Спецприз для Сталлоне
На острові Лідо проходить 66-й міжнародний Венеціанський кінофестиваль. До його основного конкурсу увійшло 23 фільми, в тому числі картина «Дорога» із Шарліз Терон і Вігго Мортенсеном у головних ролях та італійська стрічка «Подвійна година», головну роль у якій виконала російська актриса Ксенія Раппопорт. Поза конкурсом будуть показані: «Інформатор» Стівена Содерберга, а також «Діра» Джо Данте й інші картини. Цього року журі Венеціанського фестивалю очолює володар двох «Золотих левів» Енг Лі. Деякі власники нагород відомі заздалегідь. Зокрема, спеціальний приз із формулюванням «за внесок, зроблений у сучасному кіно» буде вручено актору й кінорежисеру Сильвестру Сталлоне. Також творець «Зоряних воєн» Джордж Лукас нагородить режисера та продюсера анімаційних фільмів Джона Лассетера. Фестиваль завершить свою роботу 12 вересня.
Тільки хіт!
Британський гурт «Queen» готує до видання збірник із 20 своїх кращих пісень. Диск, що отримав назву «Absolute Greatest», вийде на лейблі EMI 9 листопада. Компіляція буде доступна у 4-х версіях, повідомляє lenta.ru. Крім стандартної, вийде подвійна CD-версія, де на другому диску будуть записані аудіокоментарі гітариста Queen Брайана Мея та барабанщика Роджера Тейлора про пісні з альбому. Крім того, буде випущено лімітоване видання у вигляді книги, що включає два диски, 52-сторінковий буклет із фотографіями та текстами пісень, написаними від руки, а також доступ до онлайн-стримингу 20 концертних виступів гурту «Queen». Нарешті, четверта версія представлятиме із себе бокс-сет із трьох вінілових платівок із книгою та доступом до онлайн-стримингу.
«Три мушкетери» у форматі 3D
Режисер Пол В.С. Андерсон, що прославилася екранізаціями популярних відеоігор, таких як «Обитель зла» та «Чужий проти Хижака», збирається зняти нову версію фільму «Три мушкетери» за мотивами роману Олександра Дюма, повідомляє The Hollywood Reporter. Як стверджує режисер, він збирається відмовитися від класичного трактування твору. «У нашому фільмі корсети та капелюхи з перами, звичайно, будуть присутні, ми збережемо всі атрибути того часу, але акцент буде зроблено не на них, а на дію та пригоди», — прокоментував Андерсон. Режисер збирається приступити до зйомок на території Франції та Німеччини вже 2010 року. Він розраховує зняти картину у популярному нині форматі 3D. Передбачається, що фільм буде випущений у прокат 2011 року. Нагадаємо, що остання екранізація «Трьох мушкетерів» відбулася у Голівуді 1993 року. У картині Стівена Херека головні ролі виконували Чарлі Шин, Кріс О’Доннел, Олівер Платт і Кіфер Сазерленд.
Філософська проза й рецепти від Матіос
Під час XVI Форуму видавців у Львові, що відбуватиметься з 10 до 13 вересня, літературна агенція «Піраміда» на чолі з Василем Гутковським репрезентує дві нові книги відомої української письменниці, лауреата Шевченківської премії Марії Матіос — «Кулінарні фіѓлі» та «Чотири пори життя», — повідомляє zaxid.net.
«Кулінарні фіѓлі» — це доповнений та перероблений «Фуршет», що вже відомий читачеві. Цьогорічна книжкова новинка вийшла в унікальному оформленні відомого українського художника Сергія Іванова. Це здоровий гумор і міні-енциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, яка знає, що сміх і смачна кухня вміють підтримати здоровий дух у тілі людини так само, як нехитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого й чужого минулого. Книжку можна використовувати не лише для читання, але й застосувати надані рецепти у власній кулінарній практиці. Усі подані в книзі рецепти — правдиві, недорогі та розраховані на щоденну сімейну кухню, зазначила авторка. Ще одна новинка від Марії Матіос — «Чотири пори життя»: абсолютно нові тексти, що належать до раннього періоду творчості авторки. Це складна філософська проза, що розкриває сутність людського буття. Упродовж усього життя людину поборюють пристрасті. Та надходить мить — і чуттєва людина навіть у пристрасті стає філософом, — таким є лейтмотив ранніх творів Марії Матіос, представлених у книзі «Чотири пори життя».
Унікальна знахідка з... бібліотеки
У єгипетському монастирі Святої Катерини знайшли фрагмент найдавнішої Біблії, вік якої датується 350 роком до н.е. Як передає gazeta.ru, відкриття було випадково зроблене британським вченим Ніколасом Саррісом, який переглядав фотографії манускриптів із бібліотеки монастиря. Ці манускрипти були зібрані двома ченцями ще в XVIII столітті. Знайдений фрагмент Біблії, що містить вірші Книги Ісуса Навіна, є частинами Синайського кодексу, про існування яких нічого не було відомо. Нагадаємо, Синайський кодекс є найдавнішою відомою Біблією і є пергаментним рукописом грецькою мовою.