Український хіт у «Лісовій опері»
Група Gorchitza вирушає до Польщі, де представить нашу країну на Міжнародному пісенному конкурсі в Сопоті, який з 1961 року щорічно проводиться Польським державним телебаченням у знаменитій «Лісовій опері», де в різний час брали участь і займали призові місця Микола Гнатюк, Алла Пугачова і Софія Ротару... Sopot Hit Festival — один із найбільших телевізійних конкурсів Польщі і Східної Європи. Переможця конкурсу вибирають шляхом SMS-голосування. Gorchitza виступить 8 серпня у номінації «Міжнародний хіт літа» з піснею Kiss me loneliness, яка прозвучить англійською мовою. Цього року змагаються 15 претендентів на статуетку й 50 000 , це як уже відомі європейські поп-виконавці — Danzel, In-Grid і September, так і молоді артисти.
Фестиваль гумору
Американський режисер-документаліст Майкл Мур виступив організатором гумористичного фестивалю, що відбудеться в місті Траверс-Сіті, повідомляє The Hollywood Reporter. Разом з Муром в організації фестивалю візьме участь комік і продюсер Джеф Гарлін, пише lenta.ru. Дата цієї події, що отримала назву Traverse City Comedy Arts Festival, поки не визначена, однак планується, що вона відбудеться 2010 року. На фестивалі виступатимуть комедіанти, майстри розмовного жанру, а також відбудуться покази різних комедій. Наразі в Траверс-Сіті регулярно проходить кінофестиваль, також організований Муром. Крім цього, за словами режисера, якщо новий захід виявиться успішним, то він організує в цьому місті й книжковий фестиваль. Нині Майкл Мур закінчує роботу над своєю останньою стрічкою «Капіталізм: Любовна історія». Цей фільм присвячено світовій економічній кризі та її причинам. Сам режисер так охарактеризував свій проект: «Багаті одного разу вирішили, що вони недостатньо багаті. Вони хотіли більшого, набагато більшого. Тому вони систематично вилучали кошти, тяжкою працею зароблені простими американцями. Як вони це робили? Саме це я й намагаюся з’ясувати в своєму фільмі».
Театральні «викидайла»
Колективи театрів лондонського району Вест-Енд змушені дедалі частіше вдаватися до послуг служб безпеки, оскільки приваблена дешевими квитками аудиторія поводиться не належним чином. За даними газети The Daily Telegraph, власники театрів стикаються з глядачами, які розпивають спиртне, б’ються й займаються сексом просто в залі. Деякі актори виступили за заборону вносити алкоголь до театрального залу.
Серед особливо гучних газета називає недавній випадок під час мюзиклу Стівена Сондхайма «Маленька нічна серенада», коли глядач справив малу потребу на краю сцени. Знаменитий актор Патрік Стюарт, кий грає разом з Ієном Маккелленом у п’єсі Беккета «В очікуванні Годо», був змушений перервати виставу через глядача, який знімав сцену камерою стільникового телефону. «Дехто поводиться так, наче вони вдома телевізор дивиться», — сказав Стюарт. Ще в одному театрі виставу зупинили через те, що якась парочка в партері поводилася «надміру інтимно». Чимало молодих людей приходять до театрів напідпитку, причому компаніями. Саме з ними доводиться найчастіше стикатися «викидайлам».
Злива фанам не завада
У Санкт-Петербурзі на Дворцовій площі відбувся концерт королеви поп-музики — Мадонни. Незважаючи на зливу, послухати улюблену співачку пришли тисячі людей. Через погану погоду концерт розпочався на годину пізніше й тривав дві години, повідомляє РІА «Новости». Цей концерт став першим виступом 50-річної співачки в Петербурзі. Він відбувся в рамках світового турне Sticky&Sweet, що розпочалося 4 липня в Лондоні. На розігріві у Мадонни виступав Пол Окенфолд. Відомий ді-джей включив до свого сету ремікс пісні групи «Кіно». Під час виступу Мадонна вирішила вшанувати пам’ять Майкла Джексона й присвятила йому одну зі своїх композицій. Співачка не злякалася й вирішила навіть повторити легендарну «місячну ходу» померлого короля поп-музики.
Скарб із пустелі
Рідкісні буддійські скарби, що зникли більш як на 70 років, були поховані в пустелі Гобі, передає британська телерадіомовна корпорація ВВС. Історичні артефакти були сховані в 30-х роках, коли комуністична влада почала руйнувати й розоряти монастирі. Серед знайдених скарбів — скульптури, інші предмети мистецтва, манускрипти й особисті речі відомого настоятеля одного з буддійських монастирів XIX століття. Глава пошукового загону Міхаель Айзенріглер уже назвав знахідку «пригодою всього свого життя». Намагаючись врятувати монастирські скарби від розграбування радянськими й монгольськими солдатами, чернець на ім’я Тадев закопив їх у різних місцях у пустелі, заздалегідь упакувавши в 64 ящики. Речі належали настоятелю монастиря Данзану Равджаа, й лише Тадев знав, де вони були сховані. Цей секрет він передав своєму внуку, який відкопав декілька ящиків і відкрив музей. Тепер група шукачів скарбів, що складається з жителів Австрії та Монголії, виявили ще два ящики. За словами Айзенріглера, коробки були повні «приголомшливих витворів буддійського мистецтва. Для монгольської культури вони являють колосальну цінність, бо в комуністичну епоху буддизм тут практично виродився, особливо в 30-ті роки».
Знахідки будуть виставлені на огляд у музеї в місті Саїншанд, на 400 км південніше столиці країни Улан-Батора. Ще близько 20 коробок залишаються схованими в пустелі.