Новий-старий Акрополь
У грецьких Афінах офіційно відкрився новий музей Акрополя. На урочистій церемонії були присутні голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, а також делегації з понад 30 країн, повідомляють РІА «Новости». Трирівневий музей площею 25 тисяч квадратних метрів розташований біля підніжжя Акрополя, недалеко від станції метро. Витрати на будівництво споруди, спроектованої швейцарським архітектором Бернардом Шуми, становили 130 мільйонів євро.
За задумом творців, новий музей має стати одним із найвидатніших зібрань античної скульптури. В новому музеї експонуватимуться скульптури з храмів Акрополя, знахідки, зроблені на пагорбі, збережені фрагменти Парфенона, а також копії вивезених із Греції античних витворів мистецтва, пов’язаних із Акрополем.
Нагадаємо, спочатку планувалося, що нова будівля прийме гостей 2004 року, коли в Афінах проходили Олімпійські ігри. Однак відкриття музею послідовно відкладалося... Відзначимо, що за задумом грецької сторони, відкриття музею Акрополя допоможе Греції в боротьбі за повернення вивезених із країни витворів мистецтва. Зокрема, Греція вже багато років проводить кампанію за повернення скульптур Парфенона, вивезених із Афін до Західної Європи на межі XVIII та XIX століть. Багато скульптур, які були ввезені до Великої Британії британським дипломатом лордом Ельгіном понад двісті років тому, зберігаються в Британському музеї.
Прості історії з Буковини
Свій 78-й сезон Чернівецький музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської закрив виставою «Туга за майбутнім. Проста історія», яку поставила режисера Людмила Скрипка. У непростий сюжет дійства органічно вплетені етнічно-філософські вірші буковинської поетеси Віри Китайгородської. Вистава розповідає історію українки-заробітчанки, яка, залишивши чоловіка і сина, поїхала до Італії, та за закордоном більше відчувається невидимий зв’язок із рідною землею. Повернувшись додому за сином, кожна річ нагадує героїні дитинство та юність, і ці спомини у неї відроджують віру не тільки в себе, а і в Україну... У виставі зайняті актори: Лариса Попенко, Богдан Братко, В’ячеслав Стаханов, Наталія Гунда, Тамара Кільчицька, Микола Гуменюк. Передбачається, що «Тугу за майбутнім...» вже восени побачать не тільки кияни, — гастролі буковинців відбудуться в інших містах України, повідомляє Леся ВОРОНЮК, Чернівці.
«Відкрита ніч» із парасолькою
Цьогоріч фестиваль пройде вже втринадцяте і триватиме тиждень: з 22 по 29 червня
— Роботу міжнародного клубу розпочнемо з програми французького студентського кіно, — розказав УНІАН арт-директор фесту, відомий український режисер Михайло Іллєнко. — Пройде «Кампус талантів», переможці якого знімуть та покажуть на фестивалі трихвилинні фільми. У програмі «Знімається кіно» буде представлено фільми, над якими нині триває робота. Телепоказ конкурсної програми фестивалю забезпечує телеканал ICTV. За традицією показ головної програми «Відкрита ніч» відбудеться на літописній горі Уздихальниці поряд із Замком Ричарда на Андріївському узвозі в ніч із 27 на 28 червня, а оголошення переможців відбудеться з першими променями сонця. Як сказали організатори, «форма одягу — з пледами та парасольками».