Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

15 серпня, 2009 - 00:00

«З вірою і любов’ю-2»

Під таким гаслом з 7 по 22 вересня пройде тур шістьома областями України. Перший концерт, у якому виступлять популярні виконавці й гурти, відбудеться у Луцьку, а завершиться акція, організована Українською греко-католицькою церквою, у Львові. Нагадаємо, у травні з великим успіхом пройшли програми академічної музики. Той концертний тур став містком між українською та європейською музичною культурами, між українською культурою — класичною і сучасною; спротивом наступу масової культури, а головне, — це було спонукання до консолідації українців різних конфесій, повідомляє УНІАН. Другий тур «З вірою і любов’ю» охопить 13 міст і містечок нашої країни. Маршрут творчого десанту пролягатиме через шість областей: Волинську, Рівненську, Чернівецьку, Тернопільську, Івано-Франківську і Львівську. У концертах популярної музики візьмуть участь: Тарас Петриненко і Тетяна Горобець, вокальна формація «Піккардійська терція», лідер «Мандрів» Фома, гурти «Друга ріка», «С.К.А.Й», «Гудімов», «Транс-формер», актриси Наталя Сумська і Дарина Мамай та інші. Режисер-постановник концертів — Сергій Архипчук. Вітальне слово виголосить Глава УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар). Нагадаємо, що турне має благодійну мету, і виручені кошти підуть на завершення будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві.

Політали у вишиванках

У Москві на території річкового порту «Строгіне» вперше в СНД відбулося міжнародне авіашоу «Флюгтаг» («День польотів»). Це дуже популярне на Заході свято найхимерніших літальних апаратів, які спеціально до фестивалю власноруч будують команди-учасники, повідомляє УНІАН. У змаганнях брали участь 30 команд. Нашу країну представляла команда «Буй-буй-буй» під проводом «старшого пілота», лідера гурту «ВВ» Олега Скрипки, несподівана поява якого на трампліні викликала в публіки цілий шквал емоцій. Наші хлопці презентували оригінальну конструкцію під назвою «Летюча вишиванка», збудовану, за словами Олега, «на міксі найрадикальніших ідей конструкторських бюро Антонова та Корольова»... Перед стартом Скрипка і К* просто на рампі станцювали бойовий польотний гопак («репетирували довго, цілих п’ятнадцять хвилин», — признався співак) та під жовто-блакитним прапором злетіли в московське небо. До речі, вони перемогли в номінації «Дальність польоту».

Сильвестр Сталлоне залишив «слід» і отримає нагороду

Відомому американському актору та кінорежисеру на Венеціанському кінофестивалі буде вручено премію. Вона називається «За слід у сучасному кінематографі». Про це повідомляє AFP. Цією премією журі фестивалю вирішило відзначити досягнення Сталлоне як автора сценаріїв, режисера, продюсера та актора. Нагорода «За слід у сучасному кінематографі» традиційно вручається перед закриттям фестивалю: цього року вона буде вручена 12 вересня. На фестивалі будуть продемонстровані уривки з нового проекту Сильвестра Сталлоне «The Expendables», який, як пояснив сам режисер агентству ANSA, розповідає про «героїзм і ціну, яку люди готові заплатити, щоб врятувати інших». Сталлоне вже заявив, що отримати приз Венеціанського кінофестивалю — його давня мрія. Нагадаємо, що серед лауреатів нагороди «за слід у кінематографі» минулих років японський режисер Такеші Кітано та француженка Аньєс Варда.

Які некорисні книги зберігаються в бібліотеках?

Блог двох бібліотекарів із Детройта, які пишуть про найбільш кумедні та незатребувані найменування з фондів книгосховища, отримав велику популярність в інтернеті, пише британська газета The Guardian. Холлі Хібнер і Мері Келлі за допомогою «Жахливих бібліотечних книг» сподіваються надихнути колег на уважний перегляд зібрань і списання застарілих, некорисних і просто поганих книг. Серед видань, згаданих у блозі, виявилися численні книжки на сексуальну тематику, наприклад «Новий імідж менструації». Також до списку потрапили книги, незатребувані через незвичайну тематику, такі як «Труни: зроби їх сам (для людей і тварин)» або «Проблеми смерті». Крім того, бібліотекарі-блогери радять не зберігати морально застарілі книжки, такі, як «Косметична хірургія: гід споживача» 1977 року видання або «Повне зібрання цікавих фактів про комп’ютери» 1991 року видання, інформує lenta.ru. Блог ведеться з лютого, за день його відвідувачі переглядають 30 тисяч сторінок. Серед читачів виявилося немало бібліотекарів, які надсилають Хібнер і Келлі цікаві примірники зі своїх зібрань. Зокрема, один із читачів для поповнення списку «жахливих книг» надіслав обкладинку видання «Я хочу стати бібліотекарем» 1960 року видання.

«Замальовки» довжиною в життя

Персональна виставка київського художника Іллі Анікіна, яка відкрилася в галереї «Мистець», присвячена 75-річчю майстра. У цій ювілейній експозиції представлено вибране — з найрізноманітніших періодів його життя, від створених ще до навчання на художника: від армійських замальовок до великих історичних полотен («Прийняття християнства на Русі», «Гетьман Сагайдачний» і «Повернення»). А також представлено майже «суриковські» сюжети — «На дикому березі Іртиша...», «Альпійський перехід Суворова». Особливими є камерні роботи майстра. Це сповнені ніжності й тепла портрети близьких художникові людей («Портрет матері», «Настя»), лірично-графічні пейзажі — («Сутінки», «Похмуре небо», «Вечірній мотив») і мальовничі («Місяць травень», «Сірий день»), а то меланхолійні та споглядальні, то тріумфуючі, і виниклі з милування світом натюрморти («Літні квіти»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.

Газета: 
Рубрика: