Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

13 червня, 2012 - 00:00

Названо переможців «Кінотавра»

Гран-прі XXIII фестивалю «Кінотавр» отримала картина Павла Румінова «Я буду поруч» (це спільне виробництво України та Росії), повідомляють РІА «Новости». Стрічка розповідає про невиліковно хвору жінку Інну, яка шукає нову сім’ю для свого шестирічного сина. Приз за кращу режисуру отримав Василь Сигарєв за фільм «Жити», кращим сценаристом став Михайло Сегал за альманах «Розповіді», кращим оператором — Алішер Хамідходжаєв, який зняв «Жити». Призи за кращу жіночу роль журі фестивалю вручило Анні Міхалковій та Яні Трояновій, які зіграли в картині Авдотьї Смірнової «Кококо», а за кращу чоловічу роль — Азамату Нігманову, який зіграв у «Конвої» Олексія Мізгрієва. «Конвой» отримав також приз за кращу музику. Кращим дебютом журі визнало фільм «Дочка» Олександра Касаткіна та Наталії Назарової. Всього у конкурсній програмі «Кінотавра» брали участь 15 повнометражних фільмів, у тому числі один документальний — картина Павла Костомарова і Олександра Расторгуєва «Я тебе не люблю». На кінофестивалі була представлена також програма короткометражок, гран-прі в якій отримав фільм Михайла Местецького «Ноги-атавізм».

Версія Апокаліпсису

У Києві відбувся перформанс книжки «Голова Якова» відомого письменника Любка Дереша. Тема духовної трансформації у період зміни пріоритетів ефектно вписалася організаторами в контекст проекту «Апокаліпсис і Відродження в Шоколадному будиночку», що відбувається у рамках паралельної програми АРСЕНАЛЕ- 2012. Артистичне осмислення роману Дереша було подане у перформансі Ути Кільтер, яка пластично змалювала трагедію особистості, яка, подібно до фенікса, проходить через випробування, смерть і знов відроджується. Головний герой — талановитий композитор має намір написати симфонію до відкриття Євро-2012, і ця музика, на думку замовників, має стати прологом до Апокаліпсису. Аби знайти потрібні звуки, композитор грає на струнах своєї душі, переживаючи внутрішній Апокаліпсис і Відродження. Як зізнається письменник, «за п’ять років, поки писався роман, я встиг зненавидіти літературу, пробачити їй все, і знову полюбити, заблукати у власному творінні і щасливо знайти вихід, нарешті, розчинити готовий вже роман «Голова Якова» в кислоті і випити, у найкращих традиціях 1960-х, цю юшку до дна. Нехай рукописи не горять, проте добре розчиняються.» На думку Сергія Жадана, алхімічна комедія «Голова Якова» — це «європейське закулісся і світова змова, алхімія і космічний футбол, Київ, Галичина і Евро-2012 — розповідь про партнерські зобов’язання і родинні зв’язки, про віднайдення й відтворення звуків, але найголовніше — про пошуки умиротворення.» Гроза та грім, що прозвучали, щойно Любко Дереш прочитав перші фрази зі свого роману, підсилили враження від перформансу Ути Кільтер і налаштували слухачів на потрібну хвилю. Організатори заходу в «Шоколадному будиночку» (Mironova Gallery і видавництво «Клуб сімейного дозвілля») створили камерну атмосферу літературного вечора в оточенні експозиції арт-проекту «Апокаліпсис і Відродження», ідеологом якого виступив Олег Кулик, а кураторами — Анастасія Шавлохова і Костянтин Дорошенко, повідомляє Олена ШАПІРО.

Ньютон стане героєм бойовика

Режисер, продюсер і сценарист Роб Коен має намір зняти бойовик, головним героєм якого стане Ісаак Ньютон. Про це повідомляє Lenta.ru, посилаючись на Variety. Мова в картині піде про той період життя Ньютона, коли він був керуючим Британського монетного двору. Вчений зайняв цю посаду 1699 року. На той час йому було 56 років. Коен планує сам написати сценарій нового фільму про Ньютона. Крім того, він візьме участь у створенні комікса, сюжет якого перекликатиметься з кінострічкою. Також відомо, що над проектом працюватиме Джин Кірквуд — кінематографіст, який займався продюсуванням найпершого фільму серії «Рокі». (Ця стрічка, що вийшла 1976 року, висувалася на десять «Оскарів» й отримала три з них.) Роб Коен відомий як режисер фільмів «Дракон: Історія Брюса Лі», «Серце дракона», «Черепи», «Форсаж», «Три ікси» й «Мумія: Гробниця Імператора Драконів». Він також продюсував стрічки «Віз», «Іствікські відьми» й «Людина, що біжить».

Мульткласику Діснея буде переозвучено

Класичні мультфільми студії «Уолт Дісней», створені в період із 1931 по 1953 роки, отримають нове озвучення, повідомляє ІТАР-ТАРС із посиланням на The Chicago Tribune. За даними газети, оригінальна музика популярних короткометражок про Міккі Мауса, Дональда Дака, Гуфі й Плуто було перезаписано голлівудським оркестром під керівництвом Марка Уоттерса. Двохвилинні оновлені версії старих мультфільмів уже транслюються на телеканалах компанії «Дісней», у перервах між фільмами й передачами. Проте, за словами креативного директора спеціальних проектів студії Дейва Боссерта, голоси їхніх героїв та інші звукові ефекти потребують додаткового оновлення. На даний момент нову музику вже отримали 60 мультфільмів, у тому числі «Хороші бойскаути», «В шкаралупі», «Кукурудзяні пластівці», «День народження Міккі Мауса» та «Як грати в гольф». Заново було записано твори композиторів Олівера Уоллеса, Пола Сміта і Чарльза Уолкотта. За словами Дейва Боссерта, роботи над оновленням спадщини минулого століття продовжуються.

Газета: 
Рубрика: