Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

21 січня, 2009 - 00:00

Люди та машини

Кінокомпанія Paramount Pictures збирається представити глядачам свою версію війни людей із машинами. Як повідомляє ресурс WorstPreviews, компанія придбала права на екранізацію роману Деніела Суареса під назвою «Демон». Сюжет твору фокусується на геніальному творці комп’ютерних ігор, який перед смертю пише програму, в завдання якої входить знищення людства. Вже після смерті творця програма починає активно втілювати його задум, пише lenta.ru. Феномен твору Суареса полягає в тому, що спочатку він випустив свою книгу сам, оскільки видавництва не вважали її цікавою. Однак історія виявилася такою популярною в читачів, що компанія Penguin Group поспішила придбати права на неї, а також продовження під назвою «Свобода», над яким працює Суарес.

Мюзикл про Чічікова

Фундатор рок-гурту «Урфін Джюс», відомий композитор та співак Олександр Пантикін приступив до написання мюзиклу за поемою Миколи Гоголя «Мертві душі», повідомляють РІА «Новости». Ця робота присвячується 200-річчю з дня народження М.В. Гоголя. «Мюзикл принципово відрізнятиметься від «Мертвих душ». Гоголь приділяє головну увагу яскравим персонажам типу Коробочки, Манілова і малює картинку Росії того часу. А в нашому мюзиклі більша увага приділяється особистості самого Чічікова, як людини, яка глибоко страждає і переживає», — розповів автор.

Змова проти Ватикану

Фільм Рона Говарда «Ангели та демони», що є продовженням «Коду да Вінчі», буде коротшою за свого попередника і набагато динамічнішою, повідомляє ресурс WorstPreviews з посиланням на продюсера картини Брайяна Грейзера.

«Хронометраж фільму не перевищує двох годин. У ньому набагато більше дії, більше енергії. «Ангели» пропонують глядачу більше візуальних делікатесів, ніж «Код да Вінчі», — повідомив продюсер. За його ствердженням, тестовий перегляд картини повинен відбутися в найближчі дні. lenta.ru нагадує, що фільм виходить у прокат у травні. Роберту Ленгдону належить розкрити змову, направлену проти Ватикану. Головну роль у фільмі грає Том Хенкс. Згідно з опитуваннями, фільм «Ангели та демони» є однією з найочікуваніших картин року.

Чорно-біле місто

Назва першої персональної виставки Олександри Морозової (вона проходить у київському Будинку художника) гранично лаконічна — «Ч/б». Це малярство, принципово обмежене всього двома фарбами — чорною і білою (навіть якщо «Сонце сходить»). Частіше за все молода художниця створює своє місто. «Кожна з робіт є завершеним музичним твором», — говорить вона і дає своїм картинам назви гранично прості й умовні (а часом і однакові) — «Київські ритми», «Коридор», «Будинок», «Залізниця», «Станція метро». Результат ефектний і дивовижний. Місто художниці — це, зрозуміло, Київ, але він майже невпізнанний — або, точніше, пізнаваний з певним зусиллям, навіть якщо йдеться про найпопулярніші мотиви («Будинок Булгакова»). Чорно-білий Київ набув стриманості та строгості, майже суворості. Це місто разючої (і дещо холодної) архітектурної краси, тривожних дерев — і пронизливої, щемлячої, а головне — абсолютно безвідмовної таємниці, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

У музей без квитка

Французькі музеї стануть безкоштовними для всіх відвідувачів віком до 25 років із 4 квітня цього року, заявив президент Франції Ніколя Саркозі, виступаючи в департаменті Гар перед керівниками установ культури. Ці заходи торкнуться приблизно сотні національних пам’яток. Зокрема, цінителі культури віком до 25 років і викладачі всіх навчальних закладів отримають можливість безкоштовно відвідати Пантеон, Тріумфальну арку, монастир Мон Сен-Мішель, фортецю Каркассон, а також постійні виставки близько 40 національних музеїв, у тому числі Лувра, музею примітивного мистецтва на набережній Бранлі в Парижі та музею Фонтенбло. Як повідомило РІА «Новости» в міністерстві культури Франції, швидше за все, ці правила діятимуть і для французів, і для туристів. Подробиці нових заходів будуть відомі пізніше.

Саркозі не боїться, що скасування плати за вхід негативно відіб’ється на культурних установах країни. За словами президента, коли «молоді люди звикнуть ходити до музеїв», вони продовжать відвідувати їх і в старшому віці.

Крім того, за даними міністерства культури, держава компенсує музеям втрати. Вкладення складуть близько 25 мільйонів євро на рік, які 2009 року будуть вирахувані з бюджетних резервів міністерства.

Морріс вимре?

Охоронці шотландських традицій б’ють тривогу. Народний танець морріс, історія якого починається з XV століття, перебуває на межі забуття. Молоді люди просто соромляться його виконувати. Їх бентежать середньовічні костюми з неодмінними атрибутами: дзвониками та квітами, повідомляють РІА «Новости». Члени асоціації «Морріс Рінг», до складу якої входять британські танцювальні колективи, вважають, з таким ставленням до танцю він буде забутий уже через 20 років. «Морріс застиг на місці, в той час як світ навколо змінюється. Якщо 40 років тому молоді люди були готові його виконувати, то зараз — ні», — розповідає керівник асоціації Брайян Таскер. І все-таки в середньовічного танцю залишаються шанувальники, хоч їх і небагато. Вони сподіваються, що їм вдасться розширити свої ряди і зберегти одну з найяскравіших національних традицій.

Газета: 
Рубрика: