Десять «Тоні» для «Біллі»...
У США мюзикл «Біллі Еліот» став тріумфатором премії «Тоні». До речі, одну з головних ролей у ньому зіграв виходець з України Кирило Куліш, який завоював нагороду як кращий актор. На 63-й церемонії вручення мюзикл «Біллі Еліот», поставлений у Нью-Йорку 2008 року, завоював десять премій «Тоні». Нагорода присуджується щороку за досягнення в області американського театрального мистецтва. «Біллі Еліот» переміг у профільній категорії «Кращий новий мюзикл», а також отримав приз «Кращий провідний актор». Цю нагороду розділили три молоді виконавця: Девід Альварес, Трент Ковалік і Кирило Куліш — син українських емігрантів. Вони втрьох зіграли одну роль — закоханого в балет хлопчика Біллі Еліота. На церемонії у Нью-Йорку медальйони з трагічною та комічною масками були вручені творцям мюзиклу за кращі хореографію, режисуру, освітлення, звук і декорації. Lenta.ru нагадала, що композитором мюзиклу виступив сер Елтон Джон.
Маловідомий Матісс
У мадридському музеї Тіссена-Борнемісси відкрилася виставка «Матісс: 1917—1941 роки», на якій представлено близько 70 маловідомих робіт художника, передають РІА «Новости». За словами комісара виставки Томаса Льоренса, картини, малюнки, скульптури, показані в експозиції, належать до одного з найменш вивчених, але вельми плідних періодів життя і творчості французького художника, коли той перебрався з гучного й неспокійного Парижа до тихої, затишної Ніцци. Роботи належать 50 музеям і приватним колекціям і застраховані на загальну суму в 364,5 мільйона євро. Виставка побудована у хронологічно-тематичному порядку, що дозволяє побачити, як мінявся й розвивався живопис Матісса в період між двома світовими війнами, він поділяється на шість частин: «Живопис і час», «Пейзажі, балкони й сади», «Інтимність і орнаменти», «Фон і фігура», «Форма» і «Лінія дзвінка, пуста і монотонна». Серед експонатів — барвиста серія «Одаліски», численні пейзажі, натюрморти та скульптури. Виставка працюватиме до 20 вересня.
Раритети Вудстока
До 40-річчя рок-фестивалю у Вудстоку записи виступів 1969 року видадуть на шести компакт-дисках, повідомляє Reuters. Нове видання стане розширеною версією традиційного концертного запису, що виходив на трьох довгограючих платівках. Усього на шести дисках буде 77 треків, серед них — запис живих виступів Раві Шанкара, Creedence Clearwater Revival, Дженіс Джоплін, The Who, Jefferson Airplane, Джо Кокера та Джимі Гендрікса. До нового видання ввійдуть повні версії виступів, що раніше видавалися у скороченому варіанті, наприклад, запис «Woodstock Boogie» блюз-рок гурту Canned Heat, повна версія якого займає 30 хвилин.
Окрім того, збірка раритетів включить виступи 1969 року, що раніше не видавалися, зокрема, «Coming Into Los Angeles» Арло Гатрі (Arlo Guthrie) і «Theme for an Imaginary Western» гурту Mountain. На платівці, що виходила раніше, через погану якість запису ці треки були замінені на виконання тих самих композицій на інших концертах.
Окрім власне пісень, до збірки ввійшли записані між виступами розмови музикантів і діалоги з аудиторією. Повідомляється, що вартість шести дисків становитиме 80 доларів. Музичні критики зазначають, що деяких записів бракує навіть на оновленому виданні. Зокрема, йдеться про виступи колективів The Band, Ten Years After і Keef Hartley Band.
Фестиваль «Вудсток-2009» пройде 15 і 16 серпня у штаті Нью-Йорк. Спеціально для ювілейного фестивалю було збудовано концертну залу. Очікується, що у «Вудстоку-2009» візьме участь чимало музикантів, котрі виступали на самому першому фестивалі, серед них — The Who, Джо Кокер, The Levon Helm Band, Jefferson Starship, Big Brother and the Holding Co., Ten Years After, Canned Heat, Mountain, Річі Гевенс і Кантрі Джо Макдональд.
Чи потрібен музей поета?
Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини, що на вул. Терещенківській, 5 у Києві, отримав ордер про примусове виселення з приміщення через несплату оренди в сумі 16 тис. грн. Відповідні кошти музею не виділила з бюджету міста Київська міська державна адміністрація, повідомляє прес-служба фракції БЮТ у Київській міській раді з посиланням на голову постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександра Бригинця. «Цього разу влада накинула оком на музей-квартиру П. Тичини. Приміщення у самому центрі столиці площею у 150 кв. м — «хороший вибір». Схоже на те, що комусь із високопосадовців воно просто припало до душі. Бо уявити собі, що з бюджету столиці неможливо виділити 16 тис. гривень, досить важко», — прокоментував ситуацію О. Бригинець. Він зазначив, що у бюджеті Києва на 2009 рік відповідні кошти було передбачено. «Якщо влада не відреагує на проблему, доведеться звертатися до депутатів усіх фракцій Київради з проханням скинутися по 300 гривень, щоб урятувати меморіальну квартиру відомого поета», — додав Бригинець.