Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

13 вересня, 2008 - 00:00

«Ню-сюїта»

Так називається персональна виставка київського художника Дмитра Корсуня, що відкрилася в галереї «Ірена». Це 26 невеликих живописних робіт і одна більша — графічна. Всі вони присвячені класичному і відміченому найвідомішими іменами мотиву — оголеній жіночій натурі. Героїні Дмитра Корсуня — то спокійні, як професійні моделі, то збентежені, то самовпевнено горді, а то й провокаційні. За винятком ню графічної, яка називається «Гурзуф», «оправа» для жіночої краси звичайно дуже проста (проте і в «Гурзуфі» справа обмежується поетичною назвою) — яскрава стіна й різнокольорові драпіровки, однотонні або строкаті, залежно від потрібно образу і настрою «акомпанементу», а головне — від поставленого художником «живописного завдання». І лише одного разу Дмитро Корсунь оточує свою героїню чимось на зразок розкішного білого хутра, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Картина пензля Черчилля піде з молотка

Картину пензля знаменитого прем’єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчилля, яка 30 років зберігалася на горищі свого останнього власника, буде продано на аукціоні наприкінці вересня. Полотно, написане олією приблизно 1934 року, оцінюється фахівцями в 150 тис. фунтів, чи 300 тис. доларів, повідомляє NEWSru.com з посиланням на The Daily Mail.

Робота Черчилля являє собою зображення околиць одного з маєтків у графстві Суррей, що належав королеві Єлизаветі й принцу Філіпу. Свого часу картина перейшла до рук керівника британської розвідки барона Стівена Тейлора, який у свою чергою подарував пейзаж своїй помічниці. Потім полотно успадкував її син, який, загорнувши пейзаж, який не сподобався, в сміттєвий мішок, протримав його там понад 30 років. Певний час тому 50-річний викладач коледжу, який побажав залишитися невідомим, зважився виставити картину на продаж.

Експерт Джон Діккінс витратив понад 10 місяців на визначення авторства полотна і був надзвичайно вражений власним відкриттям. За його словами, «невизнана картина, яка ніколи не подобалася своєму власникові, нарешті побачить світ».

Черчилль почав малювати 1915 року під час депресії, яка була викликана кризою в його політичній кар’єрі. «Малярство допомагало йому відволіктися», — зазначив Волкер. 2007 року одну з картин Черчилля, також написану в Марокко, було продано приблизно за мільйон доларів, а інша із зображенням його будинку в Чартвеллі — за 2 млн. доларів.

Вацлав Гавел і Мілош Форман знімуть фільм про Мюнхенську змову

Колишній президент Чехії Вацлав Гавел і режисер чеського походження Мілош Форман почали спільну роботу над фільмом про знамениту Мюнхенську угоду, підписану 30 вересня 1938 року. За основу сценарію драматург і колишній дисидент Гавел збирається взяти книжку французького журналіста Жоржа-Марка Бенаму «Привид Мюнхена», повідомляє агентство AFP.

У результаті Мюнхенської змови, підписаної прем’єр-міністром Великої Британії Невілом Чемберленом, прем’єр-міністром Франції Едуаром Даладьє, рейхсканцлером Німеччини Адольфом Гітлером і прем’єр-міністром Італії Беніто Муссоліні, від території Чехословаччини відторгалася так звана Судетська область, населена етнічними німцями. Наслідки угоди потім сильно підірвали позиції Чехословаччини. 1938 року уряд був змушений прийняти й умови ультиматуму, висунутого Польщею, яка вимагала від Чехії передати їй Тешинську область, предмет територіальних суперечок між нею та Чехословаччиною з 1918 року. Крім того, під тиском Німеччини чехи приймають рішення про надання автономії Словаччині, а пізніше — і Закарпатській Україні. Відтак 1939 року Німеччина окупувала землі Чехословаччини, що залишилися, і назвала їх «протекторатом Богемія та Моравія».

Тема фашистської Німеччини особливо дражлива для Мілоша Формана, чиї батьки загинули в нацистському концентраційному таборі. У свою чергу Вацлав Гавел також багато років присвятив вивченню історії Мюнхенської угоди і, зокрема, переклав чеською працю Бенаму. Книга надійде у продаж наступного тижня — до 70-річчя угоди. Дружба режисера «Польоту над гніздом зозулі» й колишнього президента Чехії має довгу історію. Обидва знамениті чехи разом ходили до школи в містечку Подебради. Цікаво, що, знімаючи фільм, Гавел і Форман мають намір провести паралелі між діями Німеччини у переддень Другої світової війни та російською операцією на Кавказі під час нещодавнього грузино-осетинського конфлікту.

«Темного рицаря» випустять у прокат повторно

«Темний рицар», фільм Крістофера Нолана про Бетмана, вийде повторно в прокат США та Канади в січні 2009 року, за місяць до вручення премії «Оскар». Про це пише The Hollywood Reporter. Таким чином Warner Bros. спробує нагадати про свою стрічку, яка вийшла в прокат ще в липні 2008 року. На сьогодні збори «Темного рицаря» в прокаті США складають більш ніж 510 мільйонів доларів і ще 440 мільйонів фільм заробив у міжнародному прокаті. Повторний реліз практично стовідсотково гарантує, що до «Оскара» стрічка збере більше ніж мільярд доларів, повідомляє Lenta.ru.

Газета: 
Рубрика: