Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

2 липня, 2009 - 00:00

Кошмарна подорож туристів

У Голівуді дали «зелене світло» черговому римейку класичного фільму жахів «Американський перевертень у Лондоні». Як повідомляє lenta.ru, посилаючись на ресурс Bloody-Disgusting, автор сценарію та режисер оригінальної картини Джон Лендіс продав права на екранізацію кіностудії Dimension Films. В активі останньої вже налічуються нові версії таких відомих картин цього жанру як «Чорне Різдво», «Хеллоуїн» і «Жах Амітвілля». Нагадаємо, що фільм «Американський перевертень у Лондоні» вийшов 1981 року. За сюжетом двоє американських студентів, які мандрують англійською глибинкою, зазнають нападу перевертня. Один із туристів гине, іншого кусає перевертень і поступово він сам починає перетворюватися у вервольфа. Картина продемонструвала революційні на ті часи спецефекти і 1982 року була удостоєна премії «Оскар» за кращий грим.

Маестро роздумує про «хвилю»

Відомий латвійський композитор Раймонд Паулс може відмовитися від участі в журі конкурсу молодих виконавців популярної музики «Нова хвиля», що з 2002 року щорічно проходить в Юрмалі, повідомляє інтернет-версія латвійської газети «Телеграф». Нагадаємо, Паулс разом із відомим російським композитором Ігорем Крутим є співголовуючим журі конкурсу. Про можливе припинення співробітництва Раймонда Паулса з конкурсом йшли розмови минулого року. Сталося це на хвилі скандалу навколо «недоречного гумору» ведучих «Нової хвилі» про шпроти й гімн Латвії, що викликали гостру реакцію в політичних колах балтійської республіки. Паулс є депутатом Сейму (парламенту) балтійської республіки від правлячої «Народної партії». Цього року Міжнародний конкурс молодих виконавців популярної музики «Нова хвиля» пройде в Юрмалі з 28 липня по 3 серпня. Його учасниками стануть молоді артисти у віці від 16 до 30 років. Україну на цьому естрадному форумі представлятимуть три конкурсанти: Владислав Левицький, Джамала і Mila Nytych.

Трактат про Єгипет відзначив ювілей

Паризький музей армії разом із Спілкою національних музеїв Франції проводить у своїх стінах виставку, присвячену 200-річчю появи однієї з найвідоміших та монументальних історико-географічних праць — «Описи Єгипту», повідомляє Le Monde. Над цим твором працювало близько 160 фахівців — від картографів, геологів та ботаніків до інженерів і архітекторів. Багато хто з них брав участь у поході наполеонівських військ до Єгипту 1798 року. Саме Бонапарт був замовником «Опису» і робота над енциклопедією стародавнього й сучасного Єгипту почалася при ньому. З 1809 року почалася публікація окремих томів формату ін-фоліо, в першому виданні їх було 23, а в другому, що вийшло 1829 року, томів було вже 37. Через дорожнечу «Опис» був надрукований невеликим тиражем — близько 1000 примірників — і швидко став бібліографічною рідкістю.

«Опис Єгипту» включав у себе 3000 ілюстрацій, у тому числі кольорові акварелі. Для першого видання була підготовлена настільки детальна карта, що Наполеон не дозволив її друкувати, побоюючись, щоб нею не скористалися його вороги.

Газета: 
Рубрика: