Новий кіноклуб у Києві
19 січня в Кіноконцертному залі «Майстер-клас» відкриється Французький кіноклуб. Для свого старту організатори вибрали знаменитий фільм «Канікули месьє Юло», який 1953 року зняв режисер Жак Таті. Демонструватимуть франкомовну кінокопію з субтитрами. Після перегляду учасники клубу зможуть обговорити картину — за чашкою чаю в кафе. Темою першого сезону стане улюблений жанр французького кінематографа — комедія. Працювати Французький кіноклуб планує щонеділі у вівторки, початок показів о 19.00. З програмою можна ознайомитися на сайті www.masterklass.org, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Саундтрек для Аліси
Режисер Тім Бартон активно залучає рок-музикантів до запису саундтрека для своєї версії знаменитої казки «Аліса в Країні чудес». Як передає NME, свій внесок до музичного оформлення фільму зроблять The Cure і Franz Ferdinand. Шотландські рокери Franz Ferdinand покладуть на музику «Ракову кадриль» Люїса Керролла, тоді як Роберт Сміт із «готичних» The Cure напише кавер-версію пісні «Very Good Advice» з діснеєвського мультфільму «Аліса» 1951 року. Окрім них у записі саундтрека вже взяли участь Марк Хоппус із Blink 182, басист Fall Out Boy Піт Вентц та Авріл Лавінь. Lenta.ru нагадує, що бертонівськая адаптація «Аліси», в якій знялися Міа Васиковська, Джоні Депп, Хелена Бонем Картер та Енн Хетеуей, вийде на широкий екран вже 5 березня. А ось реліз саундтрека під назвою «Almost Alice» відбудеться буквально за кілька днів до кінопрем’єри.
Лувр — фаворит
Вочевидь Лувр збереже за собою статус найвідвідуванішого музею, повідомляє Relax News. 2009 року в ньому побували 8,5 мільйонів осіб — стільки ж само, скільки 2008 року, коли Лувр посів перше місце в рейтингу найпопулярніших музеїв світу. Британський музей, який за підсумками 2008 року посів друге місце з 5,9 мільйонами відвідувачів, минулого року зафіксував зниження інтересу. Представник музею повідомив, що його виставки переглянули 5,57 мільйона осіб. Третьою була Національна галерея мистецтв у Вашингтоні (4,96 мільйона відвідувачів), четвертою — лондонська Tate Modern (4,95 мільйона). П’яте місце зайняв нью-йоркський музей Метрополітен (4,82 мільйона); нині його представник повідомив, що за рік музей відвідали близько 4,8 мільйона осіб. Тим часом лідерство Лувру поки що залишається неофіційним: більшість музеїв ще не підвели підсумки року. Свій звіт газета The Art Newspaper зазвичай публікує наприкінці лютого.
Студентські плакати
20 січня у Фонді сприяння розвитку мистецтв відкриється виставка переможців II Всеукраїнської бієнале студентського плакату. Нагадаємо, що презентація каталогу виставки та робіт учасників, а також нагородження переможців Бієнале відбулося наприкінці грудня у Хмельницькому обласному художньому музеї. У форумі брало участь близько 70 студентів вищих навчальних закладів України, які представили більше ніж 150 плакатів в різних номінаціях. Засновниками та організаторами акції виступають педагоги-дизайнери, члени Національної спілки художників України: Володимир Грищенко та Олександр Мікула. Метою Бієнале є висвітлення для широкої громадськості здобутків українського молодіжного плакатного дизайну, його звершень та перспектив. А одне з головних завдань — залучення талановитих студентів до виставкової діяльності та створення професійних дизайнерських творів. За словами організаторів, окрім уже традиційних категорій (соціальний, культурний та рекламний плакат), особливістю цьогорічного Бієнале є проект «Видатні постаті України», де засобами плакату вшановані особистості, які зробили чималий внесок у становлення нашої держави. В рамках форуму проходять виставки студентських творчих пленерів та різних тематичних експозицій, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
«Вертеп» від «людини-театру»
На Старий Новий рік у Музеї мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків пройшла унікальна вистава старовинного «Вертепу» у виконанні режисера і актора Володимира Завальнюка. Це дійство створено за списками Григорія Галагана, опублікованими у ХІХ столітті в журналі «Киевская старина», їх продиктував свого часу режисерові Іван Макарович Гончар. Завальнюк у співпраці з талановитими художниками відтворив лялькову дію, зберігши і старовинну, ще сковородинську, мову, й чисту, глибинну образність вистави. Критики називають Володимира Завальнюка «людиною-театром». Він зіграв виставу «Вертеп» понад 1500 разів, не лише в Україні, а й у різних країнах Європи.
Кохання та кар’єра
Том Генкс стане автором сценарію, постановником і зіграє головну роль у фільмі «Larry Crowne». Про це повідомляє ресурс DeadlineHollywood. Його партнеркою на знімальному майданчику стане Джулія Робертс. Сюжет цієї комедії будуватиметься навколо героя, який прагне докорінно змінити своє життя та кар’єру. Продюсером проекту стане партнер Генкса з компанії Playtone Гері Ѓоцман. Зйомки фільму розпочнуться у квітні та пройдуть переважно в Лос-Анджелесі. Варто зазначити, що це буде вже другий спільний проект Тома Генкса і Джулії Робертс. Раніше вони разом знімалися у драмі «Війна Чарлі Вілсона». Робертс має і власні режисерські плани. Раніше повідомлялося, що актриса має намір зняти комедію під назвою «Ісус Генрі Христос», в основу якої буде покладено однойменну студентську короткометражку режисера Денніса Лі. У фільмі буде розказана історія хлопчика, зачатого в пробірці й вихованого феміністкою, який у віці десяти років вирішує знайти свого біологічного батька.
Нові «бітли»
Режисер Роберт Земекіс, який улітку минулого року оголосив про намір зняти 3D-римейк знаменитого анімаційного фільму «Жовтий підводний човен», створеного на основі музики The Beatles, підшукав акторів на ролі учасників «четвірки з Ліверпуля». Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на Hollywood Reporter. Так, Джона Леннона у стрічці режисера «Фореста Гампа» зіграє телевізійний актор Дін Леннокс Келлі, втілити образ Пола Маккартні належить Пітеру Серафіновічу, відомому нашим глядачам за фільмом «Зомбі на ім’я Шон», роль Джорджа Гарісона дісталася Кері Елвесу (він уже працював із Земекісом на зйомках «Різдвяної історії»), а Рінго Стара гратиме Адам Кемпбел, котрий знявся, зокрема, в комедії «Дуже епічне кіно». Примітно, що в епізодах, де за сценарієм The Beatles мають виконувати пісні, ролі бітлів зіграють учасники триб’ют-гурту Fab Four. В оновленій версії «Жовтого підводного човна» прозвучить 16 композицій The Beatles в оригінальному виконанні. 3D-римейк фільм 1968 року буде знятий із використанням технології захоплення зображення, застосованою Земекісом у кількох його попередніх роботах. За деякими даними, вихід «Жовтого підводного човна» має збігтися з відкриттям літньої Олімпіади 2012 року, яка пройде в Лондоні.
«Анна Кареніна» і... роботи
Американське видавництво Quirk Books, що випускає книги, в яких класичні сюжети Джейн Остін були «схрещені» з бойовиками й жахіттями, — «Гордість і упередження та зомбі» й «Відчуття і чутливість і морські чудовиська», — оголосило про свій наступний проект. Ним стане книга «Андроїд Кареніна», автори — Лев Толстой і Бен Вінтерс, котрий раніше став співавтором Остін, пише lenta.ru. Видавці обіцяють перемістити героїв «Анни Кареніної» в умови, традиційні для творів наукової фантастики. Дві пари — Анна і Вронський , Кіті та Левін — житимуть в антиутопічному світі роботів-дворецьких і подібних обшитих мідними пластинами механізмів. Коли ті збунтуються проти своїх творців, персонажам Толстого доведеться битися, використовуючи техніку XIX сторіччя, а також ультрамодерні кіборги. Книга вийде 8 червня. Попередні видання серії Quirk Classics стали бестселерами. Для пародій на книги Остін були спеціально зняті так звані книжкові трейлери (зомбі, морські чудовиська); чи буде подібне з «Кареніною», поки що невідомо.чудовища); будет ли подобный для «Карениной», пока неизвестно.
«Трохи літа серед зими»
У київській галереї «Грифон» можна ознайомитися з творчістю кримських художників — братів Сергія та Ігоря Поздєєвих. Свій вернісаж вони назвали «Трохи літа серед зими». Роботи Ігоря Поздєєва — акварелі, краєвиди старого Києва, сповнені світла й повітря. А ще вони сповнені... води: художник дуже охоче малює місто після дощу, дзеркально відбитим у величезних калюжах («Андріївська», «Після дощу»). Маленькі живописні пейзажі Сергія Поздєєва можуть здатися затишними й камерними куточками світу («Ранок у сосновому гаю», «Бузок розквіт»). Але це не зовсім так, а насправді, кожен з них — пильний погляд в запаморочливу глибину історії («Старий фонтан») або самої Вічності («Азов. Маки в цвіту»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.