Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

23 травня, 2009 - 00:00

Життя навпіл

Свою персональну виставку, що відкрилася в офісі програми ім. Фулбрайта, харківська художниця Юлія Кухтіна приурочила до свого 35-річча. Ця експозиція не є просто бажанням засвідчити глядачам те, чому Юлії вдалося навчитися і дещо зрозуміти до моменту, який прийнято вважати таким, що розділяє життя рівно навпіл, але і щось на зразок спроби підбити «самопідсумок».

Юлія Кухтіна — живописець, і картини її демонструють передусім високу майстерність, відмінну школу. А ще харківська художниця — переконаний реаліст, який звертається у своїй творчості до таких жанрів: портрету («Оксана»), натюрморту («Натюрморт з рожевими айстрами», «Яблука на хустці»), пейзажу («Кам’янець-Подільський. Фортеця», «Харків взимку»). Її роботи відрізняє уважний погляд навкруги, гострий інтерес до всього, що можна побачити, а потім намалювати. Звідси — надзвичайна природність і чарівна свіжість живопису, в якій поєднується спостережливість («Харківський дворик») і поетичність («Дикий мак», «Мигдаль квітне», «Морський ноктюрн»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.

«Турандот» вийде на стадіон

Китайський кінорежисер Чжан Імоу поставить оперу Джакомо Пучіні «Турандот» на пекінському олімпійському стадіоні «Пташине гніздо». Виставу, вартістю 100 мільйонів юанів ($14,7 мільйона), за два дні подивляться 200 тисяч осіб, повідомляє lenta.ru, посилаючись на AFP. Постановка приурочена до 60-річчя утворення КНР і буде показана 6 та 7 жовтня. Імоу пообіцяв технологічні новинки, завдяки яким нова «Турандот» сильно відрізнятиметься від його ж гучної постановки 1998 року, що йшла в пекінському Заборонному палаці. Нагадаємо, минулого року Імоу був режисером церемоній відкриття та закриття літніх Олімпійських ігор у Пекіні, а 2009 року він відповідає за святковий військовий парад, присвячений річниці утворення КНР. Як кінорежисер він був удостоєний кількох премій міжнародних кінофестивалів — Канського, Венеціанського, Берлінського і трьох «Золотих півнів» — головних національних кінематографічних нагород КНР.

«Зірки білих ночей-2009»

Сімнадцятий музичний фестиваль, яким керує Валерій Гергієв, триватиме 60 днів. Він відкрився балетом «Горбоконик» у хореографії екс-киянина Олексія Ратманського і Восьмою симфонією Малера. До 19 липня пройде понад сто концертів і вистав, повідомляється в прес-служба Маріїнського театру.

У виставах фестивалю із сольними концертами виступлять зірки опери та балету: Ганна Нетребко, Рене Папе, Брін Терфель, Гаррі Леман, Дмитро Хворостовський, Марія Гулегіна, Віолетта Урмана, Володимир Галузін, Ольга Бородіна, Ільдар Абдразаков, Діана Вишнева, Світлана Захарова, Ульяна Лопаткіна, Леонід Сарафанов.

Для меломанів зіграють маститі інструменталісти: скрипаль Леонідас Кавакос, піаністи Юхим Бронфман, Рудольф Бухбіндер, Ланг Ланг, Денис Мацуєв.

Серед гостей фестивалю будуть видатні німецькі колективи: оркестр Мюнхенської філармонії під управлінням Крістіана Тілеманна, октет Берлінського філармонічного оркестру, хор і оркестр Шлезвіг-Гольштейнського фестивалю. Фінська національна опера представить бестселер і головну оперу останніх десятиріч — «Червону лінію» Салліненеї. А Національний балет Іспанії покаже програму, присвячену 30-річчю трупи й закінченню кар’єри відомого танцівника та хореографа Хосе Антоніо.

Газета: 
Рубрика: