графічні роботи Олени Журавель та скульптури Сергія Фісюна зближують насиченість символічної мови, прозора ясність і одночасно глибина образів, наполегливість та невтомність у пошуку «абсолюту». Сергій Фісюн доповнює благородну фактуру темного дерева або металу певними «смисловими акцентами» з каменю. Його скульптури здаються матеріалізованими думками і відчуттями, а то й платонівськими ідеями («Охоронець», «Берегиня», «Досконале бажання»). Олена Журавель може бути стрімко-лаконічною, наповнюючи свої роботи рухом, повітрям і світлом («Створення», «Благовіщення», «Променисті думки»). Проте в нових батиках художниця прагне до ґрунтовнішої розповіді, що вимагає важливих подробиць і вдумливого сприйняття («Ра З Ом»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.

«Контраст» виступив у Ватикані

У соборі «Святого Духу» лунали українські голоси. Днями з гастролей по Європі на Батьківщину повернувся зразковий вокальний колектив «Контраст» Васильківської школи мистецтв (художній керівник Тетяна Дзюбенко). Ця творча подорож відбулася на запрошення пасторського центру «Корда Корті» Ватикану та Підкарпатської хоругви Союзу харцерів Польщі, організувала цю поїздку для юних талантів Федерація дитячих організацій України. Закордонні гастролі для учасників «Контрасту» не дивина, бо з концертами колектив об’їздив майже всі країни Європи. Так, торік їм аплодували глядачі Чехії, Словаччини, Польщі та Німеччини. Діти неодноразово перемагали і в міжнародних конкурсах, зокрема отримували Гран-прі в конкурсі італійської пісні «Триколоре», золотий диплом «Бісерна обала» в Чорногорії, І-е місце на «Різдвяних зустрічах» в Польщі, а також були неодноразовими переможцями «Понтійської арени» в Севастополі, Гран-прі «Жемчужного Гурзуфа» в Артеку, І-е місце на міжнародному співочому конкурсі в Геничеську та інших... У репертуарі «Контрасту» шестиголосий а-капельний спів — колядки, щедрівки в авторській обробці Тетяни Дзюбенко і Тетяни Зульфугарової, українські народні пісні XIV- сторіччя, і твори народів світу на мові оригіналу (італійській, французькій, польській, англійській). Юні українські вокалісти не тільки подивилися Європу (шлях пролягав через Польщу, Словаччину, Австрію, Італію, Францію, Бельгію та Німеччину), а й виступили в папському соборі «Святого Духу» у Ватикані та в Польщі в місті Жешув у Домі Ромосy Spolecznej. Прозвучали колядки, щедрівки, народні пісні, а апофеозом стала виступів стало виконання знаменитої «Аве Марія» українською та італійською мовами, яке дуже проникливо виконала Настя Варга, повідомляє Наталія ЗИНЧЕНКО, фото автора.

Українські раритети у подарунок

У Музеї книги і друкарства України відкрилася виставка стародруків, графіки та ікон, подарованих чи переданих музею меценатами, державними установами за останні п’ять років. Глядачі також можуть побачити музейні експонати, котрі потребують негайної реставрації, і музейники надіються, що з’являться меценати, яким не байдужа наша національна спадщина. Нині серед друзів музею є: Валерій Адамович, Андрій Іщенко, Валерій Кулик, Максим Попов, Олександр Пилипенко, Іван Сорока, Сергій Корнієнко, Ігор Глоба, Денис Цуріка, Валерій Бітаєв, Роман Макарець, Олег Якубовський, Віталій Дронь, Іван Клименко, Володимир Залевський, Ярослав Трачук. Їхні дари зайняли достойне місце в колекції та представлені на виставці. Також активно співпрацюють з музеєм, поповнюючи колекцію рідкісними експонатами, співробітники Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей та співробітники Регіонального відділення митної служби України.

Газета: 
Рубрика: