Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

17 липня, 2008 - 00:00

Грузинському письменниковi Нодару Думбадзе виповнилося б 80 років

Виходець із репресованої сім’ї, людина з нелегкою долею. 1937 року арештували його матір і розстріляли батька. На честь народного письменника в день його народження в Грузії, в Тбілісі, пройшли святкові концерти. Про це в інтерв’ю радіо «Культура» (www.cultradio.ru) розповіла донька письменника Манана Думбадзе.

«Це була людина, яка не належала до якоїсь певної нації. Він любив весь світ, і для нього всі люди були братами та сестрами. Він і нас так виховав. Батько любив абсолютно всіх. Він отримував багато листів не лише з Росії (із найвіддаленіших її куточків), але й узагалі з різних країн. У них люди пишуть про те, що завдяки розповідям батька (на яких вони зростають), вони стають добрішими. І наш архів переповнений такими листами».

Перші вірші Нодар Думбадзе опублікував 1950 року в університетському альманасі. Але справжні славу та визнання йому приніс роман «Я, бабуся, Іліко й Іларіон», який побачив світ 1960 року. А такі твори як «Я бачу сонце», «Сонячна ніч», «Не бійся, мамо», «Білі прапори», «Закон вічності» затвердили за Нодаром Думбадзе славу одного з видатних прозаїків свого часу.

Письменник Нодар Думбадзе пішов із життя 1984 року у віці 56 років.

«Дон Кіхот» на львівській сцені

Колектив львівського Національного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької проводить останні репетиції балету- прем’єри — «Дон Кіхот». Під керівництвом балетмейстера-постановника — заслуженої артистки Росії Юлії Малхасянц, львів’яни спробують вже 19 липня здивувати глядачів хорошою постановкою, пишними костюмами та чудовими декораціями. Цікаво, що до Львова відома москвичка, солістка Большого театру Юлія Малхасянц приїхала, щоб здійснити мрію свого дядька — Петроса Гарайовича Малхасянца, який віддав львівському балету кращі роки свого творчого життя. Костюми для львівського «Дон Кіхота» виготовила Оксана Зінченко, декорації — Тадей Риндзак, диригент-постановник — Юрій Бервецький.

«Із любов’ю до жінки»

Свою нову виставку, яка відкрилася в Будинку архітектора, Осип Кривоглаз назвав так само, як і кілька попередніх — «Із любов’ю до жінки». Художник склав експозицію з 30 своїх останніх робіт, які сам він вважає кращими. Серед них є декоративні натюрмо рти, що нагадують про Матісса, і композиції, побудовані на зіставленні плакатно-ефектних червоного та білого («Пам’яті Вертинського»). Одначе переважна більшість робіт, як і обіцяно в назві виставки, — про жінок. Героїні Осипа Кривоглаза, якому цього року виповнюється 90 років, — передусім прекрасні. Серед них — демонічні «фатальні жінки» («Шахерезада», «Цариця ночі»), простодушні оптимістки («Наталі», «За життя»), капризниці («Із улюбленою іграшкою»), інтелектуалки («Бакалавр»), циркачки («Цирк»), актриси («Перша роль») — і навіть черниця («Попередж ення»), повiдомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Газета: 
Рубрика: