Мала опера подала в суд на Київраду
Київська мала опера звернулася до Вищого адміністративного суду України з проханням задовольнити її касацію щодо бездіяльності Київради. Нагадаємо, це звернення щодо надання права власності на земельну ділянку на вул. Дегтярівська, 5 закладу культури для суспільних потреб. Про це повідомила прес-служба голови комісії Київради з питань культури та туризму, голови робочої групи з вивчення ситуації, що склалася навколо комунального закладу Театрально-видовищного закладу «Київська мала опера», Олександра Бригинця. У своєму коментарі депутат зазначив, що вже кілька років у Києві не можуть вирішити питання з Малою оперою, яку свого часу заснувала легендарна українська прима Євгенія Мірошниченко. «Невирішення земельного питання гальмує створення потужного закладу культури. Приміщення ніби висить у повітрі, адже через необдумані дії київської влади сталося так, що земельна ділянка, на якій перебуває будівля-пам’ятка Малої опери та прилеглі до неї землі, передано в оренду іншій компанії», — сказав О. Бригинець. За його словами, приватна компанія — ТОВ «Будхол» — є незаконним орендарем земельної ділянки, яку вона отримала з порушенням закону, оскільки на ній перебуває муніципальна власність: історичний будинок Малої опери. Наразі Мала опера відстоює право власності на земельну ділянку в суді. «Якщо суд вирішить це питання, проблему буде розв’язано. Наразі ж тривають безкінечні переговори між ТОВ «Будхол» та київською владою. Я розраховую, що після позитивного для Малої опери рішення суду вузол буде розрубано», — наголосив О. Бригинець. Він поінформував, що звернувся до Вищого адмінсуду з проханням підтримати скаргу Малої опери. Голова комісії розповів, що у зверненні зазначається, що суспільну значимість закладу культури підтверджено колективними листами народних артистів України, численними публікаціями у ЗМІ та позицією депутатської комісії з питань культури. У повідомленні нагадують, що Малу оперу створено у червні 2004 року. Повноцінної реалізації проекту досі не відбулося, оскільки земля під Малою оперою не належить закладу культури, через що неможливо реконструювати приміщення. Будинок на Дегтярівській, 5, відомий як Будинок трамвайників, було зведено 1902 року. Його діяльність була культурно-просвітницькою.
Спроба №2 — «Сходи до Неба»
3 червня на Європейській площі відбудеться міжнародний фестиваль «Сходи до Неба», повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації. Захід розпочнеться о 19.00 і триватиме до 24.00 (рух транспорту перекриють). Будемо сподіватися, що амбітні плани організаторів форуму здійсняться й ніякі катаклізми не завадять, як це було минулого року, насолодитися виступами зірок світового рівня. Нагадаємо, наприкінці червня фестиваль не відбувся через аномально сильні дощі. Нині афіша гала-концерту розширилися. Свою майстерність продемонструють вокалісти — бас Анатолій Кочерга, сопрано Ольга Микитенко; музиканти — піаніст Дмитро Найдич, скрипаль Василь Попадюк; композитор Ігор Стецюк, а також балерина Олена Філіп’єва, скульптор Олексій Володимиров та модельєр Ольга Симонова. У рамках фесту дасть концерт Національний симфонічний оркестр Українипід керівництвом Володимира Сіренка, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Знімуть фільм про «батька» агента 007
Дункан Джонс стане режисером біографічного художнього фільму про Яна Флемінга, творця Джеймса Бонда. Про це повідомляється на сайті Deadline. Під час Другої світової війни Флемінг служив у британській морській розвідці. Пізніше він створив агента 007, базуючись на досвіді, що його він отримав під час служби. Перший роман про Джеймса Бонда «Казино Рояль» було опубліковано 1953 року. Пізніше Флемінг випустив ще 13 книг про агента 007 (зокрема дві збірки розповідей). Ян Флемінг помер 1964 року. Йому було 56 років. Нові романи про агента 007, написані різними авторами, продовжують публікуватися й досі. Новий біографічний фільм про Флемінга базуватиметься на книжці британського журналіста Ендрю Лайсетта «Ян Флемінг: Людина, що стояла за Джеймсом Бондом». Цю роботу Лайсетта було опубліковано вперше ще 1995 року. Нині триває добір акторів для фільму. Режисер Дунка Джонс (син музиканта Девіда Боуї) раніше займався постановкою фантастичних стрічок «Місяць» і «Вихідний код».
«Опозиційний альбом» Троїцького та КО
Відомий російський музичний критик Артемій Троїцький оголосив про те, що музиканти підтримають протестний рух «Білим альбомом» — услід за письменниками і художниками, які раніше провели тематичні «прогулянки» Москвою, повідомляє Інтерфакс.«Письменники гуляють, художники виставляють. Музиканти можуть зробити все, що їм заманеться. З Олександром Липницьким із «Звуків Му» і Василем Шумовим з гурту «Центр» ми вирішили створити «Білий альбом», — заявив Троїцький. Інтернет-реліз платівки має відбутися 12 червня. Потім, можливо, записи буде видано на одному чи кількох компакт-дисках. «Враховуючи пристрасть до білого кольору нашого протестного руху, певну колективну робота під назвою «Білий альбом» буде створено під продюсерським керівництвом Василя Шумова. Музикантам будь-яких стилів — від класики до хіп-хопу, які поділяють позиції і заклики протестного руху, пропонують приєднатися до цієї акції. «Це буде мережевий музичний реліз, — пояснив Троїцький. — Поки що я нічого не можу сказати щодо гучних імен. Звісно, мається на увазі певне коло «підозрюваних» — Шевчук, Noize МС, Обломов, Борзикін. Я дуже сподіваюся, що це коло істотно розшириться». Назва майбутнього диску асоціюється з «Білим альбом» The Beatles, до якого, як особливо наголосив Троїцький, увійшла пісня «Back In The USSR». Бітлівський альбом під такою назвою було видано 1968 року в абсолютно білій обкладинці, на якій було написано лише назву групи. Офіційно альбом називався «The Beatles», але шанувальники і журналісти назвали диск «Білим альбом».