Тепло, що створює світло
Свою персональну виставку, що відкрилася в галереї «Грифон», київський художник Олександр Батєньов назвав «Знову цвітуть каштани». Це — живопис і графіка, виконані незмінно майстерно, часом — дещо в традиціях далекосхідного мистецтва. Головне, втім, полягає в іншому. Олександр Батєньов — художник-постановник численних фільмів і шоу, так би мовити, професійний творець видовищ — постає на нинішній виставці споглядальником і мислителем. Щоправда, часом він вирушає в дивовижну й навіть трохи фантазійну мандрівку («Риби», «Втеча»), але частіше — всього лише дивиться в вікно («Весна. Травень», «Ніч», «Холоднеча», «Балкон», «Задворки», «Часи», «Сонце») або навіть просто озирається навколо себе («Будинок», «Кіт», «Квітка», «Бабине літо»). Так виникають радісний подив у поєднанні з вдячністю, відчуття спокою й затишку, гармонії та краси — якщо можна так висловитися, тепло, що створює світло. Саме воно й збережене в роботах, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.
Археологи знайшли каменоломні царя Iрода
У Єрусалимі археологи знайшли каменоломні часів правління царя Ірода I Великого, повідомляє газета The Jerusalem Post із посиланням на Ізраїльське управління старожитностей. На думку вчених, із цієї каменоломні міг братися матеріал для реконструкції другого Єрусалимського храму, проведеної царем Іродом. «Розмір блоків, що добувалися на каменоломні, дозволяє припустити, що їх могли використати для будівництва стін Храму», — повідомив Офер Сіон, керівник розкопок. Максимальний розмір блоків, що добувалися на каменоломні, — три метри завдовжки, два — заввишки і два — завширшки. Частина побудованої за часів Ірода I Великого стіни навколо Храмової гори, що дійшла до наших днів, складена з каменів висотою близько метра й довжиною від півтора до трьох метрів. Ця частина стіни більш відома як Стіна плачу — релігійна святиня іудаїзму. Під час розкопок, що проводилися на місці каменоломні, також було знайдено металеві пластини, які використовували для відпилення блоків, а також монети та кераміку, що датуються часом правління Ірода I Великого. Раніше в Єрусалимі й околицях було виявлено десятки каменоломень, де добувався матеріал для споруд, зведених за часів царя Ірода I Великого. Однак лише в трьох з них, включаючи останню знахідку, могли добуватися блоки, що за розміром підходять для будівництва на території Храму.
Новий фільм Сільвестра Сталлоне стане трилогією
Новий проект Сільвестра Сталлоне The Expendables, у якому задіяна ціла плеяда героїв бойовиків минулих років, стане трилогією. Таку заяву зробив на знімальному майданчику картини її продюсер Аві Лернер, повідомляє Lenta.ru з посиланням на ресурс WorstPreviews. У картині задіяні Дольф Лундгрен, Ерік Робертс, Міккі Рурк, Джет Лі, Джейсон Стейтем та інші актори. Епізодичну роль виконає губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер. Сюжет будується навколо групи найманців, яка має скинути диктатора в одній із латиноамериканських країн. Зйомки вже стартували і пройдуть у Бразилії та американському штаті Луїзіана. Під назвою картини, яку можна перекласти як «Витратні матеріали», мається на увазі, що далеко не всі її герої доживуть до сіквела, та це, ймовірно, дозволить Сталлоне запросити у продовження акторів, яким не знайшлося місця в першій частині. Йдеться про Джекі Чана, Курта Рассела та Жан-Клода Ван Дамма. У прокат фільм вийде 23 квітня 2010 року.