«Райські птахи» знову мандрують
Фільм відомого київського режисера Романа Балаяна, світова прем’єра якого відбулася у рамках основного конкурсу 30-го ММКФ, відкриє VI кінофестиваль російськомовного кіно «Московська прем’єра», який пройде з 7 по 15 вересня. Це вже третій після ММКФ (Росія) і «Золотого абрикосу» (Вірменія) кінофестиваль, у якому «Райські птахи» візьмуть участь. — Однією з головних особливостей фестивалю «Московська прем’єра» є його народність, — каже продюсер «Райських птахів» Олег Кохан. — Це виражається у відсутності професійного журі й розповсюдженні запрошень на покази. А коли долю фестивальних нагород визначають самі глядачі, яким і належить оцінити гідність проглянутих фільмів, це можна вважати фокус-групою майбутнього прокату.
Сім візитівок України
Оголошено переможців всеукраїнської акції «7 природних чудес України». Як передає УНІАН, ними стали: заповідник «Асканія-Нова» (Херсонська область), регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя» (Миколаївщина), Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська і Хмельницька області), Мармурова печера (Крим), Національний природний парк «Подільські Товтри» (Хмельниччина), озеро Світязь (Волинська область), озеро Синевир (Закарпаття). Нагадаємо, загальнонаціональна акція «7 природних чудес України» триває з 1 листопада 2007 року. Природні чудеса обиралися шляхом інтернет-голосування всіх бажаючих і голосування експертів. Головними завданнями акції «7 природних чудес України» є пропагування унікального природного світу України, який може стати успішною візитівкою нашої держави, а також привернення уваги громадськості та посадовців до стану об’єктів української природи, їхніх проблем, загроз збереженню тощо. Науковий та експертний супровід заходу здійснювався Інститутом геологічних наук НАН України та фахівцями біологічних, географічних та геологічних факультетів провідних ВНЗ країни.
Любительське відео
Мельбурнзький аукціонний дім Leski Auctions виставив на продаж 2,5-хвилинний любительський кіноролик за участю Мерилін Монро, знятий на восьмиміліметрову камеру 1959 року. Раніше невідомий фахівцям фільм оцінений у $17—25 тисяч. Оригінал і копії ролика будуть продані з молотка 25 вересня, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Reuters. Кіноролик був знятий офіцером ВМС США, який побував на знімальному майданчику комедії «У джазі лише дівчата» на запрошення самої Монро. У кадр, крім Монро, потрапили актор Тоні Кертіс і режисер Біллі Уайлдер: на плівці відбиті зйомки одного з епізодів стрічки. Любительський ролик перейшов у спадщину від моряка до його дочки, що проживає в Австралії, яка і виставила фільм на продаж. До речі, любительський фільм за участю Монро і Кларка Гейбла, зроблений 1961 року на зйомках «Неприкаяних», був проданий із молотка за $60 тисяч.
Правнучки Вагнера «покерують» фестивалем
30-річна Катаріна Вагнер і 64-річна Єва Вагнер-Паскье, правнучки композитора Ріхарда Вагнера, керуватимуть Байрейтським фестивалем вдвох. Про ухвалу ради директорів цього престижного оперного проекту повідомляє lenta.ru, посилаючись на France Presse. До речі, як альтернативу організатори розглядали тандем Ніке Вагнер (кузина Катаріни та Єви) та Жерара Мортьє, директора Паризької опери та майбутнього директора Нью-йоркської міської опери. Катаріна і Єва — зведені сестри по батькові, Вольфгангу Вагнеру. Він, онук композитора, беззмінно керував Байрейтським фестивалем з 1966 року, після смерті свого брата Віланда. 89-річний Вольфганг полишив посаду директора Байрейту навесні 2008 року. У Байрейті традиційно виконуються десять опер Вагнера: тетралогія «Перстень Нібелунга», «Парсифаль», «Лоенгрін», «Тангейзер», «Нюрнберзькі мейстерзінгери» і «Летючий голландець». Кількість квитків на фестиваль, який проходить щорічно в театрі, побудованому за проектом самого композитора, невелика, а чергу за ними займають за кілька років.
Венеціанські розчарування
65-й Міжнародний Венеціанський кінофестиваль, що є однією з найважливіших подій культурного життя року, названий критиками гіршим за останні декілька років. Кіноогляд досягнув своєї середини, так і не показавши безперечного фаворита, повідомляє newsru.com із посиланням на агенцію Reuters. «Фестиваль довів, що 2008 рік став для кінематографа провальним, — говорить представник авторитетного видання Variety Джей Вайсберг. — Всюди панує розчарування й очікування хоча б однієї гідної стрічки в конкурсній програмі». Iз 21 картини, що бере участь у конкурсі, найбільші шанси на отримання «Золотого лева» мають японські. Тим більше, що останні три роки головний приз фестивалю не раз відправлявся саме в азіатські країни. За оцінками фахівців, найбільші шанси на отримання премії в даний момент має анімаційна стрічка японського режисера Хаяо Міядзакі «Рибка Поньо на кручі». Непогані результати показала й стрічка майстра Такеші Кітано «Ахіллес і черепаха». Друга за значенням конкурсна програма Венеціанського кінофестивалю — «Обрії» — відкрилася фільмом Марка Понтекорво «Парада. Клоун». Це історія з реального життя — про молодого вуличного коміка алжирця Міло Оукілі, який приїхав із Франції до Румунії через три роки після падіння режиму Чаушеску. Судить цей конкурс міжнародне журі під головуванням режисера з Бельгії Шанталь Акерман. У програмі — 18 дебютних фільмів із США, Бразилії, Росії, Філіппін, Франції, Китаю, Італії, Ізраїлю та Мексики.