Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

8 жовтня, 2009 - 00:00

Перемогла «Лілі»

Гран-прі XX Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «Крок» присуджене мультфільму «Лілі» естонського режисера Ріхо Унту, який отримав грошову премію в 5 000 дол. Церемонія закриття кінофоруму пройшла в севастопольському кінотеатрі «Москва». Цього року в «Кроку» брали участь аніматори з 37 країн, які на теплоході «Зірка Дніпра» пройшли маршрутом Київ —Запоріжжя — Херсон — Севастополь — Одеса. За словами голови журі, кінокритика і голови НСКУ Сергія Тримбача, лауреатами фестивалю стали представники 13 країн (п’ять нагород отримали російські аніматори, а по два дипломи отримали їхні колеги з Великої Британії, США, Нідерландів та Естонії). Також лауреатами «Кроку-2009» у різних номінаціях стали режисери з Польщі, Німеччини, Португалії, Франції, ПАР, Угорщини, Італії та України. Зокрема, український режисер Адріан Сахалтуєв переміг у номінації «Прикладна та рекомендована анімація» за мультфільм «Вова рулить». Спеціальний приз журі «За кращий дебют» отримав фільм «Урок плавання» (режисер Данні де Вент, Нідерланди). Нагороду «За кращий дитячий фільм» отримала стрічка «Пудя» російського режисера Соні Кравцової. Робота «Природжені обставини» естонського режисера Рао Хейдметса відзначена призом імені Олександра Татарського («Пластилінова ворона») в номінації «За вищий пілотаж».

«Диво-жінка»

Популярна американська співачка Бейонсе Ноулз веде переговори про зйомки у фільмі «Диво-жінка», в якому їй запропонована головна роль, повідомляє ресурс ComicBookMovie. Сценарій написали Старт Бітті та Девід Елліот, які раніше вигадали сценарій фільму «Кидок кобри». Передбачається, що зйомки картини почнуться в середині 2010 року. За постановку «Диво-жінки» відповідатиме автор екранізації відеогри «Макс Пейн» Джон Мур. Фільм повинен вийти на екрани наприкінці 2011 року. До речі, Бейонсе Ноулз говорила про своє бажання зіграти персонажа коміксів ще наприкінці минулого року. Нагадаємо, що персонаж Диво-жінка з’являється в серії коміксів компанії DC Comics. Згідно з легендою, її матір’ю була проводирка амазонок Іполіта, а батьком — Аїд. Героїня наділена безліччю надможливостей, у тому числі й величезною силою та здатністю літати. Була членом Ліги Справедливості, що об’єднала сім супергероїв для захисту Землі.

Туринську плащаницю «омолодили»

Групі італійських дослідників під керівництвом професора Луїджі Гарласчеллі вдалося отримати в лабораторії зображення на матерії, аналогічне тому, що міститься на Туринській плащаниці, повідомляє Reuters. Самі дослідники вважають це черговим доказом того, що ця реліквія є середньовічною підробкою. Уперше про те, що плащаниця набагато молодша, ніж прийнято було вважати, заговорили в 1980-х роках. 1988 року три найбільші лабораторії у світі провели радіовуглецеве датування плащаниці (для цього довелося відрізати її частину). Згідно з результатами датування, опублікованими в Nature, плащаниця була виготовлена між 1260 і 1390 роками. Відразу після публікації висновки вчених викликали неоднозначну реакцію. Одним з аргументів божественного походження плащаниці була наявність на ній зображення невідомого походження. У рамках нової роботи вчені з Італії задалися метою відтворити це зображення. Для цього вони взяли льняне полотно і обгорнули в нього добровольця. Потім «згорток» був натертий особливим ферментом, що містить сліди кислот. Після цього полотно штучно зістарили: його по черзі нагрівали і прали. У результаті на полотні проступило зображення, аналогічне тому, яке міститься на справжній плащаниці. Самі дослідники зазначають, що навряд чи їхні результати когось можуть переконати, якщо цього не зміг зробити «радіовуглецевий аналіз у кращих лабораторіях світу». Річ у тім, що відразу після публікації результатів багато вчених висловили сумнів у коректності проведеної роботи. Зокрема, зазначалося, що зразки могли бути взяті у відрізку полотна, що був доданий до оригінальної плащаниці в середні віки. Крім цього, реліквія в минулому пережила пожежу, що, на думку деяких дослідників, могло додати вуглецю, «омолодивши» плащаницю.

Газета: 
Рубрика: