Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

23 липня, 2009 - 00:00

«Зірниця» в Iталії

З великим успіхом пройшли виступи юних киянок на ІІІ Міжнародному фестивалі народної та популярної хорової музики. Треба зазначити, що хор «Зірниця» Палацу дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Київ уже відомий італійцям (наші дівчата вже вдруге приймають учать у цьому фестивалі). На відкритті форуму, в місті Аріччо біля Риму, всі учасники в національних костюмах з піснями пройшли парадом центральними вулицями, у парку кожен колектив виконував гімни своєї країни, а у виконанні зведеного хору прозвучала «Ave Maria» Баха-Гуно. Усього на фестивалі змагалися 20 колективів, які виступали в шести містах, а в фінал журі відібрало тільки чотири хори, серед них і київську «Зірницю». Наш хор виконував українські народні пісні, зокрема, «Думи мої» та «Якби мені черевики» в обробці Євгена Козака, «Ой сивая зозуленька» та «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича, «Гагілка» в обробці Станіслава Людкевича, «Тихо над річкою» в сучасній обробці. А в фіналі прозвучав легендарний твір Джузеппе Верді — хор із опери «Набукко». На згадку про фестиваль додому хористи привезли диплом переможця. Крім концертів, дівчата відвідали Колізей, Римський форум, фонтан Де Треві, побачили Ватикан, а також побували у Венеції, Вероні, Ремені, Фраскаті, Кастель Гондольфо й Немі. Повертаючись додому, киянки зробили зупинку у Відні — місті, яке просякнуте музикою та поезією, повідомляє Павло МЕРЕЖИН, фото автора.

Згадуючи Ріхтера

Відомий колекціонер, автор циклу радіонарисів «Найкращі записи найкращих виконавців ХХ сторіччя « Олександр Кучеренко — частий гість «Ліри» (інформаційно-музичної програми, що лунає у прямому ефірі «Українського радіоканалу «Культура»). Свою колекцію він збирає від початку 90-х років минулого століття. Саме тоді впала «залізна завіса», Україна здобула незалежність, і для справжніх меломанів стали доступними найкращі вітчизняні та зарубіжні аудіозаписи, збережені на дисках. Нині колекція Олександра Кучеренка налічує понад дві тисячі компакт-дисків. Щоразу пан Олександр знаходить маловідомі факти життя і творчості своїх героїв і розкриває їх радіослухачам. Тема розмови однієї з наступних передач — «Святослав Ріхтер — наш геніальний співвітчизник «. Виконавську майстерність цього великого піаніста-новатора було визнано взірцевою ще за життя майстра. Доля Святослава Ріхтера невіддільна від України. Народився майбутній піаніст у Житомирі в родині музиканта, кар’єру професійного виконавця розпочав у Одеському оперному театрі. Концертні програми Святослава Ріхтера включають усе багатство світової фортепіанної музики. Особливу увагу піаніста привертали шедеври таких композиторів, як Бах, Моцарт, Бетховен, Шуман, Шуберт, Ліст, Дебюссі, Мусоргський, Рахманінов, Прокоф’єв, Чайковський... Святослав Теофілович Ріхтер дуже любив Київ, концертував у столиці та інших українських містах. У фондах Національної радіокомпанії України зберігаються численні записи, зроблені під час концертів знаменитого музиканта, повідомляє Оксана ЧИСТА.

Музика над «Свіржем»

З 31 липня по 2 серпня в селі Свірж Львівської області пройде фестиваль у форматі World Music «Свірж», в якому візьмуть участь закордонні та українські виконавці. Перед гостями виступлять такі відомі виконавці, як володарка двох премій «Греммі» Сезарія Евора (Кабо Верде), Ніно Катамадзе & INSIGHT (Грузія), «Здоб ши Здуб» (Молдова), Пелагея (Росія), The Klezmatics (США) і Cankisou (Чехія). Серед українських учасників заявлені такі гурти: «Воплі Відоплясова», «Плач Єремії», Esthetic Education, «Піккардійська Терція», а також «людина-оркестр» Енвер Ізмайлов. За словами організаторів форуму, формат фестивалю об’єднує традиційну музику народів світу й сучасну музику з національними елементами. Усього під час триденного фестивалю відбудеться більше 60 концертів (!) на трьох сценах, будуть задіяні літературні, танцювальні та ігрові майданчики, пройдуть майстер-класи та інші цікаві заходи.

Газета: 
Рубрика: