Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

17 вересня, 2008 - 00:00

Осінній настрій

«SEPTEMBER» — так Леонід Колодницький назвав свою персональну виставку в галереї «Ірена». Сам митець зводить свою творчість до західноєвропейського постмодернізму, але скоріше тут справжній сплав, у якому — академічна освіта (що допомагає зрозуміти й засвоїти закони формотворення), досвід роботи декоратором і реставратором, природжене декоративне мислення. А в результаті виникає малярство — лаконічне, розкуте, іронічне, парадоксальне. «September» — картини про предмети, абсолютно самодостатні, отже, такі, що ніяк не називаються. Леонід Колодницький навіть не споглядає, а просто — лише як художник — бачить: чайний сервіз чи туфлі поруч із взуттєвою коробкою; якір чи багаття; вівчарок, які відпочивають, чи ворону, яка пролітає; череп (скомпонований із написом «Momento mori») чи аерозоль; голубине гніздо з літаком над ним чи дівчину з телефонною слухавкою. Навмисно укрупнені, всі ці живі й неживі предмети демонструються, аналізуються, обігруються — коли як, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Багатій-бідняк по-індійськи

Фільм Денні Бойла «Мільйонер із нетрищ» завоював головний приз на міжнародному кінофестивалі в Торонто. Картина про юнака з убогого кварталу Мумбаї, якому вдалося добратися до фіналу індійської версії гри «Хто хоче бути мільйонером» отримала нагороду Cadillac People’s Choice Award, повідомляє Lenta.ru, посилаючись на The New York Times. Сценарій для фільму написав Саймон Бофуа («Чоловічий стриптиз») за романом індійського дипломата й письменника Вікрама Сварупа «Q & A» («Запитання й відповіді»). У картині зайняті молоді актори Дев Патель і Фріда Пінто, а також ветеран Боллівуду Аніл Капур. Британець Денні Бойл, режисер таких відомих картин, як «Неглибока могила», «На голці», «Пляж» і «Пекло», закінчивши «Мільйонера», оголосив про плани продовження свого трилера «28 днів». У фільму 2007 року вийшов сиквел за назвою «28 тижнів по тому», який зняв Хуан Карлос Фреснадійо.

Київ — Москва — Нью-Йорк — хореографічний маршрут

Першою роботою колишнього киянина Олексія Ратманського в Американському балетному театрі (American ballet theatre, ABT) стане балет на музику Прокоф’єва, повідомили РІА «Новости». У грудні цього року у Ратманського, який керував балетом Большого театру в Москві з 1 січня 2004 року, закінчується контракт. Він перейде до ABT, де стане головним запрошеним балетмейстером. «У квітні я стаю до роботи над першою постановкою в ABT. Це буде балет на музику Прокоф’єва, прем’єру якого заплановано на червень. За контрактом п’ять місяців на рік я працюватиму з американською трупою. Але крім цього колективу, де чудові артисти (як запрошена балерина тут танцює солістка балету Маріїнського театру Діана Вишнева), у мене є проекти і в інших театрах», — сказав О. Ратманський. «Я не маю наміру переривати свої відносини з Большим театром, де я мав щастя працювати. На щастя, з трупою вдалося чимало зробити, і мої вистави йтимуть у репертуарі Большого. Що стосується нинішнього — 233-го сезону — моєю останньою постановкою на цій сцені як головного хореографа стане балет «Російські сезони» на музику Леоніда Десятникова. Прем’єру намічено на 15 листопада». З ім’ям Олексія Ратманського пов’язують початок нового відродження Большого театру. Хореограф поставив понад двадцять балетів і концертних номерів, серед яких «Корсар», «Гра в карти», «Світлий струмок» та інші, був удостоєний багатьох премій і нагород у сфері мистецтва. У середині 1980-х років Олексій Ратманський виступав у балетній трупі Національної опери України, де отримав звання Заслужений артист України. Американський балетний театр, в якому працюватиме наш відомий земляк, знаходиться в Нью-Йорку, існує з 1937 року. Він вважається одним із найкращих театрів ХХ сторіччя.

Книжкова новинка від Кейва

Шотландське видавництво Canongate оголосило про підготовлювану восени 2009 року публікацію другого роману австралійського композитора, поета та співака Ніка Кейва. Назва книги не повідомляється. Як нагадує газета The Guardian, перший роман музиканта «І узрить ослиця Ангела Божого» вийшов 1989 року. Судячи з синопсису, опублікованого на сайті Bookseller.com, у другій книзі Кейва йтиметься про людину, чия дружина покінчила з собою, і який, узявши з собою сина, відправився в мандрівку південним берегом Англії. Критики високо оцінювали перший роман Кейва; його мову порівнювали з мовою Кормака Маккарті, американського письменника, лауреата Пулітцерівської премії, пише Lenta.ru,. За збігом обставин Кейв у цей час пише музику до останнього роману Маккарті «Дорога».

Газета: 
Рубрика: