У Стокгольмі ім’ям Iнгмара Бергмана назвали площу та вулицю
Влада Стокгольма ухвалила рішення назвати одну з площ шведської столиці на честь видатного Інгмара Бергмана. Ім’ям кінорежисера назване невелике перехрестя, розташоване поблизу Королівського драматичного театру, в районі Естермальм, де виріс кінематографіст, повідомляє NEWSru.com з посиланням на The Сongleton Guardian. Крім того, ім’ям Бергмана названо й прилеглу до площі вулицю. За словами віце-мера Стокгольма Макаеля Содерлунда, саме на ній режисер багато років щодня ловив таксі, повертаючись після роботи з театру.
Нагадаємо, що класик світового кіно помер 30 липня 2007 року у віці 89 років. Професіонально працювати в кіно Бергман почав 1941 року, редагуючи сценарії. Першою власною роботою Бергмана в цій галузі був сценарій під назвою «Цькування», який було екранізовано 1944 року. Тоді ж він став керівником міського театру в Хельсінгборзі. Через два роки Бергман дебютував із власною картиною «Криза». А світове визнання здобули його режисерські роботи 50-х—60-х років — «Сунична поляна», «Сьома печатка», «Мовчання», «Персона». Видатний режисер продовжував активно працювати в кіно й у подальші десятиріччя, причому майже для всіх своїх картин сценарії писав сам. У 70-і—80-і роки на екрани вийшли «Дотик», «Шепоти й крики», «Осіння соната», «З життя маріонеток», «Зміїне яйце», «Фанні й Олександр». Останню картину було нагороджено «Оскаром» у чотирьох номінаціях.
Ніколь Кідман очолила рейтинг «нерентабельних» зірок
Володарка «Оскара» 41-річна Ніколь Кідман, за версією журналу Forbes, очолила десятку «найбільш переплачуваних зірок Голівуда», гонорари яких дають мінімальну віддачу творцям кінофільмів, повідомляє сайт ФактNews. Forbes підрахував, що кожний вкладений у Кідман долар приносить кіновиробникам віддачу, що дорівнює також одному долару. Минулого року її гонорари становили сім мільйонів доларів.
Рекламний ролик N 5 the Film, у якому Ніколь представляє обличчя парфумерного бренду Chanel No5, дому моди «Шанель», став найдорожчим в історії бізнесу. Загальна вартість однієї хвилини чотирьоххвилинного ролика оцінюється в 11 мільйонів доларів. Ніколь отримала за своє обличчя найвищий в історії реклами гонорар — за участь у зйомках їй було заплачено 3,71 мільйона доларів, тобто по 928 тисяч доларів за хвилину, передає РІА «Новости». Кідман фігурує в списку багатих знаменитостей за версією журналу Forbes (2005 року її прибуток було оцінено в 14,5 мільйона доларів). Вона посіла друге місце в списку найдорожчих актрис за версією журналу People 2005 року (середня вартість участі Ніколь у фільмі була оцінена в 16 мільйонів доларів), повідомляє NEWS.ru.com.
На третьому місці за низькою інвестиційною окупністю опинився перший чоловік Кідман Том Круз, «віддача» якого становить 4 долари на 1 долар вкладень. Такий самий фінансовий результат продемонструвала Кемерон Діас, мабуть, найбільш високооплачувана «зірка» Голівуда, гонорари якої в період із червня 2006 по червень 2007 року становили 50 мільйонів доларів. «Низьку рентабельність» Forbes також зафіксував у Дженніфер Гарнер, Дженніфер Лопес, Ніколаса Кейджа, Дрю Беррімор, Кейт Бланшетт, Вілла Феррелла, Джима Керрі. Однак вона щонайменше в три-чотири рази вища, ніж у Кідман.
При укладанні свого рейтингу Forbes брав у розрахунок три останніх фільми за участю «зірок», що вийшли на великий екран до 1 січня 2008 року.
Нью-йоркський суд заборонив публікацію «Лексикона Гаррі Поттера»
Нью-йоркський суд 8 вересня заборонив публікацію «Лексикона Гаррі Поттера» й засудив відповідача, видавництво RDR Books, до виплати позивачам, Джоан Роулінг і студії Warner Bros., 6750 доларів як відшкодування збитків, повідомляє Lenta.ru з посиланням на МТV. Основні суперечки на судових слуханнях розгорталися навколо доктрини про добросовісне використання — складного й двозначного закону, покликаного захищати власників копірайту від несанкціонованого використання їхньої інтелектуальної власності.
Нагадаємо, що мічіганське видавництво RDR Books у листопаді 2007 року мало намір надрукувати 400-сторінковий «Лексикон Гаррі Поттера» на основі матеріалів веб-сайту, що підтримується фанатом книжок про Гаррі Поттера Стівом Вандер Арком. Письменниця, яка раніше підтримувала подібні починання й особливо відзначала в їхньому числі сайт Арка, вирішила, що в цьому випадку видавці переступили межу між прийнятним використанням і «повномасштабною крадіжкою». 1 листопада 2007 року вона та студія Warner Bros. подали на видавництво RDR до суду.
Наразі Джоан Роулінг також судиться з організаторами індуїстського свята в Калькутті за використання в святковій церемонії копії замку Хогвартс з пап’є-маше та з індійською кіностудією Mirchi Movies, що знімала фільм «Харі Путтар — комедія жахів».