Три дні дивитимемося короткометражки
Із 20 по 22 квітня в київському кінотеатрі «Жовтень» пройде ІІ Міжнародний фестиваль короткометражного кіно «New Vision International Film Festival 2012». Як інформує офіційний сайт кінотеатру, Фестиваль має конкурс. Глядачі стануть безпосередніми учасниками процесу голосування, в процесі якого визначаються фільми-переможці в різноманітних номінаціях. Оскільки «New Vision International Film Festival» є новаторським, то характерними його рисами є ідейність, жанрове розмаїття, шокуючі сюжети, неочікувані разв’язки, лаконічність, блискуча акторська гра, візуальна вишуканість, авторський стиль. Так, 20 квітня глядачам запропонують подивитись: німецько- індійську мелодраму «Раджу» ( 25 хв. Фільм — номінант премії «Оскар» на «Кращий короткометражний фільм 2012», номінант Каннського кінофестивалю, переможець Student Academy Award у номінації «Кращий іноземний фільм», а також переможець понад 25 міжнародних кінофестивалів); іспанську комедію «Стриптиз» (9 хв.); німецько-австрійський трилер «Крадій» (10хв. Переможець NYC Shorts (Best shorts 2011).
Вечір прем’єр одноактних балетів
20 і 21 квітня Національна опера, Фонд Дениса Матвієнка та Продюсерський центр «Софіт» презентують «Клас-концерт» і «Radio & Juliet». Нагадаємо, торік у листопаді кияни вперше побачили балет з інтригуючою назвою «Radio & Juliet» на музику рок-гурту «Radiohead» у виконанні словенських танцівників з Марибора разом із Денисом та Анастасією Матвієнками. Тоді виконавець головної партії Ромео (Д. Матвієнко) узяв на себе керівництво балетною трупою Національної опери України. Одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності на цій посаді відомий танцівник заявив «курс на розвиток модерну на столичній сцені через постановку спектаклів у сучасній хореографії». І ось перша ластівка — «Radio & Juliet» словенського хореографа Едварда Клюга, але вже у виконанні українських артистів. У балеті виступлять: Юлія Москаленко, Анастасія Шевченко, Денис Матвієнко, Сергій Сидорський, Іван Бойко, Євген Лагунов, Андрій Писарев та Сергій Клячин. У другій дії вечора глядачі побачать ще одну прем’єру — «Клас-концерт» на музику Дмитра Шостаковича, Олександра Глазунова, Антона Рубінштейна та Анатолія Лядова в аранжуванні Олександра Цейтліна. Цей спектакль поверне публіку в 1973 рік, коли балет уперше поставив на сцені Національної опери України Асаф Мессерер. Нині племінник видатного танцівника та педагога Михайло Мессерер відновив «Клас-концерт», а репетиторами є Алла Лагода, Микола Прядченко, Людмила Сморгачова та Раїса Хілько, які передали танцювальну естафету прем’єрам та солістам театру — Тетяні Голяковій, Ганні Дорош, Олені Філіп’євій, Ользі Кифяк, Тетяні Льозовій, Наталії Мацак, Ользі Голиці, Катерині Козаченко, Денису Матвієнку, Сергію Сидорському, Віктору Щербакову, Яну Ване, Денису Недаку, Андрію Гурі та Костянтину Пожарницькому. Спектакль запросить глядачів поринути в таємничий балетний світ, повідомляє Лариса ТАРАСЕНКО.
Найстародавніше Євангеліє — експонат Британської бібліотеки
Національна бібліотека Великої Британії купила старовинну книгу, що повністю збереглася, у Європі за 14 мільйонів доларів, повідомляє РІА «Новости» з посиланням на The Daily Mail. Рукопис являє собою Євангеліє святого Кутберта, копію Євангелія від Іоанна, і датований VII століттям. Книга прекрасно збереглася, її червона шкіряна палітурка майже не ушкоджена. Кошти на купівлю книги вдалося зібрати завдяки пожертвуванням. Найбільший вклад у розмірі майже 7 мільйонів доларів вніс Меморіальний фонд національної спадщини. Решту суми було зібрано завдяки пожертвуванням приватних осіб та організацій. «Це була унікальна можливість зберегти Євангеліє для нації, ми були дуже вдячні і зворушені тим, що так багато людей відгукнулись і взяли участь у зборі коштів», — прокоментувала покупку керівник бібліотеки Лінн Бриндлі. Книгу було створено на півночі Англії наприкінці VII століття одним із лідерів ранньохристиянської церкви — святим Кутбертом. Кутберта було поховано 698 року разом зі своїм творінням на острові Ліндісфарн. Євангеліє 1104 року було знайдене ченцями, які перевезли останки святого в Даремський собор, аби вберегти їх від вікінгів, що наступали. На загальний огляд скарб буде представлено наступного року. Книзі буде присвячено окрему експозицію в Даремському соборі.
Нова екранізація про Джона Кеннеді
Компанії Atchity Entertainment і Ramos and Sparks Group планують випустити художній фільм, приурочений до 50-річчя від дня вбивства Джона Кеннеді. Про це повідомляється на сайті Deadline. В основу картини ляже книга «The Kennedy Detail», написана колишнім співробітником спецслужб США Джеральдом Блейном і журналісткою Лізою Маккаббін. Робота Блейна і Маккаббін була опублікована 2010 року і стала бестселером. У книжці описано період президентського правління Кеннеді, проте події представлені з точки зору співробітників, які охороняли президента і членів його сім’ї. 2010-го на основі згаданої книги вже було знято документальний фільм, закадровий текст у якому читав актор Мартін Шин, нагадує lenta.ru. Джон Кеннеді був 35-м президентом США. Він вступив на посаду в січні 1961 року. Кеннеді було вбито 22 листопада 1963 року. Передбачається, що художня екранізація книги «The Kennedy Detail» вийде ближче до кінця 2013 року.