«Райський сад»
Так Вадим Жуковський назвав свою персональну виставку, яка відкрилася в галереї «Срібні дзвони». «Райський сад» — це його малярські і скульптурні роботи. Живопис Вадима Жуковського — невеликі за розмірами і камерні за настроєм картини: втихомирені пейзажі (наприклад, приморські) і квіти, які важко назвати натюрмортами, бо вони неодмінно — не в букетах, а живі.
Проте, малярство виявляється ще й тлом для скульптури, і передусім для цілої родини бронзових ельфів. Принаймні, ельфами їх можна вважати тому, що живуть вони в квітах (зрозуміло, бронзових). Зовні, проте, бронзові персонажі Вадима Жуковського нагадують скоріше вгодованих, життєрадісних і енергійних барочних путті: зображення маленьких хлопчиків (іноді крилатих), улюблений декоративний мотив у мистецтві Відродження, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Московський дебют харків’янина
10 лютого в Концертній залі ім. П. Чайковського спільно з академічним симфонічним оркестром Московської філармонії виступив молодий український піаніст Олександр Гаврилюк. 24-річний музикант є продовжувачем традиційної слов’янської класичної школи. Гаврилюк — уродженець Харкова, лауреат багатьох міжнародних конкурсів. 2003 року він був названий японською пресою «кращим шістнадцятирічним піаністом кінця ХХ сторіччя». У програмі концерту прозвучали: Увертюра до опери «Летючий голландець» Вагнера, Концерт для фортепіано з оркестром Ѓріѓа і Друга симфонія П. Чайковського. Цей концерт пройшов у рамках святкування 10-річчя співпраці між Академічним симфонічним оркестром Московської філармонії і диригентом Юрієм Симоновим.
Живопис і графіка України
Роботи класиків і сучасних художників буде представлено в Києві. З 14 до 21 лютого пройде передаукціонна виставка «Українське мистецтво ХХ—ХХI стст.» в галереї «Тадзіо». До цієї експозиції ввійшли роботи визнаних метрів минулого і нового часу, зокрема, Марії Приймачеко, Миколи Глущенка, Сергія Шишка, Олексія Грищенка, Віктора Зарецького, Зіновія Толкачова, Леся Подерв’янського, Бориса Єгіазаряна, Віктора Трубчанінова, Андрія Александровича, Олени Придувалової та інших. Сенсаційною знахідкою творчого проекту є невідомий раніше «Портрет дівчинки», автором якого, можливо, є Казимир Малевич.
Роботу було знайдено 2006 р. в Конотопі, де в 1894—1895 рр. мешкала родина Малевичів, відомим мистецтвознавцем Ніною Велигоцькою. Як вважають мистецтвознавці, на картині зображено молодшу сестру Малевича — Северину. Представлені роботи взято з родинних збірок і в авторів.