Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

11 листопада, 2009 - 00:00

Лицар українського романсу без маски

Міжнародна освітньо-культурна асоціація представила документальний фільм «Без маски» про творчу діяльність Олега Марцинківського та підготовлений до виходу у грудні СD-диск — «Шедеври світової класики. Співає Марцинківський». Асоціація вже сім років паралельно працює як в Україні, так і за її межами, відкриваючи невідомі для широкого загалу наших співгромадян українські імена. На цей раз у поле їх зору потрапив Олег Марцинківський — талановитий тенор, композитор і музикант, знаний за кордоном, у творчому доробку якого світова та українська класика: більше як 150 народних пісень, кобзарські думи, балади, сучасні пісні, більше 300 власних творів. Цим фільмом Олег Марцинківський «зняв маску», з’явившись перед публікою таким який він є насправді.

«Серед наших попередніх проектів були організації численних виставок, наприклад, скульптора Миколи Білика в Сполучених Штатах Америки, а також організація щорічного міжнародного фестивалю — «Всі ми діти твої, Україно!», — розповіла «Дню» голова правління Міжнародної освітньо-культурної асоціації Любов Горвата. — Останній ми проводимо уже вчетверте, діти з 16 країн світу з радістю беруть у них участь. Цього року ми вирішили започаткувати новий проект і присвятити його майстрам бельканто. Чому саме Олега Марцинківського було обрано першим героєм вашого проекту? По-перше, тому що початок цього проекту співпав із 40-річним ювілеєм його творчої діяльності; по-друге, як кажуть поціновувачі його таланту — прекрасний тенор, інтелігент української пісні, лицар українського романсу. Режисером нашого фільму виступила Наталія Калантарова — дуже досвідчений професіонал, а оператором став не менш досвідчений і відомий — Володимир Таргонський. У створенні цього проекту нам допомагало Творче об’єднання документальних фільмів Національної телекомпанії України, за що їм окреме спасибі. Сподіваємося, телеглядачі Першого Національного зможуть побачити фільм «Без маски» безпосередньо в ефірі канала. Працюючи над фільмом «Без маски» ми паралельно відкривали для себе багатьох інших цікавих оперних співаків, наприклад — Сусану Чахоян і Анжеліну Швачку, які є солістками Національної опери. Можливо, вони стануть наступними в черзі на нашу підтримку, якщо, звісно, вони цього захочуть», повідомляє Олена РЯБЕЦЬ, «День».

«Кришталеві джерела» готуються до ювілею

Цей молодіжний фестиваль аудіовізуальних мистецтв виник як регіональна ініціатива в Сумах. Спочатку організатори «Кришталевих джерел» не ставили перед собою завдання зробити щось епохальне, втім, поступово, форум став традиційним і нині це вже поважніший конкурс з великою кількістю учасників. Цього року фестиваль набув статусу міжнародного. Тому із кількох дитячих конкурсів — це, по суті, єдиний, який попри всілякі труднощі так довго і безперервно проводиться. У різні роки, коли його проведення було під загрозою, підставляли плече то Київ, то Закарпаття, то Крим. Зрештою, він вийшов на всеукраїнські обрії. Довкола «Кришталевих джерел» утворилася група активістів, які дуже віддані цій ідеї. Так, наступний рік для фестивалю стане ювілейним і зараз триває підготовка та збір спонсорських коштів на його проведення, повідомляє прес-служба Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення. До участі в конкурсі запрошуються школярі молодшої, середньої та старшої вікової груп, члени дитячих і молодіжних мистецьких об’єднань при освітніх закладах і телерадіокомпаніях, студіях-виробниках, які будуть змагатися в різних номінаціях кіно-, теле-, радіо- та фотомистецтва. Немає сумніву, що учасники «Кришталевих джерел» у майбутньому підуть цією стезею. Лауреати зазвичай вражають дорослих своєю майстерністю, своєю неординарністю, творчими знахідками. Можна лише порадіти, що такий дитячий мистецький форум існує.

Кошмарна подорож

Джонні Депп зіграє з Анджеліною Джолі в трилері під назвою «Турист», повідомляє lenta.ru, посилаючись на Variety. Деппу дісталася роль американського туриста, який стає приманкою в складній грі агента Інтерполу (Джолі) із затримання злочинця, який у минулому був її коханим. Раніше роль туриста повинен був зіграти австралійський актор Сем Уортінгтон, якого глядачі пам’ятають за фільмом «Термінатор: І прийде спаситель», але він вибув із проекту через певні «творчі розбіжності». У свою чергу, Анджеліна Джолі замінила в картині Шарліз Терон, яка відмовилася від участі через надмірну зайнятість в інших фільмах. Режисер картини поки що не призначений. Одним з основних претендентів вважається Альфонсо Куарон. Передбачається, що зйомки фільму стартують на початку наступного року.

Продовження пісні

Британський музикант і виконавець Дін Джонсон дописав пісню Джорджа Харрісона через 40 років після того, як вона була почата, повідомляє Liverpool Daily Post. Перші десять рядків тексту Silence (Is Its Own Reply) були написані музикантом Beatles наприкінці 1960-х років. Потім клаптик паперу зі словами пісні Харрісон передав біографу групи Хантеру Девісу, коли той попросив «бітлів» надати йому зразки свого почерку. Біограф на довгий час забув про записи, а потім знайшов їх у своїх архівах і передав до Британської бібліотеки, де клаптик паперу виставлений на загальний огляд. Крім того, Девіс визначив, що пісня присвячена не нерозділеному коханню, як могло здатися спочатку. На думку біографа, її тема — непрості стосунки Харрісона з Джоном Ленноном. Дописати пісню Джонсону запропонував ді-джей BBC Radio Merseyside Спенсер Лі. Музикант стверджує, що намагався дотримуватися первинного задуму Харрісона. За словами Джонсона, перші слухачі пісні прийшли до висновку, що йому вдалося створити органічне ціле з тексту Харрісона та власного продовження. Silence (Is Its Own Reply) вже була виконана публічно — в радіопрограмі Лі On The Beat.

Газета: 
Рубрика: