Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

10 грудня, 2008 - 00:00

Рівз-самурай

Популярний актор зіграє головну роль у стрічці під назвою «47 Ronin», дія якої відбуватиметься на початку XVIII ст. у Японії. Як уточнює lenta.ru, посилаючись на Variety, Кіану Рівз зображатиме самурая, який на чолі групи воїнів має помститися за загибель свого вчителя. Творці фільму стрічки, що у фільмі гармонійно поєднуватимуться елементи фентезі в стилі «Володаря кілець» і кривавих битв на зразок тих, що глядачі могли бачити в «Гладіаторі». Сценарій доручили Крісу Моргану, котрий був одним зі співавторів сюжету фільму «Особливо небезпечний». Нагадаємо, що 12 грудня на екрани вийде фантастичний фільм з участю Рівза «День, коли Земля зупинилася».

Копія мавзолею

У Бангладеші завершується зведення копії Тадж-Махала, повідомляє BBC News. Споруда ведеться бангладеським кінорежисером Асануллої Моні в невеликому місті Сонаргаоні, за декілька годин їзди від столиці країни Даккі. Деякі матеріали для будівництва довелося завозити з інших країн: мармур і граніт — з Італії, алмази — із Бельгії. Витрати на зведення копії вже становлять 58 мільйонів доларів. На будівництві індійського Тадж-Махала працювало 20 тисяч людей, спорудження тривало 20 років. За допомогою сучасних технологій Асануллі Моні вдалося збудувати копію за п’ять років, використовуючи працю всього декількох людей. За твердженням Моні, копію Тадж-Махала він створює для жителів Бангладешу, які таким чином зможуть натішитися красою Тадж-Махала, не полишаючи країни. Нагадаємо, мармуровий мавзолей Тадж-Махал збудовано за наказом імператора Великих Моголів Шах-Джахана на згадку про дружину Мумтаз-Махал у середині XVII ст. Пам’ятка архітектури входить до числа об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Моррісон у старості

Вчені шотландського університету Сент-Ендрюс створили фотографію Джима Моррісона, що демонструє лідера The Doors в старості, повідомляє BBC News. 8 грудня Джиму Моррісону виповнилося б 65 років; він помер 3 липня 1971 року в Парижі у віці 27 років. Для моделювання обличчя музиканта фахівці використали власну розробку — комп’ютерну програму Perception Lab. За словами вчених, програма може відтворити натуральні ефекти старіння й бере до уваги зміни в структурі шкіри, кольорі й лінії волосся. Шотландські вчені вже не вперше створюють на основі Perception Lab знімки знаменитостей, які не дожили до наших днів. Наприклад, у минулому вони змоделювати портрети Мерілін Монро, Джеймса Діна, Джона Леннона й двічі Елвіса Преслі, у віці 68 та 70 років.

«Джаз Без» кордонів

Це не лише одна з характеристик музичного стилю, який як інтернаціональну мову легко розуміють люди всіх національностей; це і сутність унікального фестивалю, який вже увосьме відбувається одночасно в Україні та Польщі. Цьогоріч географія «Джаз Без» зросла (він одночасно триває у дев’яти містах України та Польщі). Концертну естафету по черзі передає сусід сусідові. Виконавців, які бажають виступати на фестивальних сценах, із кожним роком більшає. Як розказала «Фактам ICTV» Маркіян Іващишин, організатор фестивалю: «Це означає, що в людей виховується добрий смак, і публіка отримує інформацію: це як запліднення, коли бацила доброї музики вкидається в нове місто, і переважно на другий рік місто вже самостійно з набагато більшою кількістю залів та проектів реалізує «Джаз Без». Джаз — це мова, яку однаково розуміють люди всіх національностей. Уперше зустрівшись, виконавці знайомляться, спілкуються і починають разом творити музику. З цьогорічних двадцяти чотирьох колективів шість — міжнародні проекти, що народилися на попередніх фестивалях. Хтось грає традиційний джаз, хтось — блюз, а хтось віддає перевагу африканським ритмам.

Олег Скрипка — посол

Лідер українського гурту «Воплі Відоплясова» став послом програми «Вільнюс — культурна столиця Європи-2009». Олег Скрипка розповів, що із задоволенням стане культурним послом литовської столиці, оскільки Вільнюс — старовинне європейське місто, в якому багато театрів і де проводяться цікаві виставки. «Мені подобається дух міста, його невеликі затишні ресторанчики, кафе на відкритому повітрі. Я буду радий розповідати про литовську столицю, про заплановані заходи», повідомляє УНІАН. Нагадаємо, Вільнюс, оголошений культурною столицею Європи на 2009 рік, вирішив набрати «послів» серед литовців і представників інших країн, які «розповідатимуть світу про Вільнюс і про Литву». Зараз послами культурної програми стало вже більше тисячі людей. Одночасно з Вільнюсом Рада Європи призначила культурною столицею-2009 ще і австрійське місто Лінц. Програма «Культурна столиця Європи» була заснована в 1985 році.

Газета: 
Рубрика: