Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

26 березня, 2009 - 00:00

Навколо світу з альтом

28 березня в Києві виступить концертмейстер групи альтів Королівської Опери Великої Британії Андрій Війтович. Ці гастролі відбудуться у рамках проекту Сulture for Community, який знайомить меломанів із найкращими майстрами, народженими в Україні. Андрій Війтович (інтерв’ю з альтистом читайте у наступних числах «Дня») навчався у Львівській музичній академії ім. Лисенка, потім у Міжнародній музичній академії ім. Ієгуді Менухіна. У 1996 році музикант переїхав до Лондона і став заступником концертмейстера групи альтів Лондонського симфонічного оркестру. З вересня 2000 р. він є концертмейстером групи альтів у Ковент-Ѓардені. З часу приїзду до Великої Британії Андрій виступає як концертмейстер альтів у складі багатьох відомих оркестрів. Як соліст і музикант він гастролював із відомими колективами в Німеччині, Італії, Іспанії та Аргентині. Програма «Навколо світу за 60 хвилин» для скрипки-альт і фортепіано створена спеціально для київського вечора й буде виконана лише один раз. Прозвучать твори в різних стилях: від витонченої класики Джоаккіно Россіні до емоційного «лібертанго» Астора П’яццолли, обіцяють організатори концерту, повідомляє МАША ТОМАК, «День».

Українські стрічки в Німеччині

У Кельні пройшли Дні українського кіно. Відкрила Фестиваль українського кіно в Німеччині знаменита стрічка «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. Цього року з роботами українських кінематографістів, крім Кельна, познайомилися глядачі Вісбадену та Мюнхену. До програми увійшли сім повнометражних фільмів: від картин української кінокласики до сучасних картин, зокрема, «Два в одному» Кіри Муратової, «Кастінг» Олександра Шапіро, «Владика Андрій» Леся Янчука, «Маленьке життя» Олександра Жовни, «Сафо» Роберта Кромбі, «Райські птахи» Романа Балаяна, «Живі» Сергія Буковського та Збірник короткометражних стрічок 2006—2009 років. Після кожного сеансу організатори кіноднів проводили творчі зустрічі авторів із глядачами. За словами організаторів фестивалю, ключовим фільмом програми стала стрічка Сергія Буковського про Голодомор 1932—1933 рр. — «Живі», яка цього року була представлена на Європейському кіноринку в рамках кінофестивалю Берлінале-2009 і викликала особливий інтерес глядачів і кінокритиків різних країн. Проведення Днів українського кіно в Німеччині — один з етапів реалізації спільного проекту Української кінофундації (УКФ) і компанії Nemiroff «Українське кіно в світі», мета якого — просування вітчизняного кінематографа, який сприяє відродженню та розвитку українського кіномистецтва.

Картини та мультфільми з... піску

Ізраїльський художник Євген Свердлов малює не пензликом, а за допомогою піску. Такою творчістю в світі займається усього близько десяти осіб, повідомляють РІА «Новости». Свердлов вважається одним із кращих майстрів пісочних справ. Хитке мистецтво, яке зникає відразу ж після своєї появи, — не кожний художник готовий змиритися з такою дійсністю. Однак Свердлов стверджує, що для нього головне — процес. Один із його проектів — малюнки з піску на вірші єврейського класика Хаїма Бяліка — розійшовся світом. Картинки стали цілим збірником мультфільмів.

Газета: 
Рубрика: